Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Akcie CZG mají za sebou výborný výsledek (fundamentálně i technicky)

Akcie CZG mají za sebou výborný výsledek (fundamentálně i technicky)

Akcie CZG mají za sebou výborný výsledek (fundamentálně i technicky)
Zdroj: depositphotos.com

Akcie Česká zbrojovka Group (CZG) i nadále fundamentálně rostou. Což je samozřejmě dáno i tím, že po úspěšné akvizici s Coltem se do hospodářství CZG započítávají také peněžní toky z amerického Coltu. Ve Spojených státech je po zbraních stále silná poptávka, která výnosy žene moc pěkně nahoru. Podrobnosti si ukážeme v rámci fundamentální analýzy a zpracujeme si i základní technickou analýzu cenového grafu.

Graf
CZK
USD
EUR
Normální graf
Logaritmický graf
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Fundamentální analýza akcie CZG (9M 2021)

Z výroční zprávy CZG vyplývá, že oproti účetnímu období 9M 2020 meziročně markantně vzrostly prodeje. Krátké palné zbraně si polepšily téměř o 29 %. Zatímco dlouhé palné zbraně o 52 %. Česká zbrojovka ve výroční zprávě uvádí, že té velké meziročně změně se významně podílely prodeje Coltu.

Prodeje dlouhých a krátkých zbraní
Prodeje dlouhých a krátkých zbraní
Zdroj: czg.cz

Co se týče výnosů, ty meziročně vzrostly o horentních 53,1 % na 7,602 mld. korun. Značný růst výnosů se ale samozřejmě díky dokončenému spojení s Coltem očekávalo.

Výnosy
Výnosy
Zdroj: czg.cz

Provozní výnos si polepšil o 10,6 % na 902 milionů korun. Což je dáno tím, že provozní marže meziročně klesla o 2,1 procentního bodu na 14,3 %. V sloupcovém grafu můžeme vidět také náklady na akvizici s Coltem, které dosáhly 186 milionů korun.

Provozní výnos
Provozní výnos
Zdroj: czg.cz

Hospodářská úroveň EBITDA šla nahoru o téměř 29 % na 1 428 milionů korun.

EBITDA
EBITDA
Zdroj: czg.cz

Čistý zisk si pak polepšil o enormních 89 % na 903 milionů korun. Zisk na akcii (EPS) je 26,8 bodů.

Čistý zisk
Čistý zisk
Zdroj: czg.cz

České zbrojovce znatelně vzrostl dluh, což by nikoho nemělo překvapovat. Zbrojovka kvůli akvizici s Coltem vydávala dluhopisy s nominálním výnosem okolo 2 %. Čistý dluh firmy je tedy 3 983 milionů korun. Leverage ratio je 1,45 bodů. Společnost jej počítá jako poměr dluhu vůči EBITDA. Obecně vzato je ideální, když se tyto dluhové poměry rovnají maximálně 1. Ale těch 1,45 je zkrátka opodstatněné.

Dluhové financování
Dluhové financování
Zdroj: czg.cz

Technická analýza akcie CZG

Akcie Česká zbrojovka Group mají za sebou výborný rok, neboť se hodnota akcií celkově zvedla o více jak 100 %. Po poslední korekci byla část těchto zisků umazána. Řečená korekce trvá již od konce září. Nejedná se ovšem o nic agresivního, protože hodnota akcií od svého historického maxima klesla pouze o přibližně 16 %. Žádný velký pád to tedy nebyl.

Denní graf akcie CZG
Denní graf akcie CZG
Zdroj: lynxbroker.cz

Kurz již několik dnů konsoliduje nad S/R levelem 490 korun. A dle price action bych si dovolil tvrdit, že prodejci nemají moc zájem tlačit cenu níže. Jejich iniciativa v blízkosti levelu zřetelně končí. Pokud se tudíž nakupujícím podaří hladinu ubránit, trh by měl být schopen pokračovat v kurzové expanzi.

Upozorňuji ale, že poslední korekce je mnohem agresivnější než ty předešlé. Vlastně se spíše jednalo o stranové konsolidace, cenový pokles býval vskutku střídmý. I na základě indikátoru RSI lze konstatovat, že negativní momentum už nemá sílu. Mimo jiné je dno na indikátoru zhruba na 37 bodech. To je právě pozitivní signál, že trh neklesl ani k hraničním 30 bodům.

Závěrem

Z fundamentálního hlediska vypadají ta čísla dobře. Nicméně bych byl k České zbrojovce ještě chvíli rezervovaný, protože finální účet za tu akvizici ještě nemáme. Podnik se hlavně musí v průběhu času zbavit toho dluhu. Co se týká technické stránky, od zalistování na burzu šel kurz prakticky jen nahoru. Pro ty, co nakupovali hned v rámci IPO, to byl velký úspěch.

Přečtěte si také naše dřívější analýzy českých akcií:

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 78 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo