Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 dividendové akcie, které vám budou vyplácet vyšší dividendy než akcie Coca-Cola

Publikováno
3 dividendové akcie, které vám budou vyplácet vyšší dividendy než akcie Coca-Cola
Zdroj: depositphotos.com

Většina dlouhodobých investorů lačnících po dividendách investuje do velkých a stabilních společností se silnou dividendovou historií. Mezi takové tituly se řadí i akcie Coca-Coly (NYSE: KO), které jsou ve své podstatě považovány za jedny z nejlepších dividendových akcií na trhu, a to i jedním z nejúspěšnějších investorů na světě – Warrenem Buffettem.

K tomuto tvrzení přispívá především její více než stoletá historie, která zahrnuje i zvyšování dividend po dobu 59 let v řadě. Ke všemu navíc nabízí i solidní 3% dividendový výnos, který značně převyšuje 1,38% průměrnou návratnost indexu S&P 500.

Ve skutečnosti ale na trhu můžete narazit na mnohem lepší dividendové akcie, které vám dokážou nabídnout nejen vyšší dividendový výnos, ale i lepší vyhlídky pro budoucí růst samotného kurzu akcie.

Níže jsme pro vás vybrali 3 dividendové akcie, které vám budou vyplácet vyšší dividendy než zmiňovaná Coca-Cola.

1) Chevron (NYSE: CVX)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Chevron Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo ChevronI přestože byl minulý rok pro ropné společnosti více než těžký, rozhodla se americká společnost Chevron (NYSE: CVX) navýšit své dividendy o 4 % na 1,34 dolaru na akcii, a pokračovat tak ve své 34leté historii nepřetržitého navyšování dividend. Za poslední tři roky své dividendy zvýšila již o 19,34 %, což je mnohem více než u Coca-Coly, u které vzrostly dividendy za stejné období pouze o 7,69 %.

Po dlouhém období nejistoty společnost navíc slaví i menší úspěch poté, co se jí od vypuknutí pandemie poprvé podařilo vygenerovat zisk. V první čtvrtletí její zisky činily 1,37 miliard dolarů, což je meziročně o 47 % méně.

Společnosti v tomto ohledu značně pomohly plánované těžařské operace zahrnující průzkum i těžbu ropy a zemního plynu, které jí v prvním čtvrtletí přinesly zisky v hodnotě 941 milionů dolarů, přičemž v minulém roce se jednalo pouze o 241 milionů dolarů.

Během prvních pěti měsíců letošního roku vzrostla cena akcií Chevronu již o 17 %, přičemž se současnou cenou okolo 103 dolarů za akcii disponuje i zajímavým 5,16% dividendovým výnosem. Společnosti by měl pomoci i očekávaný růst ceny ropy po postupném oživování ekonomiky ve většině zemí světa.

2) Kimberly-Clark’s (NYSE: KMB)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KMB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo Kimberly-ClarkGigant se spotřebitelským zbožím Kimberly-Clark je známý díky značkám zahrnující Kleenex, Huggies či Scott, pod jejichž jmény můžeme najít produkty jako papírové kapesníky, pleny či toaletní papír. Právě po těchto produktech byla během pandemie největší poptávka, což se výrazně odrazilo i na výsledcích společnosti v minulém roce.

V prvním čtvrtletí tohoto roku se její tržby vyšplhaly na 4,7 miliardy dolarů, což představuje 5% meziroční pokles. Zároveň klesly i čisté příjmy v hodnotě 584 milionů dolarů, které se meziročně snížily přibližně o 12 %.

Jelikož jsou výsledky z minulého roku značně zkreslené, je mnohem lepší porovnávat daná čísla s výsledky z roku 2019, kdy byly například čisté příjmy o 28 % nižší než letos. Podle posledních předpovědí by čisté tržby společnosti měly v letošním roce vzrůst přibližně o 3 až 5 %.

Během posledních tří měsíců vzrostla cena akcií Kimberly-Clark o pouhé jedno procento, díky čemuž je tento titul vhodný především pro dlouhodobé investory, kteří stojí o stabilní pasivní příjem. K poslednímu zvýšení dividend o 6,5 % společnost přistoupila letos, díky čemuž současná dividenda představuje 1,14 dolarů na akcii.

Za poslední tři roky společnost zvýšila dividendy celkem o 14 % a s výplatním poměrem okolo 58,91 % je zde stále dostatek prostoru k jejich růstu. S aktuální cenou akcií okolo 130 dolarů za akcii mohou investoři počítat i s 3,46% dividendovým výnosem.

3) AbbVie (NYSE: ABBV)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AbbVie Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo AbbVieAmerická farmaceutická společnost AbbVie (NYSE: ABBV) vznikla teprve v roce 2013 odštěpením od společnosti Abbott Laboratories. I přesto je ale stále mnoha investory považována za jednoho z členů dividendových aristokratů, který bez přerušení navyšuje své dividendy již po dobu 49 let.

Pokud se ale podíváme na její dividendovou historii od již zmíněného roku 2013, nemá se ani tak AbbVie za co stydět. Od svého vstupu na trh zvýšila dividendy již o 225 %, přičemž 35,42 % z toho připadá jen na poslední tři roky.  V prvním čtvrtletí tohoto roku ji navíc zvýšila o dalších 10,5 % na 1,30 dolaru na akcii, přičemž při ceně 112 dolarů za akcii disponuje i zajímavým 4,53% dividendovým výnosem.

V současnosti pro společnost představuje největší zdroj příjmů lék Humira určený pro léčbu revmatoidní artritidy či Crohnovy choroby. V roce 2023 by ale mělo dojít k expiraci patentu na tento lék, což poměrně zneklidnilo část investorů.

AbbVie má však další esa v rukávu v podobě léků Skyrizi či Rivoq, které ji v prvním čtvrtletí letošního roku přinesly výnosy ve výši 574 milionů a 303 miliony dolarů. Podle všeho nešlápla vedle ani nákupem společnosti Allergan, čímž rozšířila svoji nabídku produktů i o kosmetické služby, za které inkasovala více než 1 miliardu dolarů. Vše se navíc odrazilo i na ceně akcií, které jenom v tomto roce vzrostly již o 9 %.

Shrnutí

Coca-Cola nepochybně představuje jeden z nejlepších dividendových titulů, který se neztratí v žádném portfoliu. Při pohledu na námi vybrané tituly ale není od věci popřemýšlet nad investicí alespoň do jednoho z nich.

I přes obavy některých investorů se jeví jako nejlepší volba akcie AbbVie, které navíc disponují z vybraných titulů nejlepším výplatním poměrem okolo 46,52 %. Společnost tak s velkou pravděpodobností dokáže nabídnout stabilní pasivní příjem, který půjde ruku v ruce i s pravidelným zvyšováním dividend.

Zmíněný Chevron také není špatnou volbou, a to především kvůli nadcházejícímu růstu ceny ropy, která přinese zisky nejen jemu samotnému, ale i celému odvětví. Jako pomyslný průměr se jeví Kimberley Clark, který potěší každého dlouhodobého investora svojí schopností pokrýt dividendy, díky svému silnému cashflow. Na druhou stranu se společnost bude dlouho potýkat se zkreslenými čísly z minulého roku, která mohou mít vliv i na samotnou cenu akcií.

Poznámka

TIP: Pokud se zajímáte o dividendové akcie, zavítejte do naší rubriky věnované právě jim.

Líbil se vám tento článek?
12
1

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎