Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

13. díl Seriálu technické analýzy – Sedící svíce apod.

Publikováno
13. díl Seriálu technické analýzy – Sedící svíce apod.
Zdroj: depositphotos.com

Tento článek nám přišel na email od jednoho z šikovných členů VIP sekce BERSI 2.0. Hodně se mi líbil a proto jsem ho maličko pozměnil a rozhodl se ho zveřejnit (samozřejmě se svolením autora.)

Použití strategie BERSI 2.0

Ahoj, v tomto článku bych se rád věnoval svícím a jejich rozboru pro lepší obchodování. Metody, které dnes vysvětlím se dají použít v BERSI 2.0 ale je možné ji použít i při zakreslování trendové linie, supportu a resistencí či fibo linek.

Určitě se pár obchodníkům z Vás stalo, že se objevila šipka k obchodu ať už podle tendu, nebo i proti, ukazatel pro obchod se zdál být silný, ale přesto Vám obchod nevyšel. Jelikož jsem strategii BERSI dlouho backtestoval a zkoušel další metody jak ještě zvýšit úspěšnost, tak musím říci, že se mi to po několika týdnech celkem povedlo.

Já osobně hledám nejčastěji obchody v M5 timeframe s expirací 10 – 15 minut. Rozhodl jsem se podělit se o své zkušenosti s fanoušky této stránky a fanoušky a obchodníky se strategií BERSI.

Sedící svíce

Nyní se zaměříme na tzv. Sedící svíce, svíci s tělem ale bez knotu a dotýkající se linie IB Weekly či Daily.

Ukázka sedící svíce
Ukázka sedící svíce

A co to vlastně znamená? Jak vidíme došlo k tzv. Three Line Strike,  ale cena se otočila a šla směrem dolů i když se dalo čekat že svíce bude růst.

Právě zde došlo k sedící svíci. Tato svíce se nevyskytuje tak často a většinou bývá ve svíci před šipkou (obrázek jsem použil jako ukázku). Při této situaci já neobchoduji, protože nevím, jakým směrem se další svíce vydá protože sedí krásně na denní linii. A mohly by ji tedy protnout (breakout) a nebo se odrazit. Výjimkou je ale IB Weekly, od které se cena téměř vždy odrazí.

Je to jen má teorie, ale její použití už zamezilo spoustě špatných investic a tudíž zachránila peníze. Takže sedící svíce je ideální pro obchod jen v případě Weekly IB, nikoli na Daily IB.

Průrazy weekly linií

Dalším silným ukazatelem jsou průrazy linií weekly. Tato formace se vyskytuje poměrně často, ale myslím si, že spousty obchodníků ji právě kvůli průrazu neobchoduje. sta14-2

Právě kvůli průrazu a typům svíčky tuto formaci neobchoduji. Mohli bychom očekávat růst a poté opět obrat dolů, ale nebývá to často.

Svíce bez knotu

A na závěr co je to svíce bez knotu? Tato situace se občas také přihodí a zde nedoporučuji provádět obchody, i když se objeví šipka. Svíce bez knotu nám může naznačit to, že cena ještě neví, jakým směrem se vydá a proto je to dost zrádné.

STA14-3

Obchod může vyjít ale ve většině případů nevyjde. Oproti předchozích dvou obrázkům, toto je ověřená informace od mého známého anylitika :-) .

Moje obchody

A jak obchoduji já? Nejraději obchoduji odrazy od Weekly linií. Je to asi nejsilnější a nejlepší ukazatel celé strategie. Může se obchodovat se šipkou, ale i bez.

STA14-4

Myslím si že pro dnešek by to stačilo. Každopádně pro Vás natočím video s použitím těchto situací a poté si budete moci vyzkoušet, zda Vám tento způsob investicí vyhovuje a vydělává stejně jako mně.

A pro ty co ještě nemají tuto vynikající strategií, tak ji určitě při nejmenším vyzkoušejte. Nejedná se pouze o šipky, ale velice důležité linie, které strategie zobrazí a pomůže vám se na trhu orientovat.

Jakub

Líbil se vám tento článek?
22
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (3 komentáře)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Roman Gröger

Zatím nevím, co je weekly a daily IB, ale předpokládám, že stejně to platí i pro supporty a resistence. Při sedící svíci na trendových čarách se tedy nedoporučuje obchodovat a místo toho počkat na potvrzení průrazu nebo odrazu?

Miska

Dobry den, ako sa zaznacuju tie daily a weekly línie v metatrade?? Dakujem

Štěpán Petřivý

Ahoj Misko,

ty linie jsou součástí strategie BERSI 2.0

Š

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.