Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

6 akcií, do kterých nejvíce investují největší investoři

Nejoblíbenější akcie hedgových fondů ve čtvrtém čtvrtletí byly především technologické, finanční a také healthcare společnosti. Kterých 6 akcií nakupují vůbec nejvíce?

6 akcií, do kterých nejvíce investují největší investoři
Zdroj: depositphotos.com

Hedgeové fondy, známé svými agresivními investičními strategiemi, mají významný vliv na vývoj trhu. Z akcií, které tyto fondy upřednostňují, lze získat přehled o trendech v odvětví a oblastech růstu.

Údaje Insider Monkey za čtvrté čtvrtletí loňského roku poukazují mimo jiné na preferenci technologických a finančních společností.

Pokud seřadíme akcie podle počtu hedgových fondů, které v nich drží dlouhé pozice, získáme následující žebříček.

6. příčka – Visa

Společnost Visa se ve čtvrtém čtvrtletí objevila v portfoliích 162 hedgeových fondů s celkovou hodnotou podílů ve výši 26,5 miliardy dolarů.

Společnost provozuje síť pro zpracování transakcí, která umožňuje autorizaci, zúčtování a vypořádání platebních transakcí.

Aktuální vývoj ceny akcií Visa

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Visa Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

5. příčka – Nvidia

Nejrychleji rostoucí technologická mega cap akcie je výrobce čipů hojně využívaných v datových centrech pro umělou inteligenci (AI). Cena akcií Nvidia se za poslední rok více než zdvojnásobila.

Akcie společnosti Nvidia drželo ve čtvrtém čtvrtletí 173 hedgeových fondů a jejich investice měly celkovou hodnotu 33,8 miliardy dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií Nvidia

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

4. příčka – Alphabet

Společnost poskytující komunikační služby prostřednictvím celosvětově nejrozšířenějšího vyhledávače Google má nejvýznamnější příjmy z reklamy a předplatných.

Ve čtvrtém čtvrtletí drželo 214 hedgeových fondů dlouhé pozice na akcie Alphabet v celkové hodnotě 28,8 miliardy dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. příčka – Meta

K růstu akcií Meta přispěly skvělé zprávy o růstu společnosti. Její aplikace pro sociální média, mezi něž patří Instagram a Facebook, zaznamenávají solidní zapojení – denně se do nich přihlásí více než 3 miliardy uživatelů.

Investory velmi potěšilo, že příjmy z reklamy v roce 2023 vzrostly na 132 miliard dolarů ze 114 miliard dolarů o rok dříve. Tento 15% nárůst předčil růst uživatelů společnosti, protože Meta zvýšila objem zobrazovaných reklam.

Ve čtvrtém čtvrtletí drželo akcie společnosti Meta o hodnotě 44,2 miliardy dolarů 242 hedgeových fondů.

Aktuální vývoj ceny akcií Meta

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. příčka – Amazon

Celkem 293 hedgeových fondů mělo ve čtvrtém čtvrtletí dlouhé pozice ve společnosti Amazon s celkovou hodnotou 50,9 miliardy dolarů.

Díky svému inovativnímu přístupu k obchodu a logistice se Amazon stal jednou z největších a nejvlivnějších společností na světě, měnící způsob, jakým lidé nakupují a obchodují.

Společnost je také známá svou streamovací službou Amazon Prime. Vedle e-commerce se Amazon zapojil i do cloudových služeb, které jsou momentálně jeho největším motorem růstu.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

1. příčka – Microsoft

Největší veřejně obchodovaná společnost světa aktuálně těží především z rozmachu umělé inteligence skrze značné investice do autora ChatGPT, firmy OpenAI.

Už od svého založení v 70. letech však dokazuje svou schopnost inovovat a přizpůsobovat se měnícím se podmínkám na trhu. Sázky na ni tak asi nepřekvapí.

Akcie Microsoft se ve čtvrtém čtvrtletí objevily v portfoliích 302 hedgeových fondů s celkovou hodnotou 87,3 miliardy dolarů.

Aktuální vývoj ceny akcií Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.