Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Těchto 6 akcií s monumentálními prognózami růstu by se mohlo stát brzy členy bilionářského klubu, které to jsou?

Těchto 6 akcií s monumentálními prognózami růstu by se mohlo stát brzy členy bilionářského klubu, které to jsou?

Těchto 6 akcií s monumentálními prognózami růstu by se mohlo stát brzy členy bilionářského klubu, které to jsou?
Zdroj: depositphotos.com

V posledním roce jsme byli svědky exploze technologických mega caps. Není to tak dávno, co Spojené státy neměly žádného zástupce v klubu bilionových společností. Nyní se to díky FAANG akciím drasticky změnilo.

Akcie Apple a akcie Microsoft se posunuly ještě dál a nyní mají tržní kapitalizaci nad úrovní 2 bilionů dolarů. Akcie Amazon a akcie Alphabet se pohodlně pohybují nad hranicí 1,5 bilionu dolarů. Facebook se nedávno propadl pod tržní kapitalizaci bilionu dolarů, ale rovněž už nakoukl do tohoto klubu. Během 26. října se pak podařilo překonat tržní kapitalizaci bilion dolarů i automobilce Tesla, posléze se však cena jejích akcií propadla a obchodování zakončila lehce pod touto cifrou.

Existuje však několik dalších společností, které mají potenciál tohoto milníku také dosáhnout. Do bilionového klubu není snadné vstoupit. Se silnou značkou, solidním růstem a silnou konkurenční výhodou to však možné je.

Podívejme se na hrstku akcií, které by mohly do konce desetiletí vstoupit do bilionového klubu (některé pravděpodobně i mnohem dříve).

1. Nvidia

Vývoj ceny akcií Nvidia za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Nvidia není nejhodnotnější společností na tomto seznamu podle tržní kapitalizace, ale to neznamená, že se nedostane na tržní kapitalizaci bilion dolarů jako první. Důvod je jednoduchý – Společnost představuje páteř technologického sektoru.

Ať už jde o datová centra, umělou inteligenci a strojové učení, hry, grafiku, superpočítače, drony, robotiku, autonomní řízení, cloud computing – Nvidia hraje v každé oblasti důležitou roli.

Společnost provádí promyšlené akvizice a pokračuje v silném růstu. Důležitost výše uvedených technologií zajistí, že stávající růst akcií Nvidia bude pokračovat i nadále. Ani nemluvě o tom, že Nvidia neustále překonává odhady v oblasti růstu tržeb i zisků.

2. Berkshire Hathaway

Vývoj ceny akcií Berkshire Hathaway za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Nvidia je často diskutované jméno a Tesla se stále objevuje ve zprávách. Zdá se však, že Berkshire Hathaway není pod drobnohledem. A to přesto, že má obrovskou tržní kapitalizaci. Warren Buffett bohužel nebude stát v čele společnosti navždy, nicméně je připravený plán nástupnictví.

Za dobu svého působení v čele společnosti Buffett nashromáždil obrovské portfolio akciových podílů. Berkshire vlastní významnou pozici v Applu, kde vlastní 5% podíl v hodnotě asi 130 miliard dolarů. To je asi trojnásobek další největší pozice, kterou drží Bank of America.

Konglomerát z Omahy má ve svém portfoliu celkem 26 podílů v hodnotě miliardy dolarů a více. Pět z těchto podílů přesahuje 10 miliard dolarů a čtyři z těchto podílů přesahují 20 miliard dolarů. Celkově má portfolio Berkshire Hathaway hodnotu více než 300 miliard dolarů. Kromě toho však vlastní také řadu soukromých podniků. Cena akcií Berkshire Hathaway dlouhodobě a stabilně roste, je tak pouze otázkou času, kdy dosáhne společnost ohodnocení bilionu dolarů.

3. Visa

Vývoj ceny akcií Visa za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Akcie Visa se dlouhodobě setkávají s nevolí části investorské obce. Víte proč? Jejich ohodnocení z hlediska poměru P/E je dlouhodobě vysoce nadprůměrné. Řada investorů se však nedokáže podívat dále a odpoutat se od tohoto velmi základního měřítka ocenění. Poměr P/E je dobrý způsob, jak zpětně vypočítat rychlé ocenění společnosti, u některých podniků však funguje lépe než u jiných. V případě společnosti Visa to ideální měřítko ohodnocení není.

V současnosti se nacházíme uprostřed dlouhodobého odklonu od hotovosti směrem k debetním a kreditním kartám. Díky vzestupu e-commerce se kreditní a debetní transakce stávají dominantnějšími a pandemie tyto trendy jen urychlila. Kromě toho je však ziskovost společnosti doslova šílená.

Před pandemií koronaviru měla Visa hrubé ziskové marže na úrovni 80 % a ziskovou marži na úrovni 52,5 %. Postupem času bychom se měli dočkat návratu k těmto úrovním. Ve skutečnosti k tomu nemá daleko již nyní. V horizontu 10 let by tak nebylo příliš velkým překvapením, kdyby Visa zdvojnásobila svou současnou tržní kapitalizaci a dostala se do exklusivního klubu bilionových podniků.

4. PayPal

Vývoj ceny akcií PayPal za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Akcie PayPal by musely v dlouhodobém horizontu více než ztrojnásobit svou cenu, aby společnost dosáhla hranice bilionu dolarů. Všechny podniky v bilionovém klubu mají jedno společné – Několik jedinečných produktů či služeb.

Pokud jde o PayPal, společnost by nikdy nedosáhla bilionového milníku, kdyby byla pouze poskytovatelem plateb pro eBay. Právě jsme hovořili o e-commerce ve spojení se společností Visa a online obchod pomáhá pohánět i PayPal. Kromě toho se společnost podílí i na zprostředkování obchodování s kryptoměnami. Další na řadě může být nabídka makléřských služeb.

Analytici očekávají více než 20% růst tržeb v letošním roce, v příštím roce a v roce 2023 a pravděpodobně i po tomto období. Pokud bude PayPal takto růst i nadále, měla by se i jeho tržní kapitalizace dále výrazně zvyšovat.

5. Salesforce

Vývoj ceny akcií Salesforce za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

S tržní kapitalizací pod 300 miliard dolarů má Salesforce před sebou ještě dlouhou cestu, než dosáhne bilionu dolarů. Společnost však pokračuje v neuvěřitelně dobrých výsledcích.

Nezdá se, že by trh byl velkým fanouškem investice Salesforce do společnosti Slack za více než 27,5 miliardy dolarů. Akcie nedávno dosáhly historických maxim, ale od chvíle, kdy se společnost o této transakci zmínila, se růst zastavil. Není však na místě začít o společnosti pochybovat. Za posledních deset let vzrostla cena akcií Salesforce o 800 % a za posledních 20 let o 6 600 %. Přestože pochybovači nadále kritizují ocenění a analytici očekávají, že růst společnosti se v určitém okamžiku v budoucnu zpomalí, vedení nadále zvyšuje svůj výhled tržeb.

Stejně jako u PayPalu analytici očekávají od Salesforce několik silných let, a pokud bude pokračovat v růstu, není těžké si představit, že by to za pár let mohla být společnost s obratem 400 až 500 miliard dolarů. Dejte Salesforce čas do konce desetiletí a rozhodně není vyloučené, že se rovněž dostane do biliónového klubu.

6. Shopify

Vývoj ceny akcií Shopify za posledních 12 měsíců
CZK
USD
EUR
Normální osa
Logaritmická osa

Shopify je nejmenší společností na tomto seznamu. Kvůli svému ocenění je také kontroverzní volbou. Ačkoli by dalo od akcií Shopify kvůli vysokému ocenění řada investorů ruce pryč, nelze popřít, jak skvělý byznys tato společnost provozuje. Mění způsob, jakým funguje e-commerce, a v mnoha ohledech Shopify dává Amazonu na frak. Ne nutně ve smyslu přímé konkurence (naštěstí), ale ve smyslu „zprostředkujeme vlastní e-commerce platformu téměř každému“. Je to odklon od tradičního přístupu a zatím se to ukazuje jako docela lukrativní byznys model.

Předpokládá se, že růst tržeb společnosti bude pokračovat, přičemž „nejhorší“ výhled ročního růstu tržeb v příštích třech letech je stanoven na 34 %. To je také důvod, proč investoři ospravedlňují vysoké ohodnocení společnosti na úrovni 70násobku zisku. Akcie Shopify bezpochyby levné nejsou, pokud však bude růst společnosti pokračovat v nastolených mezích, nelze vyloučit, že za 8 let nezpětinásobí svou hodnotu.

Anketa

Která akcie je váš osobní favorit?

Děkujeme, váš hlas byl započítán.
 • Nvidia
  Hlasovali jste pro tuto možnost. – 193 hlasů (0%)
 • Berkshire Hathaway
  Hlasovali jste pro tuto možnost. – 36 hlasů (0%)
 • Visa
  Hlasovali jste pro tuto možnost. – 48 hlasů (0%)
 • PayPal
  Hlasovali jste pro tuto možnost. – 17 hlasů (0%)
 • Salesforce
  Hlasovali jste pro tuto možnost. – 23 hlasů (0%)
 • Shopify
  Hlasovali jste pro tuto možnost. – 18 hlasů (0%)
Celkem 335 čtenářů hlasovalo.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A
RECENZE

TOP Akcioví brokeři

XTB logo
XTB★ 93 %
U 73 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets★ 92 %
U 66.8 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
eToro logo
eToro★ 90 %
U 67 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Admirals logo
Admirals★ 89 %
U 75 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo