Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

2 Buffettovy akcie, které zhodnotí vaši investici na desetinásobek

Běžně rychle rostou akcie podporované nějakým přechodným trendem a je třeba dobře odhadnout, kdy vystoupit. Tyto dvě akcie vám však pravděpodobně postačí pouze koupit a posléze držet.

2 Buffettovy akcie, které zhodnotí vaši investici na desetinásobek
Zdroj: depositphotos.com

Warren Buffett, známý investor a šéf společnosti Berkshire Hathaway, je všeobecně uznáván pro své úspěšné investiční strategie.

Portfolio jeho společnosti pečlivě sleduje řada investorů, kteří hledají potenciální skvosty mezi akciemi, a mezi různorodými sázkami společnosti Berkshire Hathaway vynikají jako slibné příležitosti pro významný růst bohatství Visa a Mastercard.

Desetinásobný růst investice

Přestože Visa a Mastercard představují skromné 1,1 % portfolia společnosti Berkshire, mají předpoklady přinést značné výnosy a potenciálně v průběhu příštích dvou desetiletí proměnit investici 100 000 korun na milion.

To by vyžadovalo roční výnos přibližně 12,2 %, což by překonalo historický průměrný výnos indexu S&P 500 přibližně o 2 procentní body. Zcela nemožné to však není, vzhledem k tomu, že akcie těchto dvou firem zaznamenaly 900% nárůst ceny za posledních 12 let.

V posledním roce akcie Mastercard trh překonaly, zatímco akcie Visa se výkonnosti S&P 500 přiblížily.

Vzhledem k jejich současnému rozsahu lze předpokládat mírné zpomalení růstu, očekává se však, že obě společnosti budou i nadále poskytovat slušné zisky.

Porovnání růstu MasterCard a Visy s indexem S&P 500

Aktuální cena
Změna
MasterCard / MA
Načítání
Načítání
Načítání
Visa / V
Načítání
Načítání
Načítání
S&P500 / SPX
Načítání
Načítání
Načítání

Velice pevné základy

Obě společnosti trvale vykazují solidní finanční výkonnost, přičemž průměrný roční růst zisku na akcii se v posledních pěti letech pohybuje v dvouciferných číslech.

Jejich odolnost i během celosvětové zdravotní krize a ekonomických problémů podtrhuje jejich trvanlivost a poskytuje akcionářům jistotu.

Platby jsou a vždycky budou potřeba v jakékoli ekonomické či politické situaci.

Do budoucna je rostoucí odklon od hotovostních transakcí pro Visu i Mastercard dobrou zprávou, o čemž svědčí objem zpracovaných plateb za poslední čtvrtletí – Visa 3,9 bilionu dolarů a Mastercard 2,4 bilionu dolarů.

Jejich silná pozice v regionech s nedostatečným bankovním zázemím dále zvyšuje jejich potenciál pro pronikání na trh, přičemž hrozba narušení podnikání těchto firem je minimální vzhledem k jejich rozsáhlým globálním platebním sítím a aktuálním trendům, které jim nahrávají.

Obě společnosti těží ze značného síťového efektu, který jim poskytuje obrovskou konkurenční výhodu – Visa a Mastercard odpovídají za přibližně 75 % veškerého objemu plateb kartou v USA.

Poznámka

Síťový efekt je situace, kdy se služba stává tím cennější, čím více má uživatelů, protože každý nový uživatel přináší hodnotu pro ty stávající.

V tomto případě je každý nový obchodník přijímající platby Visou/Mastercard bonusem pro držitele těchto karet a každý nový držitel je zase novým potenciálním zákazníkem pro obchodníky.

Pro konkurenční služby je velmi problematické zajetou strukturu narušit a proto je síťový efekt silnou konkurenční výhodou.

Poměr ceny k forwardovému zisku (P/E), který u akcií Visa činí 29 a u akcií Mastercard 33, je sice vyšší, ale jejich silné základy a síťové efekty ospravedlňují prémiové ocenění.

I jejich vysoké provozní marže posilují důvody pro jejich zařazení do růstově orientovaného investičního portfolia.

Uvažujete o investování do akcií Visa nebo Mastercard? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.