Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » 3 dividendové akcie, které vám budou vyplácet vyšší dividendy než akcie Coca-Cola

3 dividendové akcie, které vám budou vyplácet vyšší dividendy než akcie Coca-Cola

3 dividendové akcie, které vám budou vyplácet vyšší dividendy než akcie Coca-Cola
Zdroj: depositphotos.com

Většina dlouhodobých investorů lačnících po dividendách investuje do velkých a stabilních společností se silnou dividendovou historií. Mezi takové tituly se řadí i akcie Coca-Coly (NYSE: KO), které jsou ve své podstatě považovány za jedny z nejlepších dividendových akcií na trhu, a to i jedním z nejúspěšnějších investorů na světě – Warrenem Buffettem.

K tomuto tvrzení přispívá především její více než stoletá historie, která zahrnuje i zvyšování dividend po dobu 59 let v řadě. Ke všemu navíc nabízí i solidní 3% dividendový výnos, který značně převyšuje 1,38% průměrnou návratnost indexu S&P 500.

Ve skutečnosti ale na trhu můžete narazit na mnohem lepší dividendové akcie, které vám dokážou nabídnout nejen vyšší dividendový výnos, ale i lepší vyhlídky pro budoucí růst samotného kurzu akcie.

Níže jsme pro vás vybrali 3 dividendové akcie, které vám budou vyplácet vyšší dividendy než zmiňovaná Coca-Cola.

1) Chevron (NYSE: CVX)

Graf ceny akcií Chevron
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Logo ChevronI přestože byl minulý rok pro ropné společnosti více než těžký, rozhodla se americká společnost Chevron (NYSE: CVX) navýšit své dividendy o 4 % na 1,34 dolaru na akcii, a pokračovat tak ve své 34leté historii nepřetržitého navyšování dividend. Za poslední tři roky své dividendy zvýšila již o 19,34 %, což je mnohem více než u Coca-Coly, u které vzrostly dividendy za stejné období pouze o 7,69 %.

Po dlouhém období nejistoty společnost navíc slaví i menší úspěch poté, co se jí od vypuknutí pandemie poprvé podařilo vygenerovat zisk. V první čtvrtletí její zisky činily 1,37 miliard dolarů, což je meziročně o 47 % méně.

Společnosti v tomto ohledu značně pomohly plánované těžařské operace zahrnující průzkum i těžbu ropy a zemního plynu, které jí v prvním čtvrtletí přinesly zisky v hodnotě 941 milionů dolarů, přičemž v minulém roce se jednalo pouze o 241 milionů dolarů.

Během prvních pěti měsíců letošního roku vzrostla cena akcií Chevronu již o 17 %, přičemž se současnou cenou okolo 103 dolarů za akcii disponuje i zajímavým 5,16% dividendovým výnosem. Společnosti by měl pomoci i očekávaný růst ceny ropy po postupném oživování ekonomiky ve většině zemí světa.

2) Kimberly-Clark's (NYSE: KMB)

Graf ceny akcií Kimberly-Clark
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Logo Kimberly-ClarkGigant se spotřebitelským zbožím Kimberly-Clark je známý díky značkám zahrnující Kleenex, Huggies či Scott, pod jejichž jmény můžeme najít produkty jako papírové kapesníky, pleny či toaletní papír. Právě po těchto produktech byla během pandemie největší poptávka, což se výrazně odrazilo i na výsledcích společnosti v minulém roce.

V prvním čtvrtletí tohoto roku se její tržby vyšplhaly na 4,7 miliardy dolarů, což představuje 5% meziroční pokles. Zároveň klesly i čisté příjmy v hodnotě 584 milionů dolarů, které se meziročně snížily přibližně o 12 %.

Jelikož jsou výsledky z minulého roku značně zkreslené, je mnohem lepší porovnávat daná čísla s výsledky z roku 2019, kdy byly například čisté příjmy o 28 % nižší než letos. Podle posledních předpovědí by čisté tržby společnosti měly v letošním roce vzrůst přibližně o 3 až 5 %.

Během posledních tří měsíců vzrostla cena akcií Kimberly-Clark o pouhé jedno procento, díky čemuž je tento titul vhodný především pro dlouhodobé investory, kteří stojí o stabilní pasivní příjem. K poslednímu zvýšení dividend o 6,5 % společnost přistoupila letos, díky čemuž současná dividenda představuje 1,14 dolarů na akcii.

Za poslední tři roky společnost zvýšila dividendy celkem o 14 % a s výplatním poměrem okolo 58,91 % je zde stále dostatek prostoru k jejich růstu. S aktuální cenou akcií okolo 130 dolarů za akcii mohou investoři počítat i s 3,46% dividendovým výnosem.

3) AbbVie (NYSE: ABBV)

Graf ceny akcií AbbVie
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Logo AbbVieAmerická farmaceutická společnost AbbVie (NYSE: ABBV) vznikla teprve v roce 2013 odštěpením od společnosti Abbott Laboratories. I přesto je ale stále mnoha investory považována za jednoho z členů dividendových aristokratů, který bez přerušení navyšuje své dividendy již po dobu 49 let.

Pokud se ale podíváme na její dividendovou historii od již zmíněného roku 2013, nemá se ani tak AbbVie za co stydět. Od svého vstupu na trh zvýšila dividendy již o 225 %, přičemž 35,42 % z toho připadá jen na poslední tři roky.  V prvním čtvrtletí tohoto roku ji navíc zvýšila o dalších 10,5 % na 1,30 dolaru na akcii, přičemž při ceně 112 dolarů za akcii disponuje i zajímavým 4,53% dividendovým výnosem.

V současnosti pro společnost představuje největší zdroj příjmů lék Humira určený pro léčbu revmatoidní artritidy či Crohnovy choroby. V roce 2023 by ale mělo dojít k expiraci patentu na tento lék, což poměrně zneklidnilo část investorů.

AbbVie má však další esa v rukávu v podobě léků Skyrizi či Rivoq, které ji v prvním čtvrtletí letošního roku přinesly výnosy ve výši 574 milionů a 303 miliony dolarů. Podle všeho nešlápla vedle ani nákupem společnosti Allergan, čímž rozšířila svoji nabídku produktů i o kosmetické služby, za které inkasovala více než 1 miliardu dolarů. Vše se navíc odrazilo i na ceně akcií, které jenom v tomto roce vzrostly již o 9 %.

Shrnutí

Coca-Cola nepochybně představuje jeden z nejlepších dividendových titulů, který se neztratí v žádném portfoliu. Při pohledu na námi vybrané tituly ale není od věci popřemýšlet nad investicí alespoň do jednoho z nich.

I přes obavy některých investorů se jeví jako nejlepší volba akcie AbbVie, které navíc disponují z vybraných titulů nejlepším výplatním poměrem okolo 46,52 %. Společnost tak s velkou pravděpodobností dokáže nabídnout stabilní pasivní příjem, který půjde ruku v ruce i s pravidelným zvyšováním dividend.

Zmíněný Chevron také není špatnou volbou, a to především kvůli nadcházejícímu růstu ceny ropy, která přinese zisky nejen jemu samotnému, ale i celému odvětví. Jako pomyslný průměr se jeví Kimberley Clark, který potěší každého dlouhodobého investora svojí schopností pokrýt dividendy, díky svému silnému cashflow. Na druhou stranu se společnost bude dlouho potýkat se zkreslenými čísly z minulého roku, která mohou mít vliv i na samotnou cenu akcií.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo