Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 technologické akcie, které mohou násobně zhodnotit vaši investici

Akcie, které rychle vystřelily o stovky procent nahoru pod vlivem aktuálního trendu umělé inteligence, jsou bezesporu působivé. Dlouhodobé růstové tituly však přináší vyšší hodnotu.

Publikováno
3 technologické akcie, které mohou násobně zhodnotit vaši investici
Zdroj: depositphotos.com

Technologický sektor aktuálně nabízí mnoho příležitostí k rozmnožení majetku a vybudování bohatství. Některé akcie jsou k tomu ale vhodnější než jiné.

Některé tituly se na vlně boomu umělé inteligence (AI) vyhouply na výsluní a řada investorů chová skepsi k jejich budoucímu osudu. Jiné ale přinášely zisky po desetiletí a k tomu navíc dovedou využít aktuálních trendů.

O takových titulech, které mohou stále násobně zhodnotit vaše peníze, se dnes budeme bavit.

První výběr nepřekvapí

Jednou z takových společností je Microsoft, technologický gigant známý svým konzistentním růstem. Díky silnému postavení Microsoft účinně rozšířil svůj podíl na trhu v rozvíjejícím se odvětví AI prostřednictvím své platformy Copilot a mohutných investic do OpenAI.

Tento strategický krok se promítl do hmatatelného finančního růstu, kdy společnost za druhé čtvrtletí fiskálního roku 2024 (poslední kvartál kalendářního roku 2023) vykázala 18% meziroční nárůst tržeb a 33% meziroční nárůst čistého zisku.

Poznámka

Microsoft Cloud, který k tomuto růstu významně přispěl, vygeneroval 33,7 miliardy dolarů z celkových 62,0 miliard dolarů příjmů, což představuje 24% meziroční nárůst.

S více než 50% nárůstem akcií za poslední rok a pětiletým ziskem 264 % má cena akcií Microsoftu potenciál k dalšímu vzestupu, podpořená mnoha katalyzátory a různorodou oborovou expozicí.

Vývoj ceny akcií Microsoftu za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Odolnost za jakýchkoli podmínek

Další technologickou akcií, která stojí za zvážení, je ServiceNow, společnost zabývající se cloud computingem s tržní kapitalizací 158 miliard dolarů. ServiceNow pomáhá podnikům zvyšovat produktivitu a vytvářet lepší pracovní postupy pomocí platformy s názvem Now.

Přestože je mnohem menší než Microsoft, rozhodně není menším vítězem. Její akcie za poslední rok vzrostly o téměř 80 % a za posledních pět let o 214 %.

Vývoj akcií ServiceNow za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ServiceNow Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Trvalý vysoký růst tržeb, a to i v době vysoké inflace, a zvyšování úrokových sazeb, předurčují společnost k potenciálnímu dlouhodobému úspěchu.

V roce 2023 ServiseNow vykázala 26% meziroční nárůst tržeb a téměř zdvojnásobila čistý zisk.

Věrnost klientů, o níž svědčí 99% míra obnovení předplatných její platformy Now, jí dává silnou pozici v oblasti cash flow a jeho plánování.

Skvělé výsledky a silní partneři

Pozoruhodnou akcií v technologickém odvětví je také společnost Arista Networks, která se zabývá vytvářením sítí typu client-to-cloud.

Vyrábí switche a routery, které hrají klíčovou roli v oblasti cloud computingu a umělé inteligence. Její klientela je působivá, včetně významných poskytovatelů cloudových služeb, jako je například Amazon nebo již zmíněný Microsoft.

Stejně přesvědčivé jsou i finanční výsledky společnosti: čistá zisková marže ve 4. čtvrtletí 2023 činila 39,8 %, tržby meziročně vzrostly o 20,8 % a dosáhly výše 1,54 miliardy dolarů.

Čistý zisk meziročně vzrostl o 43,7 % a za čtvrté čtvrtletí 2023 činil 613,6 milionu dolarů.

Vývoj akcií

Arista Networks za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ANET Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Analytici si toho všimli a Goldman Sachs zvýšil cílovou cenu akcií z 313 na 356 dolarů za akcii, což znamená možnost růstu o 16,3 %.

S téměř 80% nárůstem akcií za poslední rok a 290% nárůstem za posledních pět let toho stále Arista Networks nabízí mnoho pro potenciální dlouhodobý růst.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
4
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎