Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Memecoin v Las Vegas! Komunita vybrala 16 milionů Kč na obří venkovní reklamu

Masivní podpora komunity, superrychlá sbírka, která překonala očekávání, a prudký růst ceny. To vše v posledních dnech zažil memetoken dogwifhat.

Memecoin v Las Vegas! Komunita vybrala 16 milionů Kč na obří venkovní reklamu
Zdroj: reddit.com

Sbírka na marketingovou kampaň podporující dogwifhat (WIF), memecoin na blockchainu Solany (SOL), byla úspěšná.

Cílem iniciativy s názvem “Sphere Wif Hat” bylo vybrat 650 000 USD na vystavení maskota, pejska plemene shiba inu v růžové čepici, na Sphere, obří zábavní centrum ve tvaru koule v Las Vegas.

Kampaň překonala svůj cíl během čtyř dnů a shromáždila více než 690 000 USD, což ukazuje silnou podporu komunity.

Úspěch Sphere Wif Hat

Úspěch sbírky byl připsán aktivní účasti celé komunity na Solaně, přičemž klíčovou roli při propagaci iniciativy hrála i peněženka Phantom, nejoblíbenější softwarová peněženka Solany.

Jakmile se kampaň přiblížila k cíli, Phantom iniciativu uvedl na svém účtu na X, což vedlo k rychlému přílivu darů ve výši více než 100 000 USD během několika minut.

Značný počet příspěvků byl proveden v malých hodnotách (1 až 10 USDC).

Po zprávě o úspěchu kampaně zaznamenal WIF výrazný nárůst hodnoty. Během 24 hodin cena vzrostla o více než 35 %.

Ve čtvrtek ráno cena poprvé překonala hranici 3 USD, přičemž tržní kapitalizace překonala 3 miliardy USD.

V důsledku toho se dogwifhat stal čtvrtým největším memetokenem na světě, čímž překonal konkurenty, jako jsou Bonk Inu (BONK) a Floki Inu (FLOKI), a zaostává tak pouze za třetím Pepem (PEPE), a to o zhruba 1,4 miliardy USD, Shiba Inu (SHIB) a Dogecoinem (DOGE) s tržní kapitalizací 20, resp. 27 miliard USD.

Zdroj: coinmarketcap.com
Největší memecoiny podle tržní kapitalizace

Někteří lidé nevěří

Navzdory nadšení, které úspěch kampaně provází, se objevily obavy ohledně provedení reklamy. Organizátoři neposkytli konkrétní důkazy o spolupráci s marketingovým týmem Sphere ani potvrzení o nákupu reklamního prostoru.

Člen organizační skupiny však ujistil, že veškeré přebytečné prostředky budou přiděleny do marketingového rozpočtu pro budoucí využití. Společnost Sphere Entertainment veřejně nepřiznala žádnou interakci s týmem “Sphere Wif Hat”.

Úspěch kampaně navíc vyvolal srovnání s předchozími vrcholy trhu, kdy kryptoměnové společnosti prováděly výrazné marketingové kroky. Akce typu vystavení jmen kryptofirem na sportovních arénách provázely spíš období kolem zlomu trendu na vrcholu.

Memecoinová horečka

Dogwifhat není jediný memecoin na vzestupu. Rostou i ostatní a denně vzniká celá řada nových. Zájem o ně už značně překonal předchozí vrcholy včetně toho z roku 2021 a dál strmě roste.

Zdroj: Google Trends
Počet vyhledávání slova "memecoin" na Google Trends
Počet vyhledávání slova “memecoin” na Google Trends

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.