Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Velký seznam nejlepších dividendových akcií na březen 2021 – Kam investovat v dobách nejistoty? 18 super tipů

Publikováno
Velký seznam nejlepších dividendových akcií na březen 2021 – Kam investovat v dobách nejistoty? 18 super tipů
Zdroj: Depositphotos.com

Březen a nejspíše i další měsíce tohoto roku se dost možná mohou opět vést duchu pandemie koronaviru, což investorům moc na jistotě zrovna nepřidává. Právě proto se většina z nich snaží hledat výhodnější, a především bezpečnější způsoby investování, které jim mohou i v této situaci generovat zisky.

Jednou z voleb jsou dividendové akcie, které vám mohou nabídnout stabilní pasivní příjem i v dobách, kdy se akciové trhy otřásají v základech a ceny akcií prudce klesají. Společnosti s dlouhou historií během takovýchto situací dokážou nejen vyplácet dividendy, ale v mnohých případech je i zvyšovat.

Jelikož je nám jasné, že výběr dividendových akcií není vždy jednoduchý, rozhodli jsme se inspirovat vás naším výběrem již osvědčených titulů, které vám mohou pomoci v budování vašeho pasivního příjmu a diverzifikaci portfolia.

Obsah článku

A) Dividendoví králové – akcie, které vás nikdy nezklamou?

Jenom to, že společnost vyplácí dividendy, hned neznamená, že je 100% bezpečnou investicí. O tom se mohli přesvědčit i akcionáři automobilek Ford (F), General Motors (GM) či banky Wells Fargo (WFC). Tyto společnosti byly kvůli pandemie koronaviru nuceny snížit nebo úplně přerušit výplatu dividend. Vše navíc doprovázel i prudký pokles cen akcií, který nepotěšil ani spekulanty.

Pokud jste fanoušky dividend a stabilních příjmů, měly by mezi vaše favority patřit tituly označované jako dividendoví králové. Ti vyplácí dividendy v průměru 100 let a jejich hodnotu nepřetržitě navyšují minimálně 50 let. Ve zkratce se na ně můžete spolehnout za jakékoli situace, a to ať už se jedná o finanční krizi či současnou pandemii koronaviru.

Níže pro vás máme několik nejzajímavějších dividendových králů současnosti.

1) 3M Company (MMM)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie 3M Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo 3MAmerická společnost 3M Company (NYSE: MMM) si se svojí více než stoletou kariérou na trhu vybudovala široké portfolio produktů, které jí ročně přináší miliardové výnosy. Ty v minulém roce dosáhly 32,2 miliard, což představuje mírný 0,15% meziroční růst.

Společnost zvyšuje své dividendy již po dobu 62 let a nic na tom podle jejích výsledků nezmění ani pandemie koronaviru. 3M chce naopak investovat do rozvoje své technologické stránky, kvůli které se spojila i s americkou společností Palantir. Investoři se mohou těšit i na solidní 3,3 % dividendový výnos.

Poznámka

Dividendový výnos: 3,3 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 104 miliardy dolarů 

2) Coca-Cola (KO)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie KO Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Coca Cola LogoLegendární Coca-Cola (NYSE: KO) se může pyšnit přední příčkou na seznamu nejznámějšího investora na světě Warrena Buffetta. Ten do ní poprvé investoval již v roce 1988 a v současnosti v ní drží podíl v hodnotě 22 miliard dolarů. Jedná se o Buffettovu nejdéle nepřetržitě drženou akcií vůbec. 

Proč právě Coca-Cola? Hlavním důvodem jsou bezpochyby dividendy, které alespoň jednou ročně zvyšuje už 59 let v řadě. Poslední navýšení dividend o 2,4 % na 41 centů za akcii společnost oznámila v únoru. Dividendový výnos momentálně představuje  3,4 %.

Společnosti se daří stále generovat poměrně stabilní zisky, a to i přes tvrzení většiny analytiků, že prodeje nealkoholických nápojů dosáhly svého maxima. Právě proto se Coca-Cola snaží přizpůsobovat potřebám svých zákazníků, a to jak v podobě sportovních nápojů a džusů Powerade a Minute Maid, ale i akvizicí s Costa Cofee. Stejně tak by mělo společnosti pomoci i postupné uvolňování epidemiologických opatření.

Poznámka

Dividendový výnos: 3,4 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 218,9 miliardy dolarů

3) Federal Realty Investment Trust

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FRT Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Federal Realty Investment TrustFederal Realty Investment Trust logo (NYSE: FRT) se řadí mezi takzvané REIT společnosti, které se zaměřují na nákup a pronájem nemovitostí. V případě FRT se jedná konkrétně o velká nákupní a energetická centra. I přes pandemii se společnosti dařilo vybírat přibližně 70 % nájmů.

FRT má stále dostatek finančních prostředků pro udržení svého businessu, ale i pro výplatu dividend se současným 4,2% dividendovým výnosem. Dividendy navíc navyšuje již 53 let po sobě a nic nenaznačuje tomu, že by chtěla svoji „tradici“ přerušit. Výnosy společnosti v minulém roce zaznamenaly 10,72% pokles na 835 milionů dolarů. S rychlou distribucí očkování a uvolňováním opatření by se společnosti mělo opět podařit dosáhnout růstu.

Poznámka

Dividendový výnos: 4,2 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 8,1 miliardy dolarů

4) Stanley Black & Decker (SWK)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie SWK Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo Stanley Black & DeckerStanley Black & Decker (NYSE: SWK) jako výrobce elektrického nářadí nepůsobí pouze pod svojí značkou, ale i pod mnoha dalšími jako je DeWalt, Craftsman či Mac. Mimo jiné se zabývá i výrobou spojovacích materiálů a dalších produktů, které jsou využívány při výrobě přibližně 90 % vozidel v Americe a Evropě.

Ve zkratce je Stanley Black & Decker pro většinu podniků prakticky nepostradatelný, což pro něj vytváří perfektní pozici na trhu. Celkově společnost vyplácí své dividendy již 144 let, z nichž 53 let je bez přerušení navyšuje. Investoři ocení i vyplácené dividendy s 1,6 % dividendovým výnosem.

Poznámka

Dividendový výnos: 1,6 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 29,8 miliardy dolarů

5) Johnson & Johnson (JNJ)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie JNJ Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo Johnson & JohnsonJedna z nejznámějších nízkorizikových akcií Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) je bezpochyby nejoblíbenějším dividendovým titulem. Společnost generuje tržby ze svého širokého portfolia produktů, mezi které se nedávno zařadila i vakcína proti onemocnění COVID-19. Ta v tomto roce získala povolení od FDA pro nouzové použití, což vyhnalo cenu akcií na historická maxima.

Pandemie koronaviru neměla na výsledky společnosti negativní vliv, což potvrzují i výnosy z minulého roku, které meziročně vzrostly o 0,64 % na 82,6 miliard dolarů. Johnson & Johnson se může navíc pochlubit i 60letou historií nepřetržitého zvyšování dividend, jejíž dividendový výnos se v současnosti pohybuje okolo 2,6 %.

Poznámka

Dividendový výnos: 2,6 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 410,3 miliard dolarů 

6) Cincinnati Financial (CINF)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie CINF Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo CincinnatiI když akcie finančních institucí zaznamenaly během posledních let hned několik vzestupů a pádů, najdou se i tak tituly, které těmto výkyvům úspěšně odolávají. Jednou z nich je i pojišťovací společnost Cincinnati Financial (NYSE: CINF), která se zaměřuje především na životní pojištění a pojištění nemovitostí.

Výnosy společnosti v minulém roce poklesly pouze o 4,9 % na 7,5 miliard dolarů. Společnost nenašla pouze způsob, jak generovat zisky, ale i způsob jak již 60 let navyšovat své dividendy. Ty naposledy zvýšila s účinností od března o 5 % na 63 centů za akcii. Dividendový výnos momentálně představuje 2,6 %.

Poznámka

Dividendový výnos: 2,6 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 16,8 miliardy dolarů 

7) Emerson Electric (EMR)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie EMR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Emerson EletctricLogo Emerson (NYSE: EMR) je ceněná především kvůli široké diverzifikaci svého portfolia, do kterého spadá výroba technologických a strojírenských nástrojů pro ropné a plynárenské společnosti či potravinářský průmysl.

Největší pozornost zaznamenal její průnik do farmaceutického průmyslu, když se zapojila do výroby chladících zařízení pro skladování léků, mezi které se řadí i vakcíny proti onemocnění COVID-19.

Historie společnosti přitom sahá již do roku 1890, kdy působila jako výrobce prvních elektromotorů. Dividendy vyplácí teprve od roku 1947, přičemž je nepřetržitě zvyšuje posledních 64 let. Dividendový výnos v současnosti představuje 2,4 %.

Poznámka

Dividendový výnos: 2,4 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 54,6 miliardy dolarů

8) Genuine Parts (GPC)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie GPC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo Genuine PartsDodavatel autodílů Genuine Parts (NYSE: GPC) je známý v USA především kvůli své značce NAPA. Jeho produkty však můžeme najít i v Kanadě, Evropě či Austrálii, kde nabízí autodíly a komponenty pro výrobu autobusů, motocyklů, zemědělských strojů, lodí, ale i průmyslových strojů.

Společnost byla založena v roce 1928 jako malá prodejna s autodíly. Od té doby se jí podařilo rozrůst v přední společnost ve svém oboru s 3 600 závody v 14 zemích světa. GPC již od roku 1948 vyplácí dividendy, které po dobu 65 let nepřetržitě zvyšuje. Poslední navýšení dividend o 3 % bylo o oznámeno s účinností od dubna tohoto roku. Investoři mohou v současnosti využít 3,2% dividendový výnos.

Poznámka

Dividendový výnos: 3,2 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 16,3 miliardy dolarů 

B) Dividendové akcie, které zaručeně oživí vaše portfolio

Nejistota a obavy z toho, jak se trh v následujících týdnech zachová, nahrává do karet především osvědčeným dividendovým titulům. Ty nabízí nejen stabilitu, ale i solidní dividendové výnosy.

Jelikož většina investorů hledá posilu do svého portfolia právě v dividendových akciích, vybrali jsme hned několik dividendových titulů s 4 až 7% dividendovým výnosem.

1) Enbridge (ENB)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Enbridge Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Enbrige-logoKanadská energetická společnost Enbridge (NYSE: ENB) se zaměřuje na výrobu a distribuci energií nejen v Kanadě, ale i ve Spojených státech. Ve své rodné zemi vlastní a zároveň provozuje jednu z největších distribučních sítí zemního plynu.

Společnost vyplácí dividendy již po dobu 66 let, z nichž již 26 let i konstantně zvyšuje. Jinak tomu nebylo ani v prosinci minulého roku, kdy dividendy zvýšila o 3 % na 3,34 dolarů za akcii. Enbridge je vhodná především pro dlouhodobé investory, kteří neradi riskují a ocení její stabilitu spolu s 7,6% dividendovým výnosem.

Poznámka

Dividendový výnos: 7,6 %

Výplata dividend: čtvtletně

Tržní hodnota společnosti: 71,8 miliardy dolarů

2) BCE (BCE)

Logo BCEKanadská telekomunikační společnost BCE (TSE: BCE) si i přes náročné období udržela svoji pozici na trhu. O jejím zdraví svědčí i plány společnosti, které zahrnují 1 miliardovou investici pro rozvoj internetového připojení v odlehlých oblastech a rozšíření 5G sítě.

Pandemie koronaviru se nevyhynula ani tomuto gigantovi, jehož výnosy v minulém roce poklesly o 4,23 %. Naopak v tomto roce by se mělo jednat 2 až 5 % růst. BCE disponuje 6,31 % dividendovým výnosem, který je podpořený i 11letým nepřetržitým zvyšováním dividend.

Poznámka

Dividendový výnos: 6,31 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti:   

3) Pembina Pipeline (PBA)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie PBA Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Logo pembinaSpolečnost Pembina Pipeline (NYSE: PBA) si kvůli široké diverzifikaci svého portfolia vytvořila na poli kanadského ropného a plynárenského průmyslu za posledních 10 let silné základy. I to je jedním z důvodů proč nepanikařit při pohledu na 19 % pokles výnosů v minulém roce.

Společnost má stále dostatek finančních prostředků a podle všeho své investory nezklame ani v následujících letech. PBA vyplácí dividendy již 20 let, přičemž růst dividend za posledních pět let představuje 4 % složenou roční míru růstu. Investoři se mohou těšit na měsíční dividendy ve výši 0,21 dolarů s 7,3% dividendovým výnosem.

Poznámka

Dividendový výnos: 7,3 %

Výplata dividend: měsíčně

Tržní hodnota společnosti: 15,7 miliardy dolarů  

4) TC Energy (TRP)

Logo TC EnergyKanadský energetický gigant TC Energy (NYSE: TRP) je opět jednou ze společností, kterou pandemie koronaviru nějak zásadně neovlivnila. Její stabilní cash flow jí dovoluje nadále prosperovat a bez problémů vyplácet dividendy již 21 let po sobě.

To, že je společnost stále v dobré kondici potvrzuje i nedávné oznámení o 7,4% zvýšení dividend na 0,87 dolarů za akcii. V následujících letech by se růst dividend měl pohybovat mezi 5 až 7 %. Dobrou zprávou pro investory je i štědrý 6,4% dividendový výnos.

Poznámka

Dividendový výnos: 6,4 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 44,45 miliardy dolarů

5) New York Community Bancorp (NYCB)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie NYCB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

New York Community BancorpLogo New York Community Bank (NYSE: NYCB) je jednou z bank, které se i v současné situaci daří generovat zisky. V tomto případě jí hraje do karet její zaměření na úvěry, které nejsou fixované na snížené úrokové sazby.

V minulém roce výnosy banky poklesly o 6,37 % na 1,8 miliardy dolarů. Banka v tomto roce však počítá s 15 % růstem tržeb, který by mohl zvýšit výnos na jednu akcii z loňských 1,02 dolarů na 1,12 dolarů.

Pro NYCB tedy není prozatím problém pokrýt čtvrtletní dividendu v hodnotě 0,17 dolarů se zajímavým 5,9 % dividendovým výnosem. Ve hře je i možné zvyšování dividend, ale to pouze za předpokladu rychlejšího oživení ekonomiky.

Poznámka

Dividendový výnos: 5,9 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 5,7 miliardy dolarů

6) STAG Industrial (STAG)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie STAG Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

logo Stag IndustrialSTAG Industrial (NYSE: STAG) se oproti ostatním REIT společnostem liší především svým zaměřením na průmyslové prostory. Společnost vlastní přibližně 500 průmyslových budov ve 29 státech USA. Mezi její zákazníky patří například Amazon, Federální vláda USA či XPO Logistics.

Navzdory nepříznivé situaci na trhu se společnosti daří vybírat většinu nájmů. K prosinci minulého roku bylo v pronájmu přibližně 96,9 % jejího portfolia, z čehož se jí podařilo vybrat 99,6 % celkového nájemného.

V roce 2020 se společnosti podařilo nakoupit dalších 48 budov v hodnotě 775,8 milionů dolarů. Na druhou stranu společnost dalších 7 nemovitostí v hodnotě 279,3 milionů dolarů prodala, což jí pomůže i k financování plánovaných akvizic. Své investory potěší i měsíčně vyplácenou dividendou s 4,5% dividendovým výnosem.

Poznámka

Dividendový výnos: 4,5 %

Výplata dividend: měsíčně

Tržní hodnota společnosti: 5 miliard dolarů 

C) Čtyři Dividendový aristokraté, kteří by vás v následujících letech mohli velmi příjemně překvapit

Mezi dividendovými aristokraty je možné najít i tituly, které by vás mohly v blízké budoucnosti překvapit nadměrným růstem dividend. Všechny čtyři společnosti na tomto seznamu mají stále velký potenciál k růstu, a to i v případě, že oživení ekonomiky potrvá déle, než se očekávalo.

1) AbbVie (ABBV)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AbbVie Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Biotechnologická společnost AbbVie (NYSE: ABBV) založená teprve v roce 2013 je nepochybně jednou z jedniček ve svém oboru. To potvrzuje i její lék Humira určený na léčbu artritidy a střevních problémů. Tržby z něj jen v minulém roce tvořily polovinu jejích výnosů, které celkem dosáhly 45,8 miliard dolarů.

Problémem by mohla být blízká expirace patentové ochrany tohoto léku, která vyprší začátkem příštího roku. Podle všeho mohou společnosti pomoci i její další produkty, mezi které patří například lék proti rakovině Imbruvica. Ten v minulém roce společnosti vydělal 5,3 miliardy dolarů, přičemž celkem by se tržby za tento lék mohly v budoucnu pohybovat na 7 až 10 miliardách dolarů ročně.

Ostatní léky jako Rinvoq či Skyrizi nyní generují roční tržby okolo 2,3 miliard dolarů a na svém maximu by mohly dosahovat až 20 miliard dolarů. AbbVie zvyšuje své dividendy již 48 let v řadě a výjimkou nebude ani letošní rok. Při investici do společnosti můžete počítat i s 4,8% dividendovým výnosem.

Poznámka

Dividendový výnos: 4,8 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 188,4 miliardy dolarů  

2) Lowe’s Companies (LOW)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie LOW Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Lowe’s Companies (NYSE: LOW) je jedním z nejznámějších hobby marketů na území USA a Kanady, kde jej denně navštíví přibližně 18 milionů zákazníků.  Low provozuje více než 1960 kamenných prodejen, vedle kterých nabízí své produkty i na svém e-shopu a mobilní aplikaci.

Společnosti pomáhá rostoucí trend oprav a přestaveb domů, který by měl pokračovat při nejmenším i během první poloviny tohoto roku. V návaznosti na to bylo možné v minulém roce sledovat i 24 % růst výnosů na 89,6 miliardy dolarů. LOW se v tomto roce chystá i na modernizaci svých služeb a nabízeného sortimentu, který by mu měl podle jeho slov přivést mnohem více zákazníků.

Plusem je i 57 let nepřetržitě zvyšovaná dividenda. K poslednímu zvýšení společnost přistoupila v říjnu minulého roku, kdy oznámila růst o 9 % z 55 centů na 60 centů. V současnosti mohou investoři počítat s 1,6% dividendovým výnosem.

Poznámka

Dividendový výnos: 1,6 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 115,9 miliard dolarů  

3) Archer-Daniels-Midland Company (ADM)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie ADM Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Archer-Daniels-Midland Company (NYSE: ADM) je lídrem na poli zemědělských komodit a jejich následného zpracování. Své produkty a služby nabízí nejen na území USA, ale i na mezinárodní úrovni, což mu dává i dostatečný prostor k růstu.

Největší výhodou společnosti je její diverzifikace portfolia, která zasahuje hned do několika odvětví, čímž je schopna generovat i solidní cash flow. To by se navíc mělo s postupným oživováním ekonomiky stále zvyšovat.

ADM zvyšuje dividendy již po dobu 89 let a jinak tomu nebylo ani v minulém roce, kdy své dividendy zvýšila o 2,78 % na 0,37 dolarů za akcii. Společnost v současnosti nabízí 2,59% dividendový výnos.

Poznámka

Dividendový výnos: 2,59 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 32,2 miliard dolarů 

4) A. O. Smith (AOS)

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AO Smith Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

A. O. Smith (NYSE: AOS) se stal během své dlouhé historie lídrem na trhu s ohřívači vody a příbuznými produkty. Společnosti se posledních deset let dařilo udržovat tempo růstu výnosů na 6 %, ale v posledních dvou letech se tento růst začal pomalu snižovat. Největší vliv na jeho výsledky měly nepochybně nově zavedená cla, ale i pandemie koronaviru.

Ta si na AOS vybrala velkou daň, a to především během prvního a druhého čtvrtletí minulého roku. Většinu ztrát se však společnosti podařilo vykompenzovat výsledky z třetího čtvrtletí. I přes špatné ekonomické podmínky AOS nezapomněla na zvýšení dividend o 4 % na 0,26 dolaru za akcii. V současnosti se dividendový výnos pohybuje okolo 1,9 %, ale při rychlém oživení ekonomiky je možné v následujících letech očekávat další navyšování.

Poznámka

Dividendový výnos:  1,9 %

Výplata dividend: čtvrtletně

Tržní hodnota společnosti: 10,10 miliard dolarů  

Co říkáte na naše tipy? Investujete do některého z uvedených titulů? Který byste ještě přidali? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
12
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.