Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Velký seznam nejlepších dividendových akcií na březen 2021 – Kam investovat v dobách nejistoty? 18 super tipů

Velký seznam nejlepších dividendových akcií na březen 2021 - Kam investovat v dobách nejistoty? 18 super tipů

Velký seznam nejlepších dividendových akcií na březen 2021 - Kam investovat v dobách nejistoty? 18 super tipů
Zdroj: Depositphotos.com

Březen a nejspíše i další měsíce tohoto roku se dost možná mohou opět vést duchu pandemie koronaviru, což investorům moc na jistotě zrovna nepřidává. Právě proto se většina z nich snaží hledat výhodnější, a především bezpečnější způsoby investování, které jim mohou i v této situaci generovat zisky.

Jednou z voleb jsou dividendové akcie, které vám mohou nabídnout stabilní pasivní příjem i v dobách, kdy se akciové trhy otřásají v základech a ceny akcií prudce klesají. Společnosti s dlouhou historií během takovýchto situací dokážou nejen vyplácet dividendy, ale v mnohých případech je i zvyšovat.

Jelikož je nám jasné, že výběr dividendových akcií není vždy jednoduchý, rozhodli jsme se inspirovat vás naším výběrem již osvědčených titulů, které vám mohou pomoci v budování vašeho pasivního příjmu a diverzifikaci portfolia.

Obsah článku

1.Dividendoví králové2.Dividendové akcie, které zaručeně oživí vaše portfolio3.Čtyři Dividendový aristokraté, kteří by mohli překvapit4.Diskuze na téma dividendových akcií

A) Dividendoví králové – akcie, které vás nikdy nezklamou?

Jenom to, že společnost vyplácí dividendy, hned neznamená, že je 100% bezpečnou investicí. O tom se mohli přesvědčit i akcionáři automobilek Ford (F), General Motors (GM) či banky Wells Fargo (WFC). Tyto společnosti byly kvůli pandemie koronaviru nuceny snížit nebo úplně přerušit výplatu dividend. Vše navíc doprovázel i prudký pokles cen akcií, který nepotěšil ani spekulanty.

Pokud jste fanoušky dividend a stabilních příjmů, měly by mezi vaše favority patřit tituly označované jako dividendoví králové. Ti vyplácí dividendy v průměru 100 let a jejich hodnotu nepřetržitě navyšují minimálně 50 let. Ve zkratce se na ně můžete spolehnout za jakékoli situace, a to ať už se jedná o finanční krizi či současnou pandemii koronaviru.

Níže pro vás máme několik nejzajímavějších dividendových králů současnosti.

1) 3M Company (MMM)

Graf ceny akcií 3M Company
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo 3MAmerická společnost 3M Company (NYSE: MMM) si se svojí více než stoletou kariérou na trhu vybudovala široké portfolio produktů, které jí ročně přináší miliardové výnosy. Ty v minulém roce dosáhly 32,2 miliard, což představuje mírný 0,15% meziroční růst.

Společnost zvyšuje své dividendy již po dobu 62 let a nic na tom podle jejích výsledků nezmění ani pandemie koronaviru. 3M chce naopak investovat do rozvoje své technologické stránky, kvůli které se spojila i s americkou společností Palantir. Investoři se mohou těšit i na solidní 3,3 % dividendový výnos.

2) Coca-Cola (KO)

Graf ceny akcií Coca-Cola
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Coca Cola LogoLegendární Coca-Cola (NYSE: KO) se může pyšnit přední příčkou na seznamu nejznámějšího investora na světě Warrena Buffetta. Ten do ní poprvé investoval již v roce 1988 a v současnosti v ní drží podíl v hodnotě 22 miliard dolarů. Jedná se o Buffettovu nejdéle nepřetržitě drženou akcií vůbec. 

Proč právě Coca-Cola? Hlavním důvodem jsou bezpochyby dividendy, které alespoň jednou ročně zvyšuje už 59 let v řadě. Poslední navýšení dividend o 2,4 % na 41 centů za akcii společnost oznámila v únoru. Dividendový výnos momentálně představuje  3,4 %.

Společnosti se daří stále generovat poměrně stabilní zisky, a to i přes tvrzení většiny analytiků, že prodeje nealkoholických nápojů dosáhly svého maxima. Právě proto se Coca-Cola snaží přizpůsobovat potřebám svých zákazníků, a to jak v podobě sportovních nápojů a džusů Powerade a Minute Maid, ale i akvizicí s Costa Cofee. Stejně tak by mělo společnosti pomoci i postupné uvolňování epidemiologických opatření.

3) Federal Realty Investment Trust

Graf ceny akcií Federal Realty
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Federal Realty Investment TrustFederal Realty Investment Trust logo (NYSE: FRT) se řadí mezi takzvané REIT společnosti, které se zaměřují na nákup a pronájem nemovitostí. V případě FRT se jedná konkrétně o velká nákupní a energetická centra. I přes pandemii se společnosti dařilo vybírat přibližně 70 % nájmů.

FRT má stále dostatek finančních prostředků pro udržení svého businessu, ale i pro výplatu dividend se současným 4,2% dividendovým výnosem. Dividendy navíc navyšuje již 53 let po sobě a nic nenaznačuje tomu, že by chtěla svoji „tradici“ přerušit. Výnosy společnosti v minulém roce zaznamenaly 10,72% pokles na 835 milionů dolarů. S rychlou distribucí očkování a uvolňováním opatření by se společnosti mělo opět podařit dosáhnout růstu.

4) Stanley Black & Decker (SWK)

Graf ceny akcií Stanley Black & Decker
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo Stanley Black & DeckerStanley Black & Decker (NYSE: SWK) jako výrobce elektrického nářadí nepůsobí pouze pod svojí značkou, ale i pod mnoha dalšími jako je DeWalt, Craftsman či Mac. Mimo jiné se zabývá i výrobou spojovacích materiálů a dalších produktů, které jsou využívány při výrobě přibližně 90 % vozidel v Americe a Evropě.

Ve zkratce je Stanley Black & Decker pro většinu podniků prakticky nepostradatelný, což pro něj vytváří perfektní pozici na trhu. Celkově společnost vyplácí své dividendy již 144 let, z nichž 53 let je bez přerušení navyšuje. Investoři ocení i vyplácené dividendy s 1,6 % dividendovým výnosem.

5) Johnson & Johnson (JNJ)

Graf ceny akcií Johnson & Johnson
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo Johnson & JohnsonJedna z nejznámějších nízkorizikových akcií Johnson & Johnson (NYSE: JNJ) je bezpochyby nejoblíbenějším dividendovým titulem. Společnost generuje tržby ze svého širokého portfolia produktů, mezi které se nedávno zařadila i vakcína proti onemocnění COVID-19. Ta v tomto roce získala povolení od FDA pro nouzové použití, což vyhnalo cenu akcií na historická maxima.

Pandemie koronaviru neměla na výsledky společnosti negativní vliv, což potvrzují i výnosy z minulého roku, které meziročně vzrostly o 0,64 % na 82,6 miliard dolarů. Johnson & Johnson se může navíc pochlubit i 60letou historií nepřetržitého zvyšování dividend, jejíž dividendový výnos se v současnosti pohybuje okolo 2,6 %.

6) Cincinnati Financial (CINF)

Graf ceny akcií Cincinnati Financial
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo CincinnatiI když akcie finančních institucí zaznamenaly během posledních let hned několik vzestupů a pádů, najdou se i tak tituly, které těmto výkyvům úspěšně odolávají. Jednou z nich je i pojišťovací společnost Cincinnati Financial (NYSE: CINF), která se zaměřuje především na životní pojištění a pojištění nemovitostí.

Výnosy společnosti v minulém roce poklesly pouze o 4,9 % na 7,5 miliard dolarů. Společnost nenašla pouze způsob, jak generovat zisky, ale i způsob jak již 60 let navyšovat své dividendy. Ty naposledy zvýšila s účinností od března o 5 % na 63 centů za akcii. Dividendový výnos momentálně představuje 2,6 %.

7) Emerson Electric (EMR)

Graf ceny akcií Emerson Electric
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Emerson EletctricLogo Emerson (NYSE: EMR) je ceněná především kvůli široké diverzifikaci svého portfolia, do kterého spadá výroba technologických a strojírenských nástrojů pro ropné a plynárenské společnosti či potravinářský průmysl.

Největší pozornost zaznamenal její průnik do farmaceutického průmyslu, když se zapojila do výroby chladících zařízení pro skladování léků, mezi které se řadí i vakcíny proti onemocnění COVID-19.

Historie společnosti přitom sahá již do roku 1890, kdy působila jako výrobce prvních elektromotorů. Dividendy vyplácí teprve od roku 1947, přičemž je nepřetržitě zvyšuje posledních 64 let. Dividendový výnos v současnosti představuje 2,4 %.

8) Genuine Parts (GPC)

Graf ceny akcií Genuine Parts
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo Genuine PartsDodavatel autodílů Genuine Parts (NYSE: GPC) je známý v USA především kvůli své značce NAPA. Jeho produkty však můžeme najít i v Kanadě, Evropě či Austrálii, kde nabízí autodíly a komponenty pro výrobu autobusů, motocyklů, zemědělských strojů, lodí, ale i průmyslových strojů.

Společnost byla založena v roce 1928 jako malá prodejna s autodíly. Od té doby se jí podařilo rozrůst v přední společnost ve svém oboru s 3 600 závody v 14 zemích světa. GPC již od roku 1948 vyplácí dividendy, které po dobu 65 let nepřetržitě zvyšuje. Poslední navýšení dividend o 3 % bylo o oznámeno s účinností od dubna tohoto roku. Investoři mohou v současnosti využít 3,2% dividendový výnos.

B) Dividendové akcie, které zaručeně oživí vaše portfolio

Nejistota a obavy z toho, jak se trh v následujících týdnech zachová, nahrává do karet především osvědčeným dividendovým titulům. Ty nabízí nejen stabilitu, ale i solidní dividendové výnosy.

Jelikož většina investorů hledá posilu do svého portfolia právě v dividendových akciích, vybrali jsme hned několik dividendových titulů s 4 až 7% dividendovým výnosem.

1) Enbridge (ENB)

Graf ceny akcií Enbridge
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Enbrige-logoKanadská energetická společnost Enbridge (NYSE: ENB) se zaměřuje na výrobu a distribuci energií nejen v Kanadě, ale i ve Spojených státech. Ve své rodné zemi vlastní a zároveň provozuje jednu z největších distribučních sítí zemního plynu.

Společnost vyplácí dividendy již po dobu 66 let, z nichž již 26 let i konstantně zvyšuje. Jinak tomu nebylo ani v prosinci minulého roku, kdy dividendy zvýšila o 3 % na 3,34 dolarů za akcii. Enbridge je vhodná především pro dlouhodobé investory, kteří neradi riskují a ocení její stabilitu spolu s 7,6% dividendovým výnosem.

2) BCE (BCE)

Logo BCEKanadská telekomunikační společnost BCE (TSE: BCE) si i přes náročné období udržela svoji pozici na trhu. O jejím zdraví svědčí i plány společnosti, které zahrnují 1 miliardovou investici pro rozvoj internetového připojení v odlehlých oblastech a rozšíření 5G sítě.

Pandemie koronaviru se nevyhynula ani tomuto gigantovi, jehož výnosy v minulém roce poklesly o 4,23 %. Naopak v tomto roce by se mělo jednat 2 až 5 % růst. BCE disponuje 6,31 % dividendovým výnosem, který je podpořený i 11letým nepřetržitým zvyšováním dividend.

3) Pembina Pipeline (PBA)

Graf ceny akcií Pembina Pipeline
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Logo pembinaSpolečnost Pembina Pipeline (NYSE: PBA) si kvůli široké diverzifikaci svého portfolia vytvořila na poli kanadského ropného a plynárenského průmyslu za posledních 10 let silné základy. I to je jedním z důvodů proč nepanikařit při pohledu na 19 % pokles výnosů v minulém roce.

Společnost má stále dostatek finančních prostředků a podle všeho své investory nezklame ani v následujících letech. PBA vyplácí dividendy již 20 let, přičemž růst dividend za posledních pět let představuje 4 % složenou roční míru růstu. Investoři se mohou těšit na měsíční dividendy ve výši 0,21 dolarů s 7,3% dividendovým výnosem.

4) TC Energy (TRP)

Logo TC EnergyKanadský energetický gigant TC Energy (NYSE: TRP) je opět jednou ze společností, kterou pandemie koronaviru nějak zásadně neovlivnila. Její stabilní cash flow jí dovoluje nadále prosperovat a bez problémů vyplácet dividendy již 21 let po sobě.

To, že je společnost stále v dobré kondici potvrzuje i nedávné oznámení o 7,4% zvýšení dividend na 0,87 dolarů za akcii. V následujících letech by se růst dividend měl pohybovat mezi 5 až 7 %. Dobrou zprávou pro investory je i štědrý 6,4% dividendový výnos.

5) New York Community Bancorp (NYCB)

Graf ceny akcií New York Community Bancorp
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

New York Community BancorpLogo New York Community Bank (NYSE: NYCB) je jednou z bank, které se i v současné situaci daří generovat zisky. V tomto případě jí hraje do karet její zaměření na úvěry, které nejsou fixované na snížené úrokové sazby.

V minulém roce výnosy banky poklesly o 6,37 % na 1,8 miliardy dolarů. Banka v tomto roce však počítá s 15 % růstem tržeb, který by mohl zvýšit výnos na jednu akcii z loňských 1,02 dolarů na 1,12 dolarů.

Pro NYCB tedy není prozatím problém pokrýt čtvrtletní dividendu v hodnotě 0,17 dolarů se zajímavým 5,9 % dividendovým výnosem. Ve hře je i možné zvyšování dividend, ale to pouze za předpokladu rychlejšího oživení ekonomiky.

6) STAG Industrial (STAG)

Graf ceny akcií STAG Industrial
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

logo Stag IndustrialSTAG Industrial (NYSE: STAG) se oproti ostatním REIT společnostem liší především svým zaměřením na průmyslové prostory. Společnost vlastní přibližně 500 průmyslových budov ve 29 státech USA. Mezi její zákazníky patří například Amazon, Federální vláda USA či XPO Logistics.

Navzdory nepříznivé situaci na trhu se společnosti daří vybírat většinu nájmů. K prosinci minulého roku bylo v pronájmu přibližně 96,9 % jejího portfolia, z čehož se jí podařilo vybrat 99,6 % celkového nájemného.

V roce 2020 se společnosti podařilo nakoupit dalších 48 budov v hodnotě 775,8 milionů dolarů. Na druhou stranu společnost dalších 7 nemovitostí v hodnotě 279,3 milionů dolarů prodala, což jí pomůže i k financování plánovaných akvizic. Své investory potěší i měsíčně vyplácenou dividendou s 4,5% dividendovým výnosem.

C) Čtyři Dividendový aristokraté, kteří by vás v následujících letech mohli velmi příjemně překvapit

Mezi dividendovými aristokraty je možné najít i tituly, které by vás mohly v blízké budoucnosti překvapit nadměrným růstem dividend. Všechny čtyři společnosti na tomto seznamu mají stále velký potenciál k růstu, a to i v případě, že oživení ekonomiky potrvá déle, než se očekávalo.

1) AbbVie (ABBV)

Graf ceny akcií AbbVie
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Biotechnologická společnost AbbVie (NYSE: ABBV) založená teprve v roce 2013 je nepochybně jednou z jedniček ve svém oboru. To potvrzuje i její lék Humira určený na léčbu artritidy a střevních problémů. Tržby z něj jen v minulém roce tvořily polovinu jejích výnosů, které celkem dosáhly 45,8 miliard dolarů.

Problémem by mohla být blízká expirace patentové ochrany tohoto léku, která vyprší začátkem příštího roku. Podle všeho mohou společnosti pomoci i její další produkty, mezi které patří například lék proti rakovině Imbruvica. Ten v minulém roce společnosti vydělal 5,3 miliardy dolarů, přičemž celkem by se tržby za tento lék mohly v budoucnu pohybovat na 7 až 10 miliardách dolarů ročně.

Ostatní léky jako Rinvoq či Skyrizi nyní generují roční tržby okolo 2,3 miliard dolarů a na svém maximu by mohly dosahovat až 20 miliard dolarů. AbbVie zvyšuje své dividendy již 48 let v řadě a výjimkou nebude ani letošní rok. Při investici do společnosti můžete počítat i s 4,8% dividendovým výnosem.

2) Lowe’s Companies (LOW)

Graf ceny akcií Lowe's Companies
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Lowe’s Companies (NYSE: LOW) je jedním z nejznámějších hobby marketů na území USA a Kanady, kde jej denně navštíví přibližně 18 milionů zákazníků.  Low provozuje více než 1960 kamenných prodejen, vedle kterých nabízí své produkty i na svém e-shopu a mobilní aplikaci.

Společnosti pomáhá rostoucí trend oprav a přestaveb domů, který by měl pokračovat při nejmenším i během první poloviny tohoto roku. V návaznosti na to bylo možné v minulém roce sledovat i 24 % růst výnosů na 89,6 miliardy dolarů. LOW se v tomto roce chystá i na modernizaci svých služeb a nabízeného sortimentu, který by mu měl podle jeho slov přivést mnohem více zákazníků.

Plusem je i 57 let nepřetržitě zvyšovaná dividenda. K poslednímu zvýšení společnost přistoupila v říjnu minulého roku, kdy oznámila růst o 9 % z 55 centů na 60 centů. V současnosti mohou investoři počítat s 1,6% dividendovým výnosem.

3) Archer-Daniels-Midland Company (ADM)

Graf ceny akcií ADM
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

Archer-Daniels-Midland Company (NYSE: ADM) je lídrem na poli zemědělských komodit a jejich následného zpracování. Své produkty a služby nabízí nejen na území USA, ale i na mezinárodní úrovni, což mu dává i dostatečný prostor k růstu.

Největší výhodou společnosti je její diverzifikace portfolia, která zasahuje hned do několika odvětví, čímž je schopna generovat i solidní cash flow. To by se navíc mělo s postupným oživováním ekonomiky stále zvyšovat.

ADM zvyšuje dividendy již po dobu 89 let a jinak tomu nebylo ani v minulém roce, kdy své dividendy zvýšila o 2,78 % na 0,37 dolarů za akcii. Společnost v současnosti nabízí 2,59% dividendový výnos.

4) A. O. Smith (AOS)

Graf ceny akcií A. O. Smith
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

A. O. Smith (NYSE: AOS) se stal během své dlouhé historie lídrem na trhu s ohřívači vody a příbuznými produkty. Společnosti se posledních deset let dařilo udržovat tempo růstu výnosů na 6 %, ale v posledních dvou letech se tento růst začal pomalu snižovat. Největší vliv na jeho výsledky měly nepochybně nově zavedená cla, ale i pandemie koronaviru.

Ta si na AOS vybrala velkou daň, a to především během prvního a druhého čtvrtletí minulého roku. Většinu ztrát se však společnosti podařilo vykompenzovat výsledky z třetího čtvrtletí. I přes špatné ekonomické podmínky AOS nezapomněla na zvýšení dividend o 4 % na 0,26 dolaru za akcii. V současnosti se dividendový výnos pohybuje okolo 1,9 %, ale při rychlém oživení ekonomiky je možné v následujících letech očekávat další navyšování.

Co říkáte na naše tipy? Investujete do některého z uvedených titulů? Který byste ještě přidali? Podělte se s námi o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo