Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

3 akcie umělé inteligence (AI), do kterých se vyplatí investovat. Nvidia mezi nimi není

Růst indexu Nasdaq Composite na nové maximum otevírá dveře otázkám o budoucím směřování trhu a roli, kterou v něm hrají akcie umělé inteligence. Tyto tři společnosti budou mít pravděpodobně klíčový vliv na další růst trhu.

3 akcie umělé inteligence (AI), do kterých se vyplatí investovat. Nvidia mezi nimi není
Zdroj: Midjourney.com

Index Nasdaq Composite nedávno dosáhl nového maxima a překonal svůj předchozí rekord z roku 2021. Tento prudký nárůst je z velké části přičítán akciím z oblasti umělé inteligence (AI), v čele se společností Nvidia.

Při pohledu do budoucna vyvstává otázka: které AI akcie budou nadále hnát index Nasdaq na ještě vyšší úroveň? O třech takových si dnes povíme víc.

Kybernetická bezpečnost táhne

Jednou z vynikajících společností je CrowdStrike, firma zabývající se kybernetickou bezpečností, která využívá strojové učení a umělou inteligenci k boji proti kybernetické kriminalitě.

Kybernetická bezpečnost je další obor na vzestupu vedle umělé inteligence a CrowdStrike využívá obou trendů.

Společnost v posledním fiskálním čtvrtletí vykázala 33% nárůst tržeb na 845 milionů dolarů. Kromě toho meziroční nárůst ročních opakovaných výnosů dosáhl 3,4 miliardy dolarů, což je o 34 % více něž v předchozím období.

Hrubá marže společnosti z předplatného zaznamenala zdravý nárůst na 78 % a volný cash flow vzrostl na 283 milionů USD.

Díky těmto dobrým finančním výsledkům vyjadřuje šéf CrowdStrike, George Kurtz, důvěru v trajektorii společnosti, která má do roku 2030 dosáhnout ročních opakovaných výnosů ve výši 10 miliard dolarů.

Díky 168% nárůstu akcií za posledních 12 měsíců a pozici jedné z nejlepších akcií v indexu Nasdaq 100 v roce 2024 je CrowdStrike zjevně hnací silou býčího trhu na burze Nasdaq.

Vývoj ceny akcií CrowdStrike za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CRWD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Největší firma na světě

Dalším rozhodujícím hráčem na poli umělé inteligence je Microsoft, jehož akcie mají největší váhu v indexu Nasdaq 100 (11,5 %).

Akcie tohoto technologického giganta vzrostly za poslední rok přibližně o 62 %, čímž téměř dvojnásobně překonaly 36% nárůst indexu Nasdaq Composite.

Vývoj ceny akcií Microsoft za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Investice Microsoftu do společnosti OpenAI, tvůrce ChatGPT a Sory, má ještě zvýšit jeho význam v odvětví umělé inteligence.

Azure, cloudová platforma Microsoftu, poskytuje veškerý výpočetní výkon pro OpenAI, čímž se Microsoft stává klíčovou postavou v revoluci umělé inteligence.

Kromě AI zahrnuje rozmanité portfolio společnosti Microsoft podnikový software, osobní počítače, hry a cloud computing.

Společnost se může pochlubit ročním volným cash flow přes 67 miliard dolarů, 22 let po sobě zvyšuje dividendy a udržuje si vyšší úvěrový rating než má americká vláda.

S tržní kapitalizací ve výši 3 bilionů dolarů a očekávaným ročním růstem zisků téměř 15 % je Microsoft analytiky považován za jedinečnou kombinaci bezpečnosti a růstového potenciálu, což z něj činí nezbytnou oporu mnoha investičních portfolií.

Sázka na cloud computing se vyplatila

Dalším, kdo hýbe oblastí umělé inteligence je Amazon, proslulý svou e-commerce platformou a svou streamovací službou Prime Video.

Skutečná finanční síla společnosti však spočívá v jejím segmentu cloud computingu Amazon Web Services (AWS), který se podílí na většině příjmů společnosti, přestože tvoří pouze 16 % tržeb.

AWS využívá generativní umělou inteligenci ke zvýšení efektivity a automatizaci obchodních procesů pro své klienty.

AI ale hraje přímou roli také v maloobchodě, kde nabízí funkce, jako je virtuální asistentka Alexa nebo pomáhá s optimalizací popisů produktů na online tržišti Amazonu.

Akcie Amazonu za poslední rok vzrostly o 94 %, k čemuž přispělo nadšení z AI a oživení finančních výsledků. V roce 2023 totiž společnost vykázala čistý zisk přes 30 miliard dolarů, čímž se společnost odrazila od ztráty 2,7 miliardy dolarů v roce 2022.

Vývoj ceny akcií Amazon za poslední rok

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Se sníženým poměrem ceny k zisku (P/E) kolem 60 a forwardovým poměrem P/E 42 se očekává, že růstová trajektorie společnosti Amazon bude pokračovat, protože se umělá inteligence stává stále větší součástí jejího fungování.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.