Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 pádné důvody, proč investovat do zlata, i když se inflace snižuje

Americká inflace ochlazuje a s tím tradičně chladne i zájem investorů o zlato. V dnešním článku uvádíme 3 dobré důvody, proč zlato nezatracovat.

3 pádné důvody, proč investovat do zlata, i když se inflace snižuje
Zdroj: depositphotos.com

Americká inflace vykazuje známky ochlazení, což přináší určitou úlevu těm, kteří se potýkají s rostoucími životními náklady.

Podle nejnovější zprávy se ceny v květnu meziročně zvýšily o 3,3 %, což je méně než 3,4 % v dubnu a 3,5 % v březnu.

Tento trend může u investorů do zlata vyvolávat otázky, protože zlato je tradičně považováno za zajištění proti inflaci. Má tedy s klesající inflací stále smysl investovat do zlata?

Odpověď zní jednoznačně ano a zde jsou tři přesvědčivé důvody, proč by zlato mělo být stále součástí diverzifikovaného investičního portfolia.

Zlato není jen zajištění proti inflaci

Hodnota zlata přesahuje jeho roli zajištění proti inflaci. Slouží jako bezpečná investice, která nabízí ochranu před politickými a dalšími tržními riziky. To je obzvláště důležité v dnešní nejisté situaci.

Vzhledem k blížícím se americkým prezidentským volbám mohou mít potenciální regulační změny dopad na podniky a trhy.

Kromě toho je tu sílící geopolitické napětí v souvislosti s válkou na Ukrajině, konfliktem na Blízkém východě a obchodní válkou západního světa s Čínou. V tomto kontextu zlato poskytuje vrstvu jistoty, která může jiným investicím chybět.

Jeho schopnost působit jako bezpečný přístav z něj činí cenný nástroj diverzifikace, který pomáhá stabilizovat vaše portfolio proti různým formám rizika.

Květnové ochlazení inflace nebylo výrazné

Míra inflace sice pomalu klesá, ale její snížení je marginální. Pokles o pouhých 0,1 % měsíčně nestačí k tomu, aby přinesl výraznou úlevu.

Federální rezervní systém usiluje o míru inflace blížící se 2 % a při současném tempu by k dosažení tohoto cíle potřeboval dalších 13 měsíců.

Zdroj: tradingeconomics.com
Vývoj inflace v USA za posledních 5 let
Vývoj inflace v USA za posledních 5 let

Vijay Marolia, řídící partner Regal Point Capital, upozorňuje, že ačkoli míra inflace klesá, životní náklady nadále rostou. Toto pokračující zvyšování cen znamená, že spotřebitelé stále pociťují tlak, a zlato se tak stává vhodnou investiční možností.

Zdůrazňuje, že mírné snížení míry inflace neznamená pokles cen zboží a služeb. Dokud ceny porostou, budou je pravděpodobně následovat i ceny zlata, což z něj činí rozumnou volbu pro investory.

Aktuální vývoj ceny zlata

Inflace je cyklická

I v případě, že zlato považujete pouze za zajištění proti inflaci, zůstává výhodnou investicí.

Inflace má tendenci být cyklická, po obdobích vysoké inflace následují období nízké inflace a naopak. I když současná míra americké inflace rychle dosáhne 2% cíle Fedu, v budoucnu nevyhnutelně opět vzroste.

Udržováním přiměřeného množství zlata ve svém portfoliu – až 10 % aktiv – se můžete lépe chránit před budoucími inflačními skoky.

Zlato zůstává slibnou investicí, a to nejen pro své vlastnosti zajištění proti inflaci, ale také pro svou schopnost chránit před širšími tržními riziky. Jako takové je i nadále cenným aktivem pro dobře vyvážené investiční portfolio.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.