Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 4 zajímavé britské dividendové akcie s vysokým dividendovým výnosem – vyplatí se je sledovat?

4 zajímavé britské dividendové akcie s vysokým dividendovým výnosem – vyplatí se je sledovat?

4 zajímavé britské dividendové akcie s vysokým dividendovým výnosem – vyplatí se je sledovat?
Zdroj: wpengine.netdna-ssl.com

Stále větší množství investorů hledá cesty, jak si vytvořit kvalitní pasivní příjem. Toho lze dosáhnout hned několika způsoby, přičemž mezi ty nejvyužívanější se řadí investování do dividendových akcií. Pomocí této strategie se podařilo zbohatnout hned několika známým investorům včetně Warrena Buffetta.

Kvalitní dividendové akcie můžete najít nejen na americkém trhu, ale i například na tom britském. Právě proto jsme se vám dnes rozhodli představit 4 britské dividendové akcie, které stojí za to sledovat.

1. British American Tobacco (BATS)

Graf ceny akcií British American Tobacco
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

British American Tobacco logo

British American Tobacco (BATS) je na trhu s tabákovými produkty již stálicí, která se proslavila hlavně díky své značce cigaret Lucky Strikes. Poptávka po klasických tabákových výrobcích meziročně klesá, což se odrazilo i na výsledcích společnosti, kdy se její výnosy propadly meziročně o 1 %.

Proto začala vyvíjet modernější produkty, které mají být údajně zdravějšími alternativami klasických cigaret. Ty se snaží prosadit i na americkém trhu, kde je za jejich prodej zodpovědná její dceřiná společnost Reynolds American. British American Tobacco je tedy stále atraktivní dividendovou akcií, která nabízí i zajímavý dividendový výnos ve výši 8,5 %.

2. Legal & General (LGEN)

Graf ceny akcií Legal & General
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

akcie-legal-general-logo-spolecnosti
Zdroj: logosvector.net
Finanční gigant Legal & General (LGEN) se dostal do povědomí široké veřejnosti především díky svému logu s barevným deštníkem, které zná ve Velké Británii snad každý. Právě to je i jedním z jeho klíčů k úspěchu, který mu přináší stále nové klienty.

Společnost si zakládá na progresivní dividendové politice, díky čemuž nepřistoupila na rozdíl od své konkurence ke snižování dividend během pandemie koronaviru. Navíc se jí již dlouhodobě daří držet růstové tendence, ve kterých by měla podle všeho pokračovat i v budoucnu. Aktuálně disponuje Legal & General 6,4 % dividendovým výnosem.

3. National Grid (NG)

Graf ceny akcií National Grid
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

National Grid (NG) je předním poskytovatelem plynu a elektřiny ve Velké Británii, přičemž své služby nabízí i na území Spojených států. Jelikož se jedná o velkého hráče ve veřejném sektoru, stal se zároveň i jedním z nejvyhledávanějších titulů. Akcie z veřejného sektoru jsou totiž považovány za poměrně stabilní a rezistentní vůči větším výkyvům trhu, které nás v následujících měsících pravděpodobně neminou.

Společnost se navíc snaží pokračovat ve své dlouholeté expanzi, a to například pomocí akvizic, díky kterým se chce mimo jiné stát největším poskytovatelem plynu ve své zemi. Jednou z posledních byla akvizice s WPD, která je jedním z důležitých poskytovatelů elektřiny ve Velké Británii. Případné investory nepochybně potěší i štědrý dividendový výnos ve výši 5,5 %.

4. Reckitt (RKT)

Graf ceny akcií Reckitt
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Reckitt (RKT) je jeden z největších britských obchodníků se spotřebním zbožím. Ve svém portfoliu má tak značky jako Air Wick, Dettol, Nurofen, Durex nebo Vanish. V posledním roce se jí však moc nedařilo a hodnota jejích akcií klesla téměř o 23 %. Jen pro porovnání britský index FTSE 100 za stejné období vzrostl o 19 %.

To ale neznamená, že by se k ní měli investoři obracet zády. Společnost stále disponuje velkým potenciálem k dlouhodobému růstu, a to kvůli svému "nadupanému" portfoliu značek, které jsou známé prakticky po celém světě. Zajímavý je i její dividendový výnos, který se pohybuje okolo 3,2 %.

Shrnutí

Jak jsme se mohli přesvědčit, i britský akciový trh dokáže nabídnout zajímavé tituly, které se vyplatí sledovat a případně i přidat do svého portfolia. Tentokrát jsme se zaměřili převážně na společnosti, které disponují velkým potenciálem k budoucímu růstu. Právě díky němu by měly být v několika následujících letech schopny i nadále navyšovat své dividendy.

Mimoto se většina z vybraných titulů řadí mezi jedny z lídrů nejen na britském trhu, ale i na tom světovém, a je tak velmi nepravděpodobné, že by je v blízké době mohla ohrozit některá z konkurenčních společností. Pokud tedy hledáte nové tituly do svého portfolia, není od věci zvážit i tyto čtyři dividendové akcie.

Žádná z nich však není bez rizika, a proto byste vždy měli myslet na to, zda je pro vás investice do nich výhodná či naopak. Více o toleranci rizika si můžete přečíst v našem článku – Tolerance rizika – Co to je, proč bychom ji měli znát a jak ovlivňuje naši investiční strategii?

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo