Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Z neznámých akcií na vrchol: 2 společnosti, které díky penězům od Nvidie doslova září!

Nvidia nejen navrhuje špičkové čipy pro AI, ale také investuje do slibných firem z této oblasti. Zjistěte, které společnosti, do nichž investovala, mají potenciál přinést velké zisky.

Z neznámých akcií na vrchol: 2 společnosti, které díky penězům od Nvidie doslova září!
Zdroj: depositphotos.com

Na začátku roku 2023 měla Nvidia hodnotu 360 miliard dolarů. O pouhých 18 měsíců později má hodnotu přes 3 biliony dolarů, což z ní dělá třetí největší společnost na světě za Microsoftem a Applem.

Nvidia navrhuje nejvýkonnější grafické procesory (GPU) pro datová centra, které vývojáři používají k vytváření, trénování a nasazování modelů umělé inteligence (AI).

TIP

Vzhledem k rostoucímu významu AI se očekává, že poptávka po GPU bude nadále růst exponenciálně, což Nvidii přináší obrovský potenciál pro budoucí růst.

V posledním prvním čtvrtletí fiskálního roku 2025 (skončilo 28. dubna) díky těmto čipům vzrostly tržby společnosti z datových center meziročně o 427 % na rekordních 22,6 miliardy dolarů.

Nvidia nyní část tohoto bohatství rozděluje investicemi do menších společností zabývajících se umělou inteligencí, což je strategie, která podporuje růst odvětví a mohla by vést k pěknému zisku pro vlastní akcionáře, pokud se sázky vyplatí.

Tato investiční strategie Nvidie nejenže diverzifikuje její portfolio, ale také posiluje její pozici lídra v AI průmyslu.

Čtyři akcie, které Nvidia vlastní

Podle posledního formuláře 13F, který byl 15. května podán Komisi pro cenné papíry, drží výrobce čipů podíl v následujících společnostech zabývajících se umělou inteligencí:

  • Arm Holdings, která vytvořila architekturu, kterou většina polovodičových společností používá k návrhu svých čipů.
  • SoundHound AI, která vyvíjí software pro rozpoznávání hlasu a konverzační AI.
  • Nano-X Imaging, která využívá AI k dosažení lepších výsledků lékařského zobrazování.
  • Recursion Pharmaceuticals, která využívá AI k pomoci při objevování léků.

Do každé společnosti investovala na konci roku 2023. Přičemž akcie Arm Holdings a SouhHound AI od té doby vzrostly o 130 respektive 87 %. Zde jsou důvody, proč by růst mohl pokračovat.

Arm Holdings

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Arm Holdings Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nvidia se v roce 2020 pokusila koupit Arm za 40 miliard dolarů, ale byla nucena od transakce upustit, protože podle regulátorů byla protisoutěžní.

TIP

Zajímavostí je, že Arm Holdings má ve svém portfoliu patenty, které tvoří základní stavební kameny moderních chytrých telefonů a tabletů.

Není to žádné překvapení, protože Arm vytvořil architekturu, kterou mnoho předních výrobců polovodičů používá k návrhu svých čipů – včetně Nvidie a jednoho z jejích nejbližších konkurentů, Advanced Micro Devices.

Arm se specializuje na centrální procesorové jednotky (CPU), které se používají v osobních počítačích, chytrých telefonech, a dokonce i v některých grafických procesorech navržených Nvidií pro zvýšení efektivity.

Například její připravovaný model GB200 je konfigurován kombinací dvou GPU a dvou CPU založených na platformě Arm a je schopen inferencovat modely umělé inteligence pětinásobnou rychlostí oproti aktuální vlajkové lodi H100, která v současnosti dominuje trhu datových center.

Odhaduje se, že 99 % procesorů pro chytré telefony také využívá architekturu Arm, takže společnost má v tomto segmentu drtivou převahu.

Info

Arm Holdings také těží z rostoucí poptávky po IoT (Internet of Things) zařízeních, která využívají její architekturu pro zajištění vysoké efektivity a nízké spotřeby energie.

Navíc Microsoft integruje umělou inteligenci do operačního systému Windows, což vyvolává novou vlnu poptávky po čipech nové generace ze strany výrobců počítačů.

Generální ředitel společnosti Arm Rene Haas věří, že jeho společnost může do pěti let získat 50% podíl na trhu s osobními počítači s Windows.

Společnost má pravděpodobně před sebou zářnou budoucnost, ale investoři by se měli mít na pozoru před jejím vysokým oceněním, než se vrhnou do nákupu akcií – akcie jsou poměrně nadhodnocené.

Ve fiskálním roce 2024 (skončil 31. března) dosáhla společnost tržeb ve výši 3,2 miliardy dolarů a její akcie se obchodují s poměrem ceny k tržbám (P/S) 53 bodů. To z ní činí ještě dražší akcii než akcie Nvidia s poměrem P/S 38 bodů.

TIP

Vysoké ocenění může odrážet očekávaný růst, ale také zvyšuje riziko při případném poklesu tržeb nebo zisků.

Mějte na paměti, že Nvidia by měla v současném fiskálním roce 2025 téměř zdvojnásobit své tržby, zatímco u společnosti Arm se předpokládá růst tržeb o pouhých 23 %.

Nedává příliš smysl platit za akcie Arm vyšší ocenění ve srovnání s akciemi Nvidia, když Arm roste mnohem pomaleji.

Nvidia koupila akcie Arm za mnohem nižší cenu, než za jakou se obchodují dnes, takže pro investory by bylo možná nejlepší počkat na pokles jejich ceny, než budou investovat.

SoundHound AI

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SoundHound AI Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost SoundHound AI vyvinula sadu konverzačních softwarových nástrojů s umělou inteligencí, které nasadily podniky v pohostinství, restauracích a automobilovém průmyslu.

Dokážou vést s uživatelem celé mluvené konverzace, takže jsou velmi užitečné v prostředí s vysokým tlakem, kde je k obsloužení zákazníků zapotřebí rychlých odpovědí.

Info

SoundHound AI také vyvinula patentovanou technologii Houndify, která umožňuje integraci hlasových asistentů do širokého spektra zařízení, od chytrých reproduktorů po automobily.

V restauračním průmyslu se používá nový nástroj Employee Assist, který zaměstnancům poskytuje užitečného virtuálního asistenta, na kterého se mohou kdykoli obrátit.

Mezi řetězce, které ho používají, patří například White Castle, Chipotle Mexican Grill nebo Krispy Kreme.

Společnost se také zaměřuje na rozšiřování svých služeb v oblasti chytrých domácností, což může otevřít nové trhy a zvýšit její příjmy.

Prostřednictvím akvizice společnosti SYNQ3, která se zabývá umělou inteligencí v restauracích, je nyní SoundHound v 10 000 provozovnách, dalších 100 000 se připravuje a vedení společnosti uvádí, že její oslovitelný trh zahrnuje milion restaurací a 30 milionů dalších podniků v Severní Americe.

Společnost tak sotva poškrábala povrch příležitosti, která by mohla mít hodnotu 100 miliard dolarů.

Hlasového asistenta SoundHound v automobilech pak používají přední automobilové značky, jako je Honda, Hyundai a Stellantis. A společnost také nedávno uzavřela partnerství s platformou Drive od Nvidie, aby dále svého hlasového asistenta zdokonalila.

TIP

Partnerství s Nvidia Drive přináší SoundHoundu přístup k nejmodernějším technologiím, což může výrazně zvýšit jeho konkurenceschopnost na trhu.

SoundHound dosáhla v posledním čtvrtletí fiskálního roku 2024 (skončilo 31. března) příjmů ve výši 11,6 milionu dolarů, což představuje 73% nárůst oproti předchozímu roku.

Objem nevyřízených objednávek se rovněž zvýšil o 80 % na rekordních 682 milionů dolarů, takže poptávka je v plném proudu. Vzhledem k tomu, že se akcie společnosti obchodují s P/S 19,5, vypadají jako mnohem lepší hodnota než akcie Arm.

SoundHound však v prvním čtvrtletí prodělal 33 milionů dolarů. Vzhledem k tomu, že má k dispozici pouze 117 milionů dolarů v hotovosti, bude společnost pravděpodobně muset získat peníze prodejem akcií, což zředí podíly stávajících akcionářů.

Proto by tato akcie měla být vyhrazena investorům s vysokou tolerancí k riziku.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Nadšenec do finančních trhů a aktivní investor s desetiletou historií, který se aktuálně soustředí na pasivní investování. Svůj hluboký zájem o finance a investice zhmotňuje do budování Finexu s jasným cílem – stát se nejlepší platformou svého druhu v Česku a na Slovensku.

Matěj věří, že Finex je místem, kde každý člověk s touhou investovat do své budoucnosti najde užitečné rady, návody i inspiraci.

“Cesta investora je náročná. Musíme se vzdělávat a věnovat hromadu času práci. Ale víte co? Ta nezávislost, svoboda a samozřejmě i výdělky za to opravdu stojí.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.