Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nový zásadní hráč na akciovém trhu? Konkurence pro Nasdaq i NYSE!

Skupina TXSE Group v Dallasu, kterou podporují finanční giganti, chce vyzvat NYSE a Nasdaq a nabídnout nové příležitosti firmám i investorům.

Publikováno
Nový zásadní hráč na akciovém trhu? Konkurence pro Nasdaq i NYSE!
Zdroj: depositphotos.com

Vznik nové národní burzy cenných papírů TXSE Group v texaském Dallasu by mohl změnit finanční prostředí.

TXSE, kterou podporují finanční giganti jako BlackRock a Citadel, chce vyzvat na souboj dosavadní hegemony newyorské burzy (NYSE) a Nasdaq. TXSE již oznámila svůj záměr podat žádost o registraci u americké Komise pro cenné papíry (SEC) ještě letos.

S podporou více než dvou desítek významných investorů a financováním ve výši 120 milionů dolarů je nejlépe kapitalizovaným účastníkem burzy, který kdy žádost u SEC podal.

Zakladatelé jsou optimističtí

“Jsme nadšeni, že se nám podařilo uskutečnit dlouholetou vizi národní burzy v Texasu,” řekl James Lee, zakladatel a generální ředitel skupiny TXSE.

Tvrdí, že Texas a další státy v jihovýchodním kvadrantu se staly ekonomickými velmocemi. V kombinaci s poptávkou investorů a společností po rozšířených alternativách obchodování s akciemi a jejich kótování, je vhodná doba pro vybudování velké národní burzy cenných papírů v Texasu.

TXSE by mohla těžit z více než 5 200 společností v regionu, které jsou sponzorovány soukromým kapitálem a které mohou usilovat o vstup na burzu (IPO).

Lee vyjádřil optimismus ohledně budoucnosti burzy a prozradil, že skupina doufá v oficiální spuštění v roce 2026.

Je vážně vhodná doba?

Tento krok přichází v době, kdy se počet veřejně obchodovaných společností ve Spojených státech výrazně snížil. V roce 1996 bylo na amerických burzách kótováno přibližně 8 000 společností. Dnes se tento počet snížil o více než 50 % na pouhých 3 700.

V roce 1999 přešla průměrná americká technologická firma na veřejné trhy po 4 letech, ale do roku 2019 se toto číslo zvýšilo na 11 let.

“Společnosti, které zůstávají soukromé, se mohou vyhnout zátěži a nákladům spojeným s regulačními požadavky a soustředit se na dlouhodobé strategické plány,” napsali výzkumníci Wells Fargo.

Jamie Dimon, generální ředitel JPMorgan Chase, zdůraznil obavy z tohoto trendu ve svém dubnovém výročním dopise akcionářům. Uvedl: “Tento trend je vážný. Opravdu je třeba se nad ním zamyslet: Je to výsledek, který chceme?”

Potenciální přínosy texaské burzy

TXSE se snaží některé z těchto obav řešit. Ve své tiskové zprávě uvedli:

“Plánované spuštění TXSE přichází v době, kdy změny na akciových trzích poskytují příležitost k většímu sladění a větší konkurenci. Podnikoví emitenti a sponzoři burzovních produktů požadují větší stabilitu a předvídatelnost v oblasti standardů pro kótování a souvisejících nákladů.”

I když se nejoblíbenější burzy v USA nacházejí v New Yorku, po celé zemi existuje přibližně 13 burz, včetně burzy ve Filadelfii a Miami.

TXSE se však plánuje zaměřit především na kótování podniků se sídlem v Texasu a jihovýchodním kvadrantu Spojených států.

Zavedení burzy TXSE by mohlo přinést výraznou změnu v dynamice burzovního prostředí v USA. Poskytnutím alternativní platformy pro společnosti, které chtějí vstoupit na burzu, chce TXSE zmírnit některá břemena spojená se současnými požadavky na kotaci a předpisy.

To by mohlo potenciálně přilákat novou vlnu společností na veřejné trhy, nabídnout investorům více příležitostí a podpořit větší konkurenci mezi burzami.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.