Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 důvody, proč by investoři neměli přehlížet akcie Meta

Hledáte růstovou akcii s potenciálem? Meta nabízí dvouciferný růst zisků a efektivní využití aktiv, což slibuje atraktivní výnosy.

Publikováno
3 důvody, proč by investoři neměli přehlížet akcie Meta
Zdroj: depositphotos.com

Akcie, které vykazují nadprůměrný růst, získávají pozornost trhu a přináší solidní výnosy. Najít skvělé růstové akcie však není snadné.

Tyto akcie jsou ze své podstaty spojeny s nadprůměrným rizikem a volatilitou. Pokud navíc růstový příběh společnosti skončil nebo se blíží ke svému konci, sázka na ni může přinést značnou ztrátu.

Jednou z takových atraktivních akcií by však aktuálně mohla být společnost Meta. Existuje řada důvodů, proč jsou akcie této společnosti působící v oblasti sociálních médií právě teď zajímavou růstovou volbou, níže však naleznete 3, které jsou momentálně možná vůbec nejdůležitější.

Vývoj ceny akcií Meta za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

1. Růst zisků

Růst zisku je pravděpodobně nejdůležitějším faktorem, protože akcie vykazující mimořádně prudce rostoucí úroveň zisku obvykle přitahují pozornost většiny investorů. A pro růstové investory je dvouciferný růst zisků rozhodně žádoucí a často je známkou silných vyhlídek (a růstu ceny akcií) zvažované společnosti.

Historická míra růstu zisku na akcii (EPS) společnosti činí 17,1 %, investoři by se však měli zaměřit také na předpokládaný růst. Očekává se, že zisk na akcii Mety letos vzroste o 31,9 %, čímž překoná průměr odvětví, který počítá s růstem zisku na akcii o 24,2 %.

2. Působivý poměr využití aktiv

Poměr využití aktiv – známý také jako poměr tržeb k celkovým aktivům (S/TA) – je investory často přehlížen, ale při investování do růstových akcií je důležitým ukazatelem. Ukazuje, jak efektivně firma využívá svá aktiva k vytváření tržeb.

V současné době má Meta poměr S/TA 0,64, což znamená, že na každý dolar aktiv připadá 0,64 USD tržeb. Porovnáme-li tuto hodnotu s průměrem odvětví, který činí 0,56, lze říci, že společnost je efektivnější.

Kromě úrovně efektivity při tvorbě tržeb velmi záleží také na růstu tržeb společnosti. A Meta vypadá i z hlediska růstu tržeb velmi atraktivně. Očekává se, že tržby společnosti v letošním roce vzrostou o 17,3 % oproti průměru odvětví, který činí 10,7 %.

3. Slibná revize odhadu zisku

Nadřazenost akcie z hlediska výše uvedených ukazatelů lze dále potvrdit pohledem na trend revizí odhadů zisků. Pozitivní trend je zde samozřejmě příznivý. Empirický výzkum ukazuje, že existuje silná korelace mezi trendy v revizích odhadů zisků a krátkodobými pohyby cen akcií.

U Mety došlo v posledním měsíci k revizím odhadů zisku ze strany analytiků, přičemž nyní očekávají o 10 % lepší ziskovost společnosti v roce 2024.

Slovo závěrem

Investování do růstových akcií, jako je Meta, může být pro investory atraktivní, ale také vyžaduje důkladné posouzení potenciálních rizik a volatility.

Klíčem k úspěchu je nejen sledovat aktuální výkonnost, ale také důkladně analyzovat faktory, které mohou ovlivnit budoucí růst. Meta představuje příklad společnosti, která vykazuje nadprůměrné výsledky v oblastech klíčových pro růstové investory: růst zisků, efektivní využití aktiv a pozitivní revize odhadů zisku.

Tyto aspekty naznačují, že Meta může být pro růstově orientované investory zajímavou volbou, ačkoli je důležité pamatovat na neustále se měnící dynamiku trhu i potřebu průběžného zhodnocování investiční strategie.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎