Finex.cz logo
Menu
Finex » Kryptoměny » Kryptoměny na úprku! TOP 6 kryptoměn, na kterých byste letos vydělali úplně nejvíce!

Kryptoměny na úprku! TOP 6 kryptoměn, na kterých byste letos vydělali úplně nejvíce!

Kryptoměny na úprku! TOP 6 kryptoměn, na kterých byste letos vydělali úplně nejvíce!

Výše zhodnocení nejvýkonnějších kryptoměn za prvních 5 měsíců letošního roku musí přivádět investory do cenných papírů k zoufalství. Zatímco akcie nebo dluhopisy rostou o jednotky procent, u kryptoměn je to jiné a mnohem slibnější. Jak se dozvíte hned na následujících řádcích, cena prvních 5 nejvýkonnější kryptoměn v letošním roce vzrostla minimálně o 150 % a někdy i mnohem více!

Kromě první pětice se zhodnocením vyšším než 150 % jsme samozřejmě neopomenuli ani šestý Bitcoin, který je díky své tržní kapitalizaci stále naprostým hegemonem trhu s digitálními měnami. Jakého zhodnocení tedy tyto kryptoměny dosáhly?

Pojďme se na to podívat! 

1. Binance Coin (BNB) +475 %

V dubnu Binance Coin poprvé překonal své historické maximum z ledna 2018. Pozoruhodné pak je, že už v únoru se dostal do první desítky kryptoměn dle tržní kapitalizace. Ani hackerský útok, který připravil burzu Binance o 41 milionů dolarů, nemohl její minci dlouho udržet při zemi. A tak před pouhými třemi dny Binance Coin opět překonal své historické maximum. Nárůst ceny o 475 % tak řadí Binance Coin na vrchol tohoto žebříčku.

binance coin kurz vyvoj v roce 2019
Binance Coin – Vývoj kurzu Binance Coin kryptoměny v roce 2019
Graf posl. 7 dní
Graf BNB
Změna za 24h
-7,8%
Aktuální cena
$258,1

2. Tezos (XTZ) +255 %

Tezos měl z mnoha důvodů velmi náročný loňský rok. Spuštění jeho hlavní sítě a další problémy způsobily pokles tržní kapitalizace kryptoměny o 170 milionů dolarů. Nyní se zdá, že už má všechno zlé za sebou, vždyť jenom za 3 dny v březnu zaznamenal růst o 70 %. Za celý letošní rok pak přičítá zisk dokonce 255 %.

tezos kurz vyvoj v roce 2019
Tezos – Vývoj ceny Tezosu v roce 2019
Graf posl. 7 dní
Graf Tezos
Změna za 24h
-2,2%
Aktuální cena
$0,85

3. Litecoin (LTC) +254 %

Mladší bratr slavnějšího Bitcoinu, jak se zdá, v letošním roce zná pouze cestu vzhůru. Stabilní zisk téměř každý měsíc dostal Litecoin na 3. místo v tomto žebříčku. Navíc nás již za pouhých 70 dní čeká půlení Litecoinu, takže ještě uvidíme, jak vysoko může jeho cena v letošním roce stoupat.

litecoin kurz vyvoj v roce 2019
Litecoin – Vývoj Litecoin kurzu v roce 2019
Graf posl. 7 dní
Graf Litecoin
Změna za 24h
-0,71%
Aktuální cena
$88,39

4. Bitcoin Cash (BCH) +166 %

Bitcoin Cash v loňském roce zažil hořký rok, kdy ho postihla mimo jiné hashová válka, jejíž následky ho provázely v průběhu celého roku. Letos však tato kryptoměna opět získala pevnou půdu pod nohama zvláště díky tomu, že už není spojována se jménem Craiga Wrighta. I proto se mohla těšit ze zajímavého růstu o 166 %.

bitcoin cash kurz vyvoj v roce 2019
Bitcoin Cash – Vývoj kurzu Bitcoin Cash v roce 2019
Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin Cash
Změna za 24h
+0,63%
Aktuální cena
$110,8

5. EOS (EOS) +158 %

Pátá pozice dle tržní kapitalizace a rovněž pátá pozice v pořadí nejrychleji rostoucích kryptoměn patří kryptoměně EOS. Také EOS dosáhl v letošním roce pozoruhodných zisků. Platforma decentralizovaných aplikací a smart kontraktů zažila letos bouřlivé chvilky, když spoluzakladatel Dan Larimer začal vyhrožovat, že může „sundat“ bitcoinovou a ethereovou síť. EOS potvrzuje, že neexistuje nic jako špatná publicita.

eos kurz vyvoj v roce 2019
EOS – Vývoj kurzu EOS kryptoměny v roce 2019
Graf posl. 7 dní
Graf EOS
Změna za 24h
-0,62%
Aktuální cena
$0,85

6. Bitcoin (BTC) +134 %

Je pravdou, že letošní nárůst ceny Bitcoinu způsobil, že i mainstreamová finanční média věnovala největší kryptoměně pár slov. Ani tak se mu však nepodařilo prosadit se do nejlepší pětice, což jen dokazuje, jak neuvěřitelnou první polovinu roku za sebou kryptoměnový trh má. Navíc můžeme stát pouze na začátku cesty, podle některých zpráv by nás mohl nyní čekat 2-3 roky trvající býčí trh. K tomu by mělo přispět i půlení Bitcoinu, které nás čeká už za necelý rok. Sledovat vývoj bitcoin kurzu bude opravdu zajímavé.

bitcoin kurz vyvoj v roce 2019
Bitcoin – Vývoj Bitcoin kurzu v roce 2019
Graf posl. 7 dní
Graf Bitcoin
Změna za 24h
+0,82%
Aktuální cena
$26 410

Jak prozatím hodnotíte vývoj vašeho kryptoměnového portfolia vy? My jsme do kryptoměn transparentně investovali. Jak si vede naše 100 000 Kč portfolio? To můžete sledovat zde.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo