Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

CoinMarketCap: Seznam kryptoměn s kapitalizací a grafy

Publikováno
CoinMarketCap: Seznam kryptoměn s kapitalizací a grafy

Pokud jste již v kryptoměnách trochu zběhlí, určitě není nutné zmiňovat, že CoinMarketCap umí být velmi dobrým pomocníkem. Jestli jste však úplnými nováčky, může být zprvu obtížné se na tomto trhu zorientovat.

Právě pro ty z vás jsme se rozhodli připravit článek o tom, co je CoinMarketCap a jak s ním pracovat.

Co je to CoinMarketCap?

Na tuto otázku není potřeba nějak dlouze odpovídat. Jednoduše se jedná o webovou stránku, která sleduje ceny naprosté většiny kryptoměn.

CoinMarketCap tedy není stránkou, kde si můžete kryptoměny koupit, nebo něco podobného. Jedná se skutečně pouze o detailní databázi s informacemi o spoustě měn.

Momentálně (3. 7. 2019) má ve své databázi 2308 kryptoměn, a kromě aktuálního kurzu vám nabídne informace i o objemu obchodování během 24 h, změně kurzů během 24 h vyčíslené v procentech, hodnotě dané kryptoměny v Bitcoinu (BTC), celkovou tržní kapitalizaci a mnoho dalšího.

Top 3 kryptoměny

Graf BTC
Změna za 24h
+3,44 %
Aktuální cena
$64 058
Graf ETH
Změna za 24h
+5,64 %
Aktuální cena
$3 070
Graf BNB
Změna za 24h
-2 %
Aktuální cena
$552,6

Na našem portálu najdete informace o více než 370 kryptoměnách!

Co lze na CoinMarketCap najít?

Na hlavní stránce CoinMarketCap naleznete výpis prvních 100 kryptoměn seřazených dle jejich tržní kapitalizace (Market Cap).

Hned v dalším sloupečku naleznete jejich aktuální tržní cenu. Na obrázku níže např. vidíte, že ve chvíli psaní článku měl 1 bitcoin hodnotu 11 464 dolarů.

coinmarketcap obrázek screenshot
Náhled na stránky CoinMarketCap

Dále také vidíte objem obchodů (Volume) na všech kryptoměnových burzách za posledních 24 hodin. V tomto případě je vidět, že jen s Bitcoinem proběhly za posledních 24 hodin obchody v celkové hodnotě 32 miliard dolarů.

V dalším sloupečku pak naleznete celkový počet tokenů v cirkulaci (Circulating Supply). Tento počet se totiž u různých kryptoměn neustále mění. Díky těžbě Bitcoinu se totiž každých 10 minut vytvoří nové bitcoiny. Počet nově vytvořených bitcoinů se však snižuje kvůli tzv. halvingu.

V dalším sloupečku vidíte změnu za posledních 24h vyjádřenou v procentech a na úplném konci tabulky vidíte i vývoj ceny dané kryptoměny za posledních 7 dní v grafu.

To ale není vše!

Po překliknutí v levém horním rohu tabulky si můžete nechat vypsat i všechny kryptoměnové burzy s dalšími informacemi o nich, nebo si tabulku různě řadit.

Můžete si tak např. kryptoměny seřadit podle jejich 24h změny sestupně nebo vzestupně a vyhlédnout si měny, které na ceně narostly a na jejich nárůstu se svézt. Nebo naopak měny, jejichž cena hodně spadla.

Jak často jsou data aktualizována?

Data na CoinMarketCap jsou aktualizována pravidelně ihned poté, co obdrží informace od kryptoburz a samotných vydavatelů kryptoměn. Jedině tímto způsobem dokáže docílit co nejpřesnějších čísel. Všechny hodnoty poté můžete vidět na grafu, který zobrazuje veškerý pohyb dané kryptoměny.

Prakticky se tedy data na CMC aktualizují téměř každou vteřinu.

Jak mi pomůže při obchodování?

CoinMarketCap je dobrým nástrojem, pomocí kterého je možné sledovat pohyb kryptoměn a všechny důležité informace, které vám dokážou napovědět, do které z nich se vyplatí investovat.

Každý obchodník má jinou strategii. Jeden kupuje měny, jejichž cena padá, protože mu přijdou “levné”. Někdo jiný kupuje měny, které rostou, aby se na jejich růstu svezl. Další obchodník by mohl investovat cíleně pouze do kryptoměn, které mají tržní kapitalizaci pod 1 milion dolarů. V případě nárůstu by se tedy jeho portfolio zhodnotilo značné míře.

Strategií je spousta a to, kterou si vyberete, je pouze na vás.

Pokud se o kryptoměny zajímáte a chcete být úspěšní, je dobrý nápad zařadit CoinMarketCap mezi svoje oblíbené stránky.

Další články o CoinMarketCap

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Vojtěch se snaží čtenářům přinášet nejen kvalitní vzdělávací a aktuální obsah ze světa financí, ale také data, nástroje a zkušenosti z praxe.

Jeho záměrem je, aby byl Finex.cz platformou, která je užitečná jak pro začátečníky, tak pro zkušené investory. Sám se věnuje neustálému rozšiřování a zlepšování celého portálu tak, aby stále odpovídal zvyšujícím se potřebám rostoucího množství čtenářů.

Své zkušenosti ze světa financí získal při studiích na Vysoké škole ekonomie a managementu, návštěvami desítek finančních konferencí po celé Evropě ale také praxí a správou svých vlastních investic. Jeho osobní investiční portfolio zahrnuje zejména kryptoměny a akcie, ale v menší míře i nemovitosti a další méně konvenční typy investic.

“Našim cílem není čtenáře jen informovat, ale také inspirovat, vzdělat a pomoci jim zhodnotit jejich peníze. Máme za sebou roky dobrých výsledků, ale stále před sebou vidíme i další vzrušující cestu.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (2 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Veseli

Dobrý den, kde bych našel nějaký jednoduchý graf bitcoinu? Tomu na coinmarketcap se moc nevyznám

Redakce Finex

Dobrý den Veseli, podívejte se přímo na naši stránku – graf bitcoinu. Kromě historického grafu tam naleznete i aktuální cenu, historii bitcoinu, porovnání bitcoinových směnáren a další.