Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Rána pro prodejce tabáku – Philip Morris nesmí nově dovážet ani prodávat IQOS ve Spojených státech

Publikováno
Rána pro prodejce tabáku – Philip Morris nesmí nově dovážet ani prodávat IQOS ve Spojených státech
Zdroj: depositphotos.com

Americká komise pro mezinárodní obchod 29. září rozhodla o tom, že Philip Morris International a její bývalá mateřská společnost Altria nesmí dovážet a ani prodávat zařízeni IQOS na americkém trhu. K rozhodnutí mělo dojít z důvodu porušení hned několika patentů ze strany těchto společností. Philip Morris se proti tomu plánuje odvolat.

Rozhodnutí vstoupí v platnost do dvou měsíců

Philip Morris International již několik málo let nabízí svým klientům zařízení s názvem IQOS, které má být údajně zdravější alternativou k běžným cigaretám. V tomto případě tedy nedochází k pálení tabáku, ale jeho pouhému zahřívání, díky kterému nevdechují kuřáci tolik toxických látek.

Před dvěma lety předal Philip Morris International práva na prodej tohoto zařízení své bývalé mateřské společností Altria, která tak mohla začít výrobek nabízet i na americkém trhu. Tomu by však měl být konec. Ve středu 29. září totiž vydala Americká komise pro mezinárodní obchod rozhodnutí, o tom že ani jedna ze společností nesmí IQOS dovážet a prodávat na území Spojených států.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

IQOS pravděpodobně porušuje již platné patenty

Rozhodnutí vstoupí v platnost do dvou měsíců od jeho vydání poté, co ho podepíše i samotný prezident. Důvodem k tomuto rozhodnutí má být žaloba podaná ze strany konkurenční společnosti Reynolds American.

Ze zprávy prošetřující tento případ vyplývá, že IQOS porušuje hned dva patenty této společnosti. Philip Morris plánuje podat odvolání společně se společností Altria. Ta se k celé situaci vyjádřila takto: “Stále věříme, že patenty Reynolds American jsou neplatné a že IQOS tyto patenty neporušuje.”

Zdroj: Pmi.com
Počet uživatelů IQOS meziročně roste.
Počet uživatelů IQOS meziročně roste

Reynolds American se nechce jen tak vzdát

Konkurenční Reynolds American plánuje tvrdě zakročit proti oběma společnostem, jelikož podle svých slov není jinak schopen nadále inovovat a vyvíjet své produkty. Jako jediné východisko vidí právě žaloby, pomocí kterých si chce udržet svoji konkurenceschopnost a zároveň i své patenty.

Podobně se k situaci staví i její mateřská společnost British American Tobacco, která podává žaloby na Philip Morris po celém světě. Ve Velké Británii a Řecku ale tento spor již prohrála. Podle analytičky Lisy Lewandowski z Bank of America je tedy velmi nepravděpodobné, že by se společnosti podařilo uspět i v jiných zemích. Akcie obou společností neprodleně reagovaly na konkurenční boj jen mírným propadem o 1 % dolů.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.