Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Uzná Evropská centrální banka Bitcoin jako měnu a přidá ho do svých měnových rezerv?

Publikováno
Uzná Evropská centrální banka Bitcoin jako měnu a přidá ho do svých měnových rezerv?

Kryptoměny jsou velkým tématem nejen mezi obchodníky, ale i v politické sféře. Aktuálně se pozornost otočila na Evropskou centrální banku (ECB), uzná Bitcoin (BTC) jako měnu a přidá ho do svých měnových rezerv?

Jaký je tedy postoj ECB? A může k posunu pomoci její nová prezidentka?

Bitcoin není měna a je nestálý

Evropská centrální banka bohužel 9. července zdvojnásobila svůj odmítavý postoj k Bitcoinu (BTC) a odmítla jej uznat jako měnu v rámci relace Q&A.

Během pravidelného interaktivního programu na Twitteru, kde se může veřejnost ptát na své dotazy pod hashtagem #AskECB. Banka uvedla, že nemá v plánu přidat BTC do svých rezerv. Navíc hlavní ekonom Philip Lane prohlásil, že Bitcoin není měnou, ale spíše aktivem a je velmi nestálý.

Nestálý kurz BTC, kdy cena klesla až pod 10 000 USD, podporuje prohlášení ECB. (zdroj: CoinMarketCap)

Vlna nesouhlasů s prohlášením ECB

Ihned po těchto prohlášení se i jiní odborníci a veřejnost ohradili vůči některým nesrovnalostem, které podle nich nelze považovat za překážku v adaptaci a přijmutí BTC jako měny. Například známý softwarový inženýr Pierre Rochard na adresu ECB odpověděl, že Bitcoin jsou peníze.

Graf BTC
Změna za 24h
-0,67 %
Aktuální cena
$66 218

V jiném případě jeden z uživatelů zmínil, že podle inflační kalkulačky ECB Euro vykazuje klesající kupní sílu od jeho zavedení před dvaceti lety. Čímž chtěl oponovat prohlášení, že BTC je příliš nestabilní na to, aby byl uznán za měnu.

K přijmutí BTC by mohla pomoct nová prezidentka ECB

Jak už jsme na našem webu zmínili novou prezidentkou ECB bude francouzská politička Christine Lagarde. Ta již vznesla připomínky ke kryptoměnám a prohlásila, že kryptoměny „otřásají finančním systémem,“ což se dá brát jako náznak, že by se ECB mělo ke kryptoměnám stavět více pozitivně. To potvrzují i dřívější plány ECB o vytvoření vlastní digitální kryptoměny.

Myslíte, že by ECB měla přijmout BTC? A považujete BTC za měnu? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.