Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Víme, kam investují největší světoví boháči? Můžete tak investovat také!

Velmi bohatí jednotlivci dávají přednost exkluzivním investicím, jako jsou profesionální sportovní týmy. Najdou se však v jejich portfoliích i tradičnější investice?

Víme, kam investují největší světoví boháči? Můžete tak investovat také!
Zdroj: depositphotos.com

Lidé se jměním ve výši 100 milionů dolarů a víc (0,001 % nejbohatších), kterých je podle nejnovějších dat na světě jen něco přes 28 tisíc, mají vzhledem k unikátnímu objemu prostředků i svůj specifický přístup k investování a uchování a růstu bohatství.

Geograficky se nejčastěji shlukují v globálních centrech, jako jsou New York, San Francisko, Los Angeles, Londýn nebo Peking, které nabízejí robustní finanční infrastrukturu a podnikatelské příležitosti.

Do čeho rádi investují boháči

Pokud jste doufali, že zjistíte, do kterých akciových titulů tito lidé investují, budete asi zklamáni. Multimilionáři dávají přednost zachování majetku a selektivitě ve svých finančních aktivitách.

Navzdory stereotypu o vysokých sázkách boháčů se multimilionáři vyhýbají veřejně obchodovaným akciím i trhu s kryptoměnami a místo toho se zaměřují na stabilní investice.

Často usilují o exkluzivitu a dosažení jistého statusu prostřednictvím vlastnických podílů v profesionálních sportovních týmech.

Stále častěji také obracejí svou pozornost k investicím s pevným výnosem (dluhopisy), soukromým úvěrům, rizikovému kapitálu (venture kapitál), soukromému kapitálu (private equity) a alternativním investicím.

Tato netradiční aktiva nabízejí odlišné profily rizika a výnosu, což odpovídá snaze ultrabohatých lidí hledat jedinečné investiční příležitosti mimo konvenční trhy.

O majetek se nestarají sami

Andrew Amoils, analytik společnosti New World Wealth, která se zabývá globálními informacemi o bohatství, uvádí, že se většinou multimilionářům o jejich majetek starají tzv. family offices.

Jde o firmy, které se starají o všechno od účtů za provoz domácností, přes dědictví až po velké investiční koupě.

“Tyto rodinné kanceláře mají často nadační oddělení pro charitativní organizace a oddělení rizikového kapitálu, která investují do rychle rostoucích startupů”, tvrdí Amoils.

Počet family offices se globálně od roku 2019 ztrojnásobil a v loňském roce dosáhl počtu 4 500, přičemž celkový objem spravovaných aktiv se odhaduje na 6 bilionů dolarů.

Mezi první takové firmy patří House of Morgan, kterou založil J. P. Morgan stejně jako dodnes fungující významnou banku JPMorgan Chase, aby spravovala rodinné bohatství.

Nejvíc prostředků jde do nemovitostí

Významnou část jejich portfolií představují investice do nemovitostí, které tvoří až 27 % majetku výjimečně bohatých.

Nejčastěji jde o “trofejní aktiva”, nemovitosti třídy A. Tyto nemovitosti představují nejkvalitnější budovy na trhu a v dané oblasti.

Většinou se jedná o novější nemovitosti postavené v posledních 15 letech se špičkovým vybavením, nájemníky s vysokými příjmy a nízkou mírou neobsazenosti.

Budovy třídy A mají dobrou polohu a jsou obvykle profesionálně spravovány. Kromě toho většinou požadují nejvyšší nájemné s malými nebo žádnými problémy způsobenými odloženou údržbou.

Uvažujete o investování do nemovitostí? Zvážit můžete některou z námi recenzovaných platforem:

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.