Binance je celosvětově největší kryptoměnová burza. Během pěti měsíců od svého založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových burz a zanedlouho poté se dostala na místo první, kde se již několik let drží.
Za poslední rok se kryptoměnové burze Binance podařilo spustit tak mnoho různých nástrojů, služeb a produktů, že může být poměrně obtížné se umět zorientovat v tom, jaké možnosti na finanční výdělek tato burza nabízí.
Právě proto se tento článek zaměří na produkty a služby, které mohou uživatelé burzy Binance použít k navýšení množství svých kryptoměn.
Burza Binance, která byla ve svých prvních dvou letech známá zejména jako crypto-to-crypto obchodní platforma, se za posledních několik měsíců výrazně změnila. Už v červenci 2019 umožnila margin trading, aby následně v září téhož roku spustila i obchodování s deriváty. To ji ale v pokroku nezastavilo a téměř každý měsíc přichází na své burze s další významnou novinkou a změnou.
Jak se ukázalo i na posledních změnách, tak burza Binance je odhodlána splnit jakýkoliv požadavek svých zákazníků na různé produkty či služby. V poslední době se v jejich zprávách hodně nachází zejména pojem “svoboda peněz,” přičemž mnoho z posledních, zveřejněných produktů a služeb vypadá, že Binance opravdu plánuje splnit tento cíl.
Tuto “svobodu peněz” se snaží docílit Binance prostřednictvím svých finančních a kryptoměnových produktů, které mohou být roztříděny do tří různých kategorií, přičemž každá z nich představuje svou vlastní, specifickou kryptoměnovou jízdu”
To nejpodstatnější, co Binance nabízí, je samozřejmě stále zejména kryptoměnové obchodování, avšak přístup této burzy ke službám, které poskytuje, se výrazně změnily. V minulosti známá jako čistě crypto-to-crypto obchodní platforma, Binance se v posledních měsících změnila a umožňuje nákupy kryptoměn v lokálních fiat měnách, prostřednictvím kreditních nebo debetních karet, e-peněženek či dokonce prostřednictvím prohlížečů jako Brave.
1. Spot Trading – Klasické obchodování, které poskytuje obchodování kryptoměnových aktiv a prodávání do jiných tokenů, čímž mohou uživatelé přijít ke přímým ziskům. Binance v současnosti poskytuje přibližně 600 obchodních párů a denní objem přibližně 2 miliardy dolarů, který je umožněn zejména díky jednomu z nejlepších matching systémů, který dokáže zpracovat 1,4 milionu objednávek za sekundu.
2. Margin Trading – Dodatečné nárůsty na hodnotě umí být podpořeny prostřednictvím margin tradingu, který nabízí páku do výšky 10x ve formě financi, které jsou obchodníkům vypůjčené přímo od burzy Binance.
3. Futures Trading – Binance má rovněž širokou škálu kryptoměnových futures kontraktů, které umožňuji páku až 125x. Zatímco Binance Futures poměrně rychle narostly do jedné z nejpodstatnějších kategorii finančních produktů a služeb na Binance, to neznamená, že Futures kontrakty nabídly své maximum. V tradičních trzích tvoří tyto finanční nástroje až 70 % všech obchodů, co se dá očekávat s časem i na kryptomenovom trhu.
4. Options Trading – Tyto produkty, které umožňují obchodování put a call opcí na kryptoměnových trzích, dávají prostor zkušeným obchodníkům na trhu s obrovskou likviditou, malým spreadem a poměrně malými prémii (které lze brát jako poplatky zaplacené za otevření obchodu).
5. Peer 2 Peer Crypto Trading – Tato cash-to-crypto platforma poskytuje také trh i pro prodejce a kupce kryptoměn, kteří chtějí využívat své lokální fiat měny, podobně jako na platformě Local Bitcoins. Pouze za jeden rok se zobchodovaly kryptoměny ve více než 40 zemích po celém světě pouze prostřednictvím této funkce.
6. Nákup kryptoměn – Lidé mohou rovněž nakoupit kryptoměny prostřednictvím kreditních nebo debetních karet přímo na stránce burzy Binance.
7. Spolupráce s fiat burzami – Binance se podařilo také si zajistit několik zajímavých mezinárodních spoluprací, které pomohly ke vytvoření takových fiat-to-crypto platforem jako například Binance.US, Binance Lite Australia, anebo WazirX v Indii.
8. Binance Crypto Visa Card – Tato karta umožňuje lidem využívání kryptomenových financí na placení ve více než 60 milionech obchodech po celém světě, s možností využít až 8% cashback na transakce s touto kartou.
9. Crypto OTC Trading – Over-The-Counter platforma, kterou Binance poskytuje, dává možnost velkého objemu pro traderů bez ovlivnění ceny na otevřeném trhu.
10. Binance Broker – Binance spolupracuje s brokery (partnery) při poskytování obchodování digitálních aktiv pro mezinárodní uživatele, prostřednictvím využívání jejich platforem nebo služeb.
11. Binance Access – Jde o službu, která propojuje business-to-business (B2B) obchodníků, kteří poskytují různé kryptomenové služby.
12. Binance Widget – je služba, která dává možnost prohlížeči Brave na podporu kryptoměnových plateb na Binance prostřednictvím widgetů v jejich vlastním prohlížeči. Majitelé stránek takto mohou vydělat prostřednictvím malých poplatků od lidí, kteří nakupují kryptoměny prostřednictvím Brave a Binance.
13. Binane Cloud – Binance rovněž podporuje řadu projektů prostřednictvím poskytování technologie potřebné k lokálnímu obchodování, například Binance.KR nebo Binance.TR.
I přesto, že hlavním zdrojem příjmů pro Binance uživatele je stále zejména obchodování kryptoměn, tato burza rovněž poskytuje i různé krypto-finanční služby, jako například několik různých wealth management produktů (správu financí).
14. Binance savings služby – Jde o jednoduchý a bezpečný způsob pro kohokoliv, na zisk tzv. interestu (úroku) za uskladnění kryptoměn. Binance dává na výběr ze dvou možností.
15. Staking Crypto na Binance – Díky držení kryptoměn na svém Binance účtu můžete i využít různé staking programy, které Binance podporuje, a které mohou přinést roční zúročení ve výši až 12 % bez jakékoliv potřeby něco měnit nebo dělat.
Stačí tak pouze držet kryptoměny na burze Binance. Rovněž se dá využít i produkt Locked Staking, při kterém uzamknete vámi zvolené aktivum na jistý čas a můžete si tak vydělat až 46 % ročně, ale to spíše u menších kryptoměn.
16. Binance Crypto Mining Pool – Aktuálně jedna z největších těžebních farem na světě, Binance mining pool, propojuje minery po celém světě k finančním produktům, které si oni sami vyberou jako vhodné pro sebe na základě své situace. Binance mining pool přitom nabízí velmi malé poplatky, zvýšené odměny a také dává možnost uložení financí z daných poolů, které může generovat roční zisk až 30 %.
17. Binance Launchpool – Jde o poměrně novou platformu, která je zaměřena zejména na DeFi. Uživatelé mohou držet své kryptoměny v daném Launchpoolu na to, aby získali další tokeny, jako například tokeny Bella Protocol, Wing či Flamingo. Tato možnost umí vygenerovat roční profit až na hranici 74,11 % p.a., ale jde také o jednu z nejriskantnějších možností.
18. BSwap – Je automated market maker (AMM) pool produkt, který nemá mezi centralizovanými burzami obdoby. Jako u většiny AMM, tak i BSwap umožňuje uživatelům jednoduše poskytnout likviditu, za kterou následně dostávají různé odměny. Všichni poskytovatelé likvidity přitom vydělávají z obchodní aktivity v daném poolu, který aktuálně podporuje například následující stablecoiny: USDT, BUSD, USDC a DAI. BSwap kombinuje ziskový potenciál DeFi projektů a DeFi poolů s bezpečností a jednoduchostí zažitých platforem jako právě Binance.
19. DeFi Staking – Pokud se však poskytování likvidity do různých poolů zdá být uživatelem Binance náročné, tak DeFi staking jim umožní jednoduše odložit své finance bokem a přidat je do likvidity poolu, čímž si mohou ročně přivydělat přibližně 16,4 %. Samozřejmě ale znovu v závislosti na tržních podmínkách.
Rok 2020 přinesl velmi zajímavé zhodnocení projektů v DeFi světě, který byl dominantní růstovou silou pro kryptoměny a poskytoval zajímavé možnosti na výdělek pro všechny. DeFi sektor se sebou přinesl i zajímavé inovace, které umožňují lepší exekuci finančních služeb.
Tohoto trendu se rozhodla využít i burza Binance, která vytvořila BNB Smart Chain, nový blockchain s podporou smart kontraktů, který podporuje tvorbu DeFi řešení a poskytuje vysoce efektivní Binance blockchain.
Tato burza se přitom vyjádřila, že právě BNB Smart Chain má umožnit propojení mezi DeFi a CeFi (centralizovaných financí). Na podporu tohoto projektu vytvořila DeFi accelerator fond s více než 100 miliony dolarů, které budou sloužit k podpoře DeFi startupů. Tím bude chtít podpořit vytvoření platforem, které budou poskytovat decentralizované půjčky, yield farming, obchodování či jiné služby přímo na BNB Smart Chainu.
Všechny tyto akce, které se Binance rozhodla udělat, umožní uživatelům této burzy profitování z DeFi, například prostřednictvím níže uvedených příkladů:
20. Binance DEX – Ještě předtím, než se DeFi sektor stal tak známým, byla spuštěna Binance DEX (v dubnu 2019), jako platforma pro zalistování a obchodování kryptoměnových tokenů. Tato burza kombinovala rychlost burzy Binance a výhody decentralizovaných protokolů. S více než 140 různými páry a 114 miliony zpracovaných transakcí lze očekávat, že Binance DEX bude velkou součástí DeFi sektoru.
21. BNB – BNB je tokenem burzy Binance, který má aktuálně dostupný staking mechanismus prostřednictvím BNB Smart Chain, který mel pomoct zejména uživatelům této burzy. Nyní se však karta obrací na držitele BNB, kteří mohou BNB Smart Chain pomoci k úspěchu prostřednictvím stakingu, kteří pomůže nejen s vývojem BNB Smart Chain, ale také umožní výdělek právě držitelem BNB.
22. BUSD – Stablecoiny jsou neodmyslitelnou součástí kryptoměnového světa a zejména DeFi sektoru samotného. BUSD, stablecoin od Binance, který je krytý 1: 1 s americkým dolarem, bude moci díky různým spolupracím burzy Binance poskytovat zisky prostřednictvím yield farmingu nebo jiných DeFi služeb. Burza Binance navíc očekává, že BUSD velmi pomůže DeFi sektoru v budoucnosti a bude součástí několika projektů a služeb.
Burza Binance začala svou kryptoměnovou cestu s poskytováním kryptoměnových služeb spojených s předáváním a nakupováním těchto aktiv. Od té doby Binance dala možnost svým uživatelům rozšířit své obzory prostřednictvím nových nástrojů a služeb, přičemž se zaměřila i na krypto-finanční služby. Při pohledu na posledních pár měsíců je jasné, že se Binance snaží propojit centralizovaný a decentralizovaný kryptoměnový svět, aby umožnily svým zákazníkům “svobodu peněz.” Zda se to této burze skutečně podaří, ukáže až čas.
Všechny úroky a sazby zmíněné v tomto článku byly uvedeny na oficiální Binance stránce ke dni 24. září 2020.
Binance je celosvětově největší kryptoměnová burza. Během pěti měsíců od svého založení v roce 2017 se dostala na desáté místo v žebříčku světových burz a zanedlouho poté se dostala na místo první, kde se již několik let drží.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.