Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Těchto 5 akcií vám může pomoci dosáhnout finanční svobody

Publikováno
Těchto 5 akcií vám může pomoci dosáhnout finanční svobody
Zdroj: completecontroller.com

Přestože akcie nejsou každým rokem tím nejvýnosnějším aktivem, pokud se podíváme na jejich dlouhodobou výkonnost, překonávají nemovitosti, dluhopisy, zlato i další cenné papíry. Dlouhodobé investování do stabilně rostoucích podniků s konkurenční výhodou tak je skvělou cestou k finanční svobodě.

Hodláte-li prostřednictvím investování dosáhnout finanční svobody, následujících pět vynikajících akcií by vám mělo pomoci přiblížit se k vašemu cíli.

1. Amazon

Logo Amazon

Nenechte se odradit vysokou tržní kapitalizací. Skvělé společnosti mají obvykle velkou valuaci právě, protože dosahují vyšší výkonnosti než jejich konkurence. I přes svou velikost tak může Amazon v příštích několika letech klidně zdvojnásobit svou hodnotu.

Většina lidí pravděpodobně ví o dominantním postavení společnosti v oblasti e-commerce. Amazon nyní ovládá 40,4 % veškerého online prodeje ve Spojených státech, největší ekonomice světa. V současné době se přitom už více než 200 milionů lidí zaregistrovalo k členství Prime, což jen upevňuje loajalitu těchto nakupujících k ekosystému produktů a služeb Amazonu a přináší pravidelné a předvídatelné cash-flow.

Poznámka

Neméně důležitá je cloudová platforma společnosti, Amazon Web Services (AWS). V loňském roce, kdy americká ekonomika procházela nejhorší hospodářskou krizí za poslední desetiletí, vzrostly tržby AWS o 30 % a nyní dosahují ročního obratu 54 miliard dolarů. Vzhledem k tomu, že marže z AWS jsou podstatně vyšší než u ostatních provozních segmentů společnosti, bude AWS pro společnost klíčem k explozivnímu růstu peněžních toků v následujících letech a pokračujícímu růstu ceny akcií Amazon.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2. Redfin

akcie redfinDalší akcií, která vám může pomoci časem dosáhnout finanční svobody, je technologická realitní společnost Redfin. Akcie Redfin těží z historicky nízkých úrokových sazeb a tyto sazby nezůstanou blízko rekordně nízkých hodnot navždy. Kombinace úspor nákladů zákazníků a inovací je však tím, co z této společnosti udělá významného hráče na realitním trhu během dalších desetiletí.

Jeden z největších rozdílů mezi společností Redfin a tradičními realitními společnostmi lze nalézt v poplatcích za inzerci. Tradiční americké realitní kanceláře si při zastupování klienta účtují přibližně 3 % z prodejní ceny nemovitosti, zatímco Redfin si účtuje mezi 1 a 1,5 %. Poplatek závisí na tom, kolik aktivit při koupi a prodeji kupující nebo prodávající se společností Redfin uskutečnil. Rozdíl v poplatcích za inzerci se nemusí zdát jako velký, ale v době, kdy ceny domů v důsledku nízkých hypotečních sazeb prudce rostou, je úspora nákladů, kterou může Redfin poskytnout kupujícím a prodávajícím, ohromující.

Není divu, že podíl společnosti Redfin na prodeji domů v USA se téměř ztrojnásobil z 0,44 % v roce 2015 na 1,14 % ve Q1 2021.

Redfin zároveň klienty oslovuje dalšími revolučními službami, které nejsou u tradičních realitních kanceláří obvyklé. Například služba RedfinNow nabízen8 ve vybraných městech spočívá v tom, že společnost vykupuje domy okamžitě za hotovost bez potíží spojených s předváděcími akcemi a smlouváním o ceně. Služba Redfin Concierge pak pomáhá majitelům domů s prezentací a vylepšeními, které jim pomohou získat za prodávanou nemovitost tu nejlepší cenu.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Redfin Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3. Teladoc Health

akcie teladocPravděpodobně největším růstovým trendem v oblasti zdraví v příštím desetiletí bude telemedicína. Proto společnost Teladoc Health, která je lídrem v této oblasti, nabízí do příštích let velmi zajímavý potenciál.

Podobně jako u společností Redfin a Amazon vytvořila pandemie téměř ideální podmínky pro růst akcií Teladoc Health. Vzhledem k tomu, že vysoce rizikoví a potenciálně nakažliví lidé zůstávali doma, lékaři využívali virtuální návštěvy k vyšetřování svých pacientů. V roce 2020 tak společnost vyřídila téměř 10,6 milionů virtuálních kontrol oproti pouhým 4,14 milionů v předchozím roce.

Potenciál telemedicíny byste neměli podceňovat. Pro pacienty je mnohem pohodlnější zůstat doma a konzultovat zdravotní problémy se svým lékařem online a pro lékaře je naopak velmi snadné kontaktovat rizikové pacienty prostřednictvím moderních technologií. Není také na škodu, že lékaři účtují pojišťovnám za virtuální návštěvy nižší poplatky.

Třešničkou na dortu v případě Teladoc Health je loňská akvizice společnosti Livongo Health, která se zabývá sledováním zdravotních dat prostřednictvím chytrých zařízení. Livongo je známé tím, že využívá umělou inteligenci k zasílání rad a podnětů chronicky nemocným předplatitelům svých služeb, aby jim pomohlo vést zdravější život. Když ho Teladoc koupil, byla to zisková společnost a počet předplatitelů služby prudce rostl.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie TDOC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

4. Mastercard

mastercard-logo

Dalším významným podnikem, který vám může pomoci dosáhnout finanční svobody, je zpracovatel plateb Mastercard. Stejně jako v případě Amazonu platí, že vysoká tržní kapitalizace Mastercard není na škodu.

Jednou z věcí, které dělají Mastercard tak skvělou společností, je to, že je cyklická. To znamená, že se jí daří, když americká a globální ekonomika expanduje a má problémy, když se potýká s recesí nebo ekonomickým poklesem. Tajemství úspěchu Mastercard spočívá v tom, že recese obvykle trvá maximálně několik čtvrtletí, zatímco období expanze trvají mnoho let.

Mastercard navíc neposkytuje úvěry – ačkoliv se tak vzdala příjmů z poskytování půjček v období expanze, toto rozhodnutí také znamená, že společnost není v období recese zasažena vysokým objemem nesplácených úvěrů. Je tak schopná se zotavit z poklesů mnohem rychleji než jiné finanční akcie, protože nemusí odkládat kapitál stranou na pokrytí případných ztrát.

A co je hlavním budoucím katalyzátorem růstu akcií Mastercard? Velká část světa stále provádí většinu plateb v hotovosti. Mastercard tak má před sebou stále několik desetiletí, ve kterých může rozšiřovat svou infrastrukturu do oblastí světa s nedostatečně rozvinutým bankovním trhem.

Kromě výše uvedeného také Mastercard čtvrtletně vyplácí dividendy, za rok 2020 zatím 8. 1. a 8. 4. konkrétně po 40 centech na akcii. Dá se tak říci, že tato dividendová akcie může být zdrojem rostoucího pasivního příjmu.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie MasterCard Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

5. Facebook

facebook-logo

Poslední atraktivní akcií, která vás může doprovázet na cestě k finanční svobodě, je gigant sociálních médií – Facebook.

Facebook v Q1 2021 vykázal 3,45 miliardy unikátních měsíčních návštěvníků svých sociálních platforem. Přibližně 2,85 miliardy lidí měsíčně navštívilo jeho stejnojmennou sociální síť, dalších 600 milionů pak Instagram a WhatsApp. Jedná se přitom o 44 % veškeré světové populace, která každý měsíc komunikuje prostřednictvím některých z aktiv v držení Facebooku. Můžete se tak divit tomu, že se inzerenti předhánějí v umisťování svých reklamních sdělení na sociální sítě této společnosti?

Za zmínku také rozhodně stojí, že z 84,2 miliardy dolarů příjmů z reklamy vygenerovaných v roce 2020 pochází téměř všechny z Facebooku a Instagramu. WhatsApp ani Facebook Messenger zatím nebyly řádně zpeněžené. Pokud Facebook roste o více než 20 % ročně, aniž by jel na plné obrátky, představte si, čeho bude schopný, až budou tato aktiva zpeněžena.

Facebook má přitom i dostatek příležitostí mimo oblast reklamy. Prodeje jeho brýlí pro virtuální realitu Oculus prudce rostou a společnost by mohla v budoucnu generovat významný růst také z digitálních plateb.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Co na uvedené akcie říkáte? Kterou byste jako svého favorita uvedli vy?

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.