Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Kryptoměny » CoinMarketCap: Seznam kryptoměn s kapitalizací a grafy

CoinMarketCap: Seznam kryptoměn s kapitalizací a grafy

CoinMarketCap: Seznam kryptoměn s kapitalizací a grafy

Pokud jste již v kryptoměnách trochu zběhlí, určitě není nutné zmiňovat, že CoinMarketCap umí být velmi dobrým pomocníkem. Jestli jste však úplnými nováčky, může být zprvu obtížné se na tomto trhu zorientovat.

Právě pro ty z vás jsme se rozhodli připravit článek o tom, co je CoinMarketCap a jak s ním pracovat.

Co je to CoinMarketCap?

Na tuto otázku není potřeba nějak dlouze odpovídat. Jednoduše se jedná o webovou stránku, která sleduje ceny naprosté většiny kryptoměn.

CoinMarketCap tedy není stránkou, kde si můžete kryptoměny koupit, nebo něco podobného. Jedná se skutečně pouze o detailní databázi s informacemi o spoustě měn.

Momentálně (3. 7. 2019) má ve své databázi 2308 kryptoměn, a kromě aktuálního kurzu vám nabídne informace i o objemu obchodování během 24 h, změně kurzů během 24 h vyčíslené v procentech, hodnotě dané kryptoměny v Bitcoinu (BTC), celkovou tržní kapitalizaci a mnoho dalšího.

Top 3 kryptoměny

Tržní kapitalizace
$148,8 mld.
Změna za 24h
+3,31%
Cena
$8 265
Tržní kapitalizace
$19,13 mld.
Změna za 24h
+2,04%
Cena
$176,7
Tržní kapitalizace
$12,72 mld.
Změna za 24h
+1,61%
Cena
$0,29
Aktualizováno 21.10.2019 16:37

Co lze na CoinMarketCap najít?

Na hlavní stránce CoinMarketCap naleznete výpis prvních 100 kryptoměn seřazených dle jejich tržní kapitalizace (Market Cap).

Hned v dalším sloupečku naleznete jejich aktuální tržní cenu. Na obrázku níže např. vidíte, že ve chvíli psaní článku měl 1 bitcoin hodnotu 11 464 dolarů.

coinmarketcap obrázek screenshot

Náhled na stránky CoinMarketCap

Dále také vidíte objem obchodů (Volume) na všech kryptoměnových burzách za posledních 24 hodin. V tomto případě je vidět, že jen s Bitcoinem proběhly za posledních 24 hodin obchody v celkové hodnotě 32 miliard dolarů.

V dalším sloupečku pak naleznete celkový počet tokenů v cirkulaci (Circulating Supply). Tento počet se totiž u různých kryptoměn neustále mění. Díky těžbě Bitcoinu se totiž každých 10 minut vytvoří nové bitcoiny. Počet nově vytvořených bitcoinů se však snižuje kvůli tzv. halvingu.

V dalším sloupečku vidíte změnu za posledních 24h vyjádřenou v procentech a na úplném konci tabulky vidíte i vývoj ceny dané kryptoměny za posledních 7 dní v grafu.

To ale není vše!

Po překliknutí v levém horním rohu tabulky si můžete nechat vypsat i všechny kryptoměnové burzy s dalšími informacemi o nich, nebo si tabulku různě řadit.

Můžete si tak např. kryptoměny seřadit podle jejich 24h změny sestupně nebo vzestupně a vyhlédnout si měny, které na ceně narostly a na jejich nárůstu se svézt. Nebo naopak měny, jejichž cena hodně spadla.

Jak často jsou data aktualizována?

Data na CoinMarketCap jsou aktualizována pravidelně ihned poté, co obdrží informace od kryptoburz a samotných vydavatelů kryptoměn. Jedině tímto způsobem dokáže docílit co nejpřesnějších čísel. Všechny hodnoty poté můžete vidět na grafu, který zobrazuje veškerý pohyb dané kryptoměny.

Prakticky se tedy data na CMC aktualizují téměř každou vteřinu.

Jak mi pomůže při obchodování?

CoinMarketCap je dobrým nástrojem, pomocí kterého je možné sledovat pohyb kryptoměn a všechny důležité informace, které vám dokážou napovědět, do které z nich se vyplatí investovat.

Každý obchodník má jinou strategii. Jeden kupuje měny, jejichž cena padá, protože mu přijdou “levné”. Někdo jiný kupuje měny, které rostou, aby se na jejich růstu svezl. Další obchodník by mohl investovat cíleně pouze do kryptoměn, které mají tržní kapitalizaci pod 1 milion dolarů. V případě nárůstu by se tedy jeho portfolio zhodnotilo značné míře.

Strategií je spousta a to, kterou si vyberete, je pouze na vás.

Pokud se o kryptoměny zajímáte a chcete být úspěšní, je dobrý nápad zařadit CoinMarketCap mezi svoje oblíbené stránky.

Další články o CoinMarketCap

Sdílení článku na facebook Facebook Sdílení článku na twitter Twitter

Ohodnoťte tento článek!

RECENZE

TOP Kryptoměnové směnárny

SimpleCoin logo
SimpleCoin★ 97 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coinbase logo
Coinbase★ 93 %
ccShop logo
ccShop★ 92 %
RECENZE

TOP Kryptoměnové burzy

Binance logo
Binance★ 98 %
CoinMate logo
CoinMate★ 96 %
Coingi logo
Coingi★ 96 %
Bitmex logo
Bitmex★ 95 %
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
RECENZE

TOP Kryptoměnové peněženky

Trezor logo
Trezor★ 100 %
Trust Wallet logo
Trust Wallet★ 96 %
Ledger Nano logo
Ledger Nano★ 95 %

Podpořte nás!

Líbi se vám články na Finex.cz? Podpořit nás můžete libovolným darem. Moc děkujeme!
BTC donate adresa

BTC Donate address
3Ax7aQT2KgMEwAh3LrYEiCwQEK3vhxBUhf

Změna měny BTC/LTC