Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Překvapivý obrat: Alphabet i Microsoft překonaly očekávání, jejich akcie přesto reagovaly propadem!

Hospodářské výsledky společností Alphabet a Microsoft za Q4 2023 Wall Street zklamaly, což vedlo k výprodejům akcií. Co se firmám nepovedlo?

Publikováno
Překvapivý obrat: Alphabet i Microsoft překonaly očekávání, jejich akcie přesto reagovaly propadem!
Zdroj: depositphotos.com

Alphabet i Microsoft v úterý zveřejnily své hospodářské výsledky, které překonaly odhady analytiků, investoři však z výsledků nadšeni nebyli, což vedlo ke značným prodejům jejich akcií v prodlouženém obchodování.

Obě společnosti zaznamenaly výrazný růst cen akcií v posledním roce, kdy ceny akcií Alphabet a Microsoft vzrostly o 56 %, resp. 70 %. To odráží důvěru investorů především v jejich inovativní kroky a investice v oblasti umělé inteligence.

Google a YouTube připravily zklamání

Mateřská společnost Googlu, vykázala 13% nárůst tržeb, které dosáhly 86,31 miliardy USD, což je nejrychlejší růst od počátku roku 2022 a krom jiného to je více, než průměrný odhad analytiků ve výši 85,33 miliardy USD.

Kromě toho firma dosáhla zisku na akcii (EPS) ve výši 1,64 USD, čímž mírně překonala očekávaných 1,59 USD.

Reklamní byznys společnosti Alphabet však nesplnil očekávání – příjmy z reklamy dosáhly 65,52 miliardy USD, což je mírně pod předpokládanou hodnotou 65,94 miliardy USD, a YouTube rovněž nesplnil prognózy.

Vývoj ceny akcií Alphabetu za posledních 7 dní

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

Zklamání z tohoto výsledku vedlo po oznámení k téměř 6% poklesu akcií.

Analytici ze společností Stifel a Madison and Wall poznamenali, že výsledky společnosti Alphabet v oblasti reklamy byly sice dobré, ale nesplnily vysoká investorů, což možná ukazuje, že odhady byly nerealistické.

Kde se naopak dařilo

Cloudové segmenty obou společností byly jedním z hlavních bodů výsledkových zpráv a také těmi nejúspěšnějšími byznysy obou firem. Tržby Google Cloud vzrostly o 25 %, zatímco Azure a další cloudové služby Microsoftu zaznamenaly 30% expanzi.

Solidní byly i celkové finanční výsledky, které vykázal Microsoft. Tržby vzrostly o 18 % na 62,02 miliardy USD, čímž překonaly prognózu 61,12 miliardy USD. Jeho zisk na akcii ve výši 2,93 USD rovněž překonal konsensuální odhad, a to o 15 centů.

Opatrná prognóza tržeb na třetí fiskální čtvrtletí roku 2024 (první kalendářní čtvrtletí roku 2024), která se pohybovala mezi 60 a 61 miliardami USD, tedy pod očekávanými 60,93 miliardami USD, však vyvolala obavy investorů.

Vývoj ceny Microsoft za uplynulý týden

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Sponsored logo Koupit!

To vedlo ke kolísavému vývoji ceny akcií, která zpočátku klesla o více než 2 %, aby pak něco ze ztráty zase dohnala.

Pozornost věnovaná výsledkům technologického sektoru se po zveřejnění výsledků rozšířila i na výrobce čipů AMD, jehož akcie zaznamenaly téměř 6% pokles, přestože vykázal tržby, které překonaly očekávání, a zisky, které splnily odhady.

Zatímco tak trh vstřebává výsledky společností Alphabet a Microsoft, pozornost se obrací k dalším technologickým gigantům, včetně společností Amazon, Apple a Meta, které mají v plánu oznámit své výsledky ve čtvrtek.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 76 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎