Binární a digitální opce jsou propagovány a nabízeny pouze profesionálním obchodníkům.Pokud nejste profesionální obchodník, obchodovat binární a digitální opce, bohužel, nemůžete. Více info. Můžete však obchodovat forex a kryptoměny.

13. díl Seriálu technické analýzy – Sedící svíce apod.

 Tento článek jsem nenapsal já, ale přišel mi na email od jednoho z šikovných členů VIP sekce BERSI 2.0. Hodně se mi líbil a proto jsem ho maličko pozměnil a rozhodl se ho zveřejnit (samozřejmě s požehnáním autora 🙂 ) Určitě napište do komentářů, zda se článek líbil.

Použití strategie BERSI 2.0

Ahoj, v tomto článku bych se rád věnoval svícím a jejich rozboru pro lepší obchodování. Metody, které dnes vysvětlím se dají použít v BERSI 2.0 ale je možné ji použít i při zakreslování trendové linie, supportu a resistencí či fibo linek.

Určitě se pár obchodníkům z Vás stalo, že se objevila šipka k obchodu ať už podle tendu, nebo i proti, ukazatel pro obchod se zdál být silný, ale přesto Vám obchod nevyšel. Jelikož jsem strategii BERSI dlouho backtestoval a zkoušel další metody jak ještě zvýšit úspěšnost, tak musím říci, že se mi to po několika týdnech celkem povedlo.

Já osobně hledám nejčastěji obchody v M5 timeframe s expirací 10 – 15 minut. Rozhodl jsem se podělit se o své zkušenosti s fanoušky Štěpánovy stránky a jeho strategie BERSI.

Sedící svíce

Nyní se zaměříme na tzv. Sedící svíce, svíci s tělem ale bez knotu a dotýkající se linie IB Weekly či Daily.

Ukázka sedící svíce

Ukázka sedící svíce

A co to vlastně znamená? Jak vidíme došlo k tzv. Three Line Strike,  ale cena se otočila a šla směrem dolů i když se dalo čekat že svíce bude růst.

Právě zde došlo k sedící svíci. Tato svíce se nevyskytuje tak často a většinou bývá ve svíci před šipkou (obrázek jsem použil jako ukázku). Při této situaci já neobchoduji, protože nevím, jakým směrem se další svíce vydá protože sedí krásně na denní linii. A mohly by ji tedy protnout (breakout) a nebo se odrazit. Výjimkou je ale IB Weekly, od které se cena téměř vždy odrazí.

Je to jen má teorie, ale její použití už zamezilo spoustě špatných investic a tudíž zachránila peníze. Takže sedící svíce je ideální pro obchod jen v případě Weekly IB, nikoli na Daily IB.

Průrazy weekly linií

Dalším silným ukazatelem jsou průrazy linií weekly. Tato formace se vyskytuje poměrně často, ale myslím si, že spousty obchodníků ji právě kvůli průrazu neobchoduje. sta14-2

Právě kvůli průrazu a typům svíčky tuto formaci neobchoduji. Mohli bychom očekávat růst a poté opět obrat dolů, ale nebývá to často.

Svíce bez knotu

A na závěr co je to svíce bez knotu? STA14-3Tato situace se občas také přihodí a zde nedoporučuji provádět obchody, i když se objeví šipka. Svíce bez knotu nám může naznačit to, že cena ještě neví, jakým směrem se vydá a proto je to dost zrádné.

Obchod může vyjít ale ve většině případů nevyjde. Oproti předchozích dvou obrázkům, toto je ověřená informace od mého známého anylitika 🙂 .

Moje obchody

A jak obchoduji já? Nejraději obchoduji odrazy od Weekly linií. Je to asi nejsilnější a nejlepší ukazatel celé strategie. Může se obchodovat se šipkou, ale i bez.

STA14-4

Myslím si že pro dnešek by to stačilo. Každopádně pro Vás natočím video s použitím těchto situací a poté si budete moci vyzkoušet, zda Vám tento způsob investicí vyhovuje a vydělává stejně jako mně. A pro ty co ještě nemají tuto vynikající strategií, tak ji určitě při nejmenším vyzkoušejte. Nejedná se pouze o šipky, ale velice důležité linie, které strategie zobrazí a pomůže vám se na trhu orientovat.

Jakub

bersi získat

Štítky:

Štěpán Petřivý

Více o autorovi Štěpán Petřivý

Již od základní školy jsem si chtěl vydělávat obchodem, ale to se mi nedařilo, až do prvního ročníku střední, kdy jsem se začal zajímat o podnikání na internetu a ve čtvrtém ročníku jsem začal teprve opravdově podnikat. Dnes obchoduji binární opce a jelikož mám veliký úspěch, rád se s Vámi podělím o své zkušenosti. Více informací o mně se dozvíte na stránce o nás.

Všechny příspěvky - Webová stránka

2 komentáře k “13. díl Seriálu technické analýzy – Sedící svíce apod.”

Zanechat komentář

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Upozornění na rizika spojené s obchodováním binárních opcí, kryptoměn a CFD:
Finanční produkty nabízené společnostmi uvedenými výše nesou vysokou míru rizika a mohou způsobit ztrátu všech vašich prostředků. Nikdy byste neměli investovat peníze, které si nemůžete dovolit ztratit.
Copyright © 2018. Všechna práva vyhrazena. Finex.cz
Momentálně nepoužíváte android.