Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Solana si z volatility na trhu nic nedělá. Může se dostat přes 200 USD?

Solana podporovaná memecoinovou mánií roste i navzdory levnějším transakcím, které nabízí upgradované druhé vrstvy Etherea.

Solana si z volatility na trhu nic nedělá. Může se dostat přes 200 USD?
Zdroj: coingape.com

Solana (SOL) stanovila 15. března své letošní all-time-high na ceně 185 USD, což mezi investory vyvolalo diskuse o býčím trendu, který by mohl cenu vyhnat k hranici 200 USD. Solana narostla za poslední měsíc o téměř 50 %.

Pokles kryptoměnového trhu

Nedávný pokles trhu lze přičíst oznámení hongkongské Komise pro cenné papíry, která nařkla burzu Bybit z nabízení nepovolených úvěrových a derivátových produktů.

Tento vývoj v kombinaci s příběhem o inflaci v USA reprezentovaným růstem indexu cen výrobců (PPI), ovlivnil chování investorů a utlumil očekávání ohledně snížení úrokových sazeb ze strany amerického Federálního rezervního systému.

Ceny velkých kryptoměn reagovaly poklesem, kdy Ethereum (ETH) přestalo koketovat s hranicí 4 000 USD a pokleslo asi o 7 %, podobně jako Bitcoin (BTC), který z nového historického maxima ze čtvrtka ustoupil až pod úroveň 67 000 USD, než část ztráty dohnal. Solana se zatím drží mezi 170 a 180 USD.

Aktuální cena
Změna
Bitcoin / BTC
Načítání
Načítání
Načítání
Ethereum / ETH
Načítání
Načítání
Načítání
Solana / SOL
Načítání
Načítání
Načítání

Ethereum zlevnilo, ale memecoiny táhnou Solanu

Ekosystém Etherea prošel upgradem Dencun, který vedl ke snížení transakčních poplatků (gas). Ty jsou na druhých vrstvách Etherea jako např. na síti Base nyní dokonce nižší než právě u tradičně nejlevnější Solany.

Pro srovnání, po aktualizaci dosáhl poplatek za směnu na jedné z decentralizovaných burz na Solaně cca 0,37 USD, zatímco srovnatelná transakce na DEX na druhé vrstvě Etherea Base stála 0,02 USD.

Ekosystém Solana však zůstává aktivní díky memetokenům, jako je aktuálně nejvíc rezonující dogwifhat (WIF) nebo Bonk (BONK) a token největší DEX, Jupiter (JUP).

Rostou všechny metriky

Nálada obchodníků vůči Solaně zůstává pozitivní, o čemž svědčí také pákové pozice na trzích s futures a aktuální míra financování, která naznačuje příklon k dlouhým pozicím.

DappsRadar navíc ukazuje výrazný nárůst objemů a celkové uzamčené hodnoty (total value locked) decentralizovaných aplikací na Solaně. Největší TVL mají však stále dApps na blockchainu Etherea a významný růst zaznamenal i BNB Smart Chain.

Zdroj: dappradar.com
Růst TVL na DeFi apps Solany
Top sítě podle celkové uzamčené hodnoty (TVL)

Navzdory debatám o stabilitě zapříčiněné častými výpadky aktivita blockchainu Solana roste. Rostoucí zájem o SPL tokeny, tedy hlavně memetokeny, pak posilují přesvědčení, že cenový bod 200 USD za 1 SOL je na dosah.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
3
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování je váš kapitál vystaven riziku a může se vám vrátit méně, než jste investovali. Minulá výkonnost nezaručuje budoucí výsledky.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.