Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Tato méně známá akcie do 5 let překoná Nvidii!

Příliš drahé technologické akcie nutí investory hledat příležitosti jinde. Možná proto nyní může přijít příležitost pro menší AI společnosti.

Publikováno
Tato méně známá akcie do 5 let překoná Nvidii!
Zdroj: depositphotos.com

Neustálé změny na finančních trzích a snaha ochránit svůj kapitál, nebo jej zhodnotit, nutí investory k hledání nových příležitostí.

AI boom vytvořil na trhu spoustu nových možností kam investovat, ovšem přední technologické akcie jsou v současné době již nadhodnocené, a tak se musí investoři poohlédnout jinde.

V tomto článku si představíme technologickou společnost UiPath, která disponuje velmi pozitivními hodnoceními analytiků z Wall Street a jejíž akcie jsou v porovnání s akciemi Nvidia za hubičku.

Porovnání vývoje ceny akcií Nvidia a UiPath za poslední 2 roky

Aktuální cena
Změna
Nvidia / NVDA
Načítání
Načítání
Načítání
UiPath / PATH
Načítání
Načítání
Načítání

Společnost UiPath provozuje komplexní platformu, která nabízí řadu řešení pro automatizaci robotických procesů (RPA). Jejich platforma využívá metody AI, ML a NLP, které jsou považovány za nástroje zefektivnění práce.

Pojďme se nyní na společnost podívat v řeči čísel a následně na její akcie z pohledu technické analýzy.

Fundamentální analýza akcií UiPath

Tržby společnosti UiPath každým rokem skokově rostou. Meziročně se jedná o růst 23,57 %. Do roku 2020 byl primárním zdrojem kapitálu prodej licencí, ovšem od tohoto roku společnost významně navýšila zisky z předplatného svého SW.

Od roku 2021 také začíná růst podíl na příjmech ze sektoru služeb, což již poukazuje na vytvořenou klientskou základu, o kterou je potřeba pečovat.

Růst tržeb by měl pokračovat i v roce 2024, kdy se očekávají tržby 1,56 miliardy USD a v roce 2025, kdy se očekává 1,83 miliardy USD.

Zdroj: tradingview.com
Složení příjmů společnosti UiPath z pohledu sektorů a světových zemí
Složení příjmů společnosti UiPath z pohledu sektorů a světových zemí

S růstem tržeb také úzce souvisí i růst tržního podílu, který v současné době vykazuje celosvětový zásah.

Nejvíce v posledních letech rostou tržby v USA, mírně zaostávají Evropa a Afrika, které jsou brány jako jeden segment. Mírný růst tržeb společnost vykazuje také v Asii a Tichomoří.

Akcie této společnosti z necelých 58 % vlastní institucionální investoři, z 22 % spekulanti a významný podíl v držbě akcií mají také insiders, kteří vlastní 20 %. Po vzoru mnoha technologických společností ani UiPath nevyplácí dividendu.

Technická analýza a cenová predikce akcií UiPath

Tuto společnost mají v hledáčku také analytici z Wall Street. Cenové predikce akcií UiPath se zúčastnilo celkem 18 analytiků, z nichž 8 predikuje pro nadcházející rok růst ceny až na hodnotu 30 USD. Konzervativnější postoj k akciovému růstu zaujímá 10 analytiků a žádný z nich neočekává cenový pokles.

Zdroj: tipranks.com
Cenová predikce pro akcie UiPath od analytiků z Wall Street
Cenová predikce pro akcie UiPath od analytiků z Wall Street

Akcie UiPath se po svém IPO výrazně propadly, až nalezly svou férovou hodnotu okolo ceny 15 USD, kde se nachází největší volume. Jako první rezistencí pro cenový růst je hodnota 30 USD, jejíž proražení by mohlo znamenat růst až na úroveň následující rezistence na ceně 50 USD.

Pozitivní cenový cíl analytiků v tomto případě koresponduje s testem právě nejbližší rezistence na cenových maximech. Rozpětí v cenových predikcích není příliš velké, takže i konzervativní predikce v podstatě očekává růst ceny akcií k hodně nejbližší technické bariéry. Možná k odrazu dojde od volume supportu, ke kterému se trh výrazně přibližuje.

Zdroj: tradingview.com
Měsíční akciový graf společnosti UiPath
Měsíční akciový graf společnosti UiPath

Závěr

U této společnosti očekávají analytici z Wall Street akciový růst. Ten by měl být podpořen neustále rostoucími tržbami napříč více sektory. Růst tržního podílu v celém světě navíc poskytuje společnosti globální charakter a diverzifikaci příjmů.

Akcie UiPath se obchodují v postranním trendu po cenovém výprodeji, který nastal po jejich IPO.

Zároveň se akcie nacházejí nad hodnotou nejsilnějšího volume, což může značit snahu posouvat férovou cenu na vyšší hodnoty a tím vytvářet rostoucí trend.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
4
2

Autor

Soukromý obchodník a investor, který se pohybuje na finančních trzích již od roku 2014. Obchoduje swingové obchodní strategie na forexu, akciích a komoditách. Mezi jeho oblíbené analytické nástroje patří především technická analýza cenového grafu. Své obchodní dovednosti podpořil také veřejnou equity svého obchodního účtu.

Martin získal titul Ph.D. z oboru financí a své znalosti a zkušenosti využívá nejen při vlastním obchodování, ale také při svých analýzách finančních trhů. Díky tomu může čtenářům předat mnoho drobných postřehů z chování trhů, které nemusejí být na první pohled zřejmé, ale tvoří tenkou hranici mezi úspěchem a neúspěch na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎