Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

SEC zintenzivňuje vyšetřování Binance US a bývalého CEO Changpeng Zhaoa

Publikováno
SEC zintenzivňuje vyšetřování Binance US a bývalého CEO Changpeng Zhaoa
Zdroj: coingape.com

Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) zintenzivnila vyšetřování společnosti Binance US, přičemž se zaměřila zejména na bývalého generálního ředitele této burzy Changpenga Zhaoa.

Zhaovo přiznání pochybení k obviněním ministerstva spravedlnosti vyvolalo v kryptoměnové komunitě znepokojení. Tato kontrola ze strany SEC se podobá skandálu FTX, a to v souvislosti s podezřením, že se mohla Binance za Zhaova působení podílet na manipulaci s aktivy.

Binance se dohodla s americkou vládou na urovnání, přičemž souhlasila se zaplacením pokuty 4,3 miliardy dolarů, a došlo ke změně ve vedení, když odstoupivšího Zhaoa vystřídal Richard Teng.

Navzdory změně v čele společnosti regulační orgány, včetně Komise pro cenné papíry a burzy (SEC), nadále pokračují v prověřování obchodních praktik kryptoměnové burzy Binance. Na Zhaoa se v současné době vztahuje zákaz cestování, což svědčí o obezřetném přístupu soudů v případech významného finančního významu.

Soudní řízení a jeho dopady

V soudním řízení společnost Binance US zpochybnila obvinění ze zneužití aktiv. Probíhající soudní řízení ze strany SEC však již mělo dopady na ocenění aktiv burzy a její uživatelskou základnu.

Případ je v kompetenci soudce Zia Faruquiho, který doporučil, aby zúčastněné strany usilovaly o vyřešení do poloviny prosince. Výsledek případu by mohl mít zásadní důsledky pro regulaci a dohled nad odvětvím kryptoměn.

Zhao čelí nejisté budoucnosti a čeká na rozhodnutí soudu, zda musí zůstat v USA až do vynesení rozsudku v únoru. Očekává se, že vyřešení Zhaova případu stanoví měřítko pro přístup regulačních orgánů ke kryptoměnovým podnikům a pro zacházení s nimi.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.