Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Toto jsou 3 nejvíce podhodnocene akcie z indexu Nasdaq!

Špičkové akcie mohou zůstat ve stínu růstu technologických gigantů. Hlubším zkoumáním indexu Nasdaq 100 je ale možné najít velmi zajímavé příležitosti.

Publikováno
Toto jsou 3 nejvíce podhodnocene akcie z indexu Nasdaq!
Zdroj: Depositphotos.com

Možná to bude překvapení, ale i index Nasdaq 100 může sloužit jako dobrý vstupní bod pro investory, kteří hledají podhodnocené akcie. Nabízí koncentrovaný a zároveň komplexní přehled nejhodnotnějších společností na burze Nasdaq.

Na rozdíl od indexu Dow Jones Industrial Average, který zahrnuje méně společností, se Nasdaq 100 může pochlubit trojnásobkem titulů, díky čemuž je přesnějším ukazatelem ekonomických trendů, ve srovnání s indexem S&P 500 však samozřejmě nabízí méně investičních příležitostí.

Neustálý růst indexu Nasdaq, který je tažen velkými technologickými giganty těžícími z pokroku v oblasti umělé inteligence, však často zastiňuje starší společnosti, které mají stále značný potenciál. Tak jako 3 níže zmíněné.

Baker Hughes

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BKR Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Baker Hughes vyniká jako slibná investice, zejména v době, kdy se zintenzivňuje debata kolem frakování.

Zatímco ekologičtí aktivisté kritizují frakování za jeho formu znečišťování přírody a potenciální nebezpečí, zastánci tvrdí, že je nezbytný pro energetickou nezávislost Ameriky. Skutečnost pravděpodobně leží někde uprostřed, ale jeden fakt zůstává jasný: Baker Hughes má před sebou solidní budoucnost.

Je to proto, že mnoho průmyslových odvětví v USA je závislých na konečných produktech frakování, pokud jde o jejich energetické potřeby a výrobky.

Pod povrchem USA leží na 2,15 bilionů barelů břidlicové ropy, kterou lze frakováním získat. Pokud bude znovu zvolen prezident Trump, který prohlašuje, že Bidenovy zelené iniciativy okamžitě zruší, bude mít Baker Hughes před sebou dlouhodobě výnosný těžební projekt.

Současná hodnota poměru ceny k zisku (P/E) je u této akcie přitom na úrovni necelých 18.

Advanced Micro Devices

Načítání
Načítání
Kupte si akcie AMD Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Advanced Micro Devices je dalším podhodnoceným klenotem v indexu Nasdaq 100. Navzdory své pověsti výrobce vysoce výkonných a cenově výhodných grafických procesorů (GPU) neodráží cena akcií AMD její skutečný potenciál.

Tento rozpor může pramenit ze strategického zaměření společnosti na její klíčové kompetence spíše než na přímé soupeření s konkurenty.

Rozmáhající se umělá inteligence navíc poskytuje dost prostoru pro všechny výrobce čipů, neboť potřebuje ohromné množství výpočetního výkonu.

Společnost vyvažuje stabilní meziroční růst tržeb rozsáhlým výzkumem a vývojem, aby mohla neustále nabízet vylepšení stávajících produktů a zároveň uvádět na trh nové.

Široce diverzifikované portfolio čipů, které AMD nabízí, by jí tak mohlo pomoci najít lukrativní mezeru na trhu, jako se to podařilo Nvidii její produktovou řadou grafických procesorů pro datová centra.

Comcast

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Comcast Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Společnost Comcast prokázala silný závazek k růstu a inovacím na poli mediálního obsahu i svých zábavních parků.

Úsilí společnosti o modernizaci distribuce obsahu prostřednictvím vlastní streamovací služby Peacock a o udržení atraktivity svých zábavních parků vyústilo ve stabilní meziroční růst tržeb za 1. čtvrtletí 2024.

V tomtéž období firma vygenerovala 4,5 miliardy dolarů volného cash flow, z nichž 3,6 miliard vrátila akcionářům ve formě dividend a zpětných odkupů.

Nejnovějším úspěchem je například film Kung Fu Panda 4, který od začátku roku utržil již 480 milionů dolarů.

Ačkoli žádná filmová franšíza nevydělává donekonečna, při ceně 40 dolarů za akcii a P/E kolem 10 se Comcast zdá být vhodný přinejmenším ke zvážení.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Frana Sramek

Jojo… Naposledy jsem koupil na základě vaší speciál analýzy pár klenotů. Yum China (-17.4%), Mosaic (-24.29%), Enbridge (-0.22%) a myslím ze snad i Pfizer (-11.4%).prostě top vestecka koule. Dekuji a neni zac 😄

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.