Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tyto 2 akcie brzy dosáhnou nových maxim! Bonus? Skvělá dividenda

Analytici z Wall Street očekávají tvorbu historických maxim u těchto 2 společností. Ty navíc vyplácejí investorům velmi nadprůměrnou dividendu.

Publikováno
Tyto 2 akcie brzy dosáhnou nových maxim! Bonus? Skvělá dividenda
Zdroj: depositphotos.com

Většina investorů vkládá svůj kapitál do akcií celosvětově známých a také globálně působících společností. Důvod je jasný. Toto chování podporuje určitá iluze bezpečnosti, protože velká společnost má nejspíše nižší pravděpodobnost úpadku, než společnost menší.

Protože se může jednat o součást myšlenky investiční strategie, pojďme se v tomto článku podívat na giganty dvou celosvětově rozšířených oborů, kteří kromě akciového růstu mohou investorům nabídnout i slušnou dividendu.

Korelační graf akcií Chevron a Abbvie

Aktuální cena
Změna
Chevron / CVX
Načítání
Načítání
Načítání
AbbVie / ABBV
Načítání
Načítání
Načítání

1) Chevron

Tato těžařská společnost vykázala meziroční propad svých tržeb o 17,4 %, což činní meziroční ztrátu okolo 40 miliard USD. V letošním roce a roce 2025 by se však tržby této společnosti měly stabilizovat na hodnotě okolo 200 miliard USD.

Společnost nabízí investorům dividendový výnos 4,21 %, což činní kvartální dividendu 1,63 USD za akcii. Akcie tohoto dividendového aristokrata vlastní z 67 % institucionální investoři a z necelých 26 % spekulanti.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie Chevron od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie Chevron od analytiků z Wall Street

Cenové predikce pro akcie Chevron se účastnilo celkem 15 analytiků z Wall Strett, přičemž 12 z nich doporučuje v současné době akcie nakoupit. Pouze 3 analytici doporučují akcie nekupovat, ale ani neprodávat.

Nejvyšší cenová predikce pro tyto akcie na následujících 12 měsíců byla uvedena na hodnotě 206 USD, zatímco nejnižší predikce počítá s cenou 160 USD. Průměrná cenová predikce všech analytiků hovoří o ceně 187,20 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti Chevron
Měsíční akciový graf společnosti Chevron

Akcie Chevron se odrazily od hodnoty klesající trendové čáry a nyní se obchodují i pod hodnotou nejvýraznějšího volume. Jejich nevýhodou je již jednou otestovaný support na hodnotě 130 USD.

Naštěstí hned pod ním se nachází další support, sice menší, ale investor nikdy neví, kde se trend trhu může otočit.

2) AbbVie

Tato farmaceutická společnost vykázala meziroční pokles tržeb o 4,12 % z 58 miliard na 54,3 miliardy USD. Pro rok 2024 se očekává stagnace tržeb okolo hodnoty 55 miliard USD, ale v roce 2025 by mělo dojít opět k oživení a očekává se růst tržeb na hodnotu 58 miliard USD.

Společnost investorům nabízí dividendový výnos 3,75 %. což činní kvartální dividendu v hodnotě 1,55 USD za akcii. Akcie AbbVie vlastní ze 72 % institucionální investoři a z 27 % spekulanti.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie AbbVie od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie AbbVie od analytiků z Wall Street

Cenové predikce pro akcie AbbVie se účastnilo 16 analytiků z Wall Street z nichž 13 doporučuje tyto akcie nyní pořídit a pouze tři analytici preferují zdrženlivost s nákupy i prodeji. Žádný analytik nedoporučuje tyto akcie prodat.

Nejvyšší cenová predikce pro akcie dosáhla hodnoty 200 USD za akcii a nejnižší hodnoty 172 USD za akcii. Průměrné cenová predikce všech analytiků činní 185,73 USD.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti AbbVie
Měsíční akciový graf společnosti AbbVie

Akcie AbbVie se od roku 2020 obchodují v rostoucím trendu a respektují hodnotu trendové čáry. Trh již otestoval nejvyšší support, na který reagoval opět cenovým růstem.

Jedinou rezistencí je nyní historické maximum, nicméně podle dlouhodobého cenového vývoje by trh neměl mít problém toto maximum dotáhnout a následně i prorazit.

Závěr

V tomto článku jsme se blíže podívali na akcie dvou gigantů těžebního a farmaceutického průmyslu.

Obě akcie kromě dividend mohou investorům nabídnout dlouhodobý cenový růst. Tento růst potvrzují i predikce analytiků z Wall Street, kteří v nadcházejících 12 měsících očekávají tvorbu nových historických cenových maxim.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.