Finex.cz logo
Menu
Finex » Novinky » Evropské centrální bance (ECB) bude vládnout žena. Podpoří Bitcoin?

Evropské centrální bance (ECB) bude vládnout žena. Podpoří Bitcoin?

Evropské centrální bance (ECB) bude vládnout žena. Podpoří Bitcoin?

Vůdčí osobností Evropské centrální banky bude žena. Jmenuje se Christine Lagarde. Co všechno do vedení tato dáma přinese? Bude ECB podporovat Bitcoin?

Proč je francouzská politička dobrou volbou?

Jejím zásadním přínosem může být fakt, že paradoxně není ekonomem. Nemá zkušenost s tvorbou měnové politiky. Zúročit může tato dáma náhled na globální finance i své politické zkušenosti. Od roku 2011 byla tato francouzská politička také v čele Mezinárodního měnového fondu.

Poprvé by do svého úřadu měla nastoupit 1. listopadu tohoto roku. Tedy pouhý den poté, co bude završen brexit, tedy definitivní odchod Velké Británie z Evropské unie. To by ovšem nemělo být nikterak ohrožující, stejně jako neustále narůstající italský dluh, proti němuž již EU zahájila procedurální postup.

evropská centrální banka

Novopečená šéfka Evropské centrální banky projevila schopnost reagovat na ekonomický propad hlavně svou snahou o udržení eura i vytrvalým bojem proti deflaci. Právě politický vliv je klíčový pro prosazení hlubších strukturálních změn, které eurozónu ochrání před případnými propady. Evropská banka nese dlouhodobě významnou politickou zátěž.

Najde Christine Lagarde cestu z krize?

Christine Lagarde na svůj post usedá v okamžiku, kdy se ekonomický růst výrazně zpomaluje. Celkový růst HDP v eurozóně se pohybuje na pouhých 1,2 %. systém je proto velmi křehký a nad globálními obchodními vztahy se vznáší otazník. Nová vůdčí osobnost Evropské banky se proto jistě nenachází v příliš jednoduché pozici, eurozóna aktuálně čelí řadě problémů. Ze své nové pozice má Christine Lagarde nyní moc problémy sutečně řešit.

Stojí před ní složitý úkol v podobě přesvědčení zástupců jednotlivých vlád, aby kývli na plán fiskálních stimulů. Ostatně již má zkušenosti z organizování záchranného opatření pro zadlužené Řecko v roce 2011.

Volba, která padla ve vedení banky právě na Christine Lagarde, mnohé překvapila. K nedůvěře není důvod. Jako první žena se tato dáma dostala také například do pozice ekonomické ministryně skupiny největších světových ekonomik G8.

Christine Lagarde a Bitcoin

bitcoinJe podpora Bitcoinu a obecně kryptoměn ze strany ECB na cestě?

Nedávno nominovaná prezidentka Evropské centrální banky Christine Lagarde se již v minulosti vyjadřovala ke kryptoměnám a podle kryptokomunity kladně (rozhodně lépe, než minulý prezident ECB Mario Draghi).

Lagarde vznesla připomínky které naznačují, že v jejich očích finanční instituce a regulační orgány podceňují potenciální vliv, který by mohly digitální měny (kryptoměny) a blockchain v budoucnosti mít.

Lagarde také v jednom rozhovoru uvedla, že kryptoměny „otřásají finančním systémem“ a pravděpodobně tím chtěla naznačit, že se bude muset ECB více ubírat tímto směrem a pracovat tak na interakci s kryptoměnami.

Zdá se, že si nová prezidentka uvědomuje sílu digitálních aktiv a také to, že akceptace kryptoměn mezi nadnárodními korporacemi, technologickými startupy a multimiliardovými institucemi bude pro instituce jako ECB velice důležité.

Mnoho lidí doufá, že Lagarde v budoucnu vytvoří legislativu podporující kryptoměny a tím tak podpoří růst krypto trhu. Zatím to vypadá, že má Lagarde pozitivní pohled na kryptoměny, uvidíme, jak tomu bude v následujících měsících, letech.

Myslíte si, že bude Lagarde podporovat BTC a přívětivou politiku pro kryptoměny? Podělte se s námi o váš názor – níže v komentářích. 

Reklama
Reklama

Vstupte do světa kryptoměn!

Již kryptoměny máte? Držte je v bezpečí hardware peněženky Trezor!

Favorit redakce
  • Jedna z nejvíce bezpečných peněženek
  • Vytvořena českou firmou
  • Pro začátečníky může působit složitě
  • Je dražší než ostatní peněženky, zejména Model T

Aktuálně 3 největší kryptoměny

Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,82%
Aktuální cena
$26 410
Graf posl. 7 dní
Graf Ethereum
Změna za 24h
-0,48%
Aktuální cena
$1 839
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-7,8%
Aktuální cena
$258,1

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 77 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo