Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jaká je budoucnost Binance? Ustojí obří pokutu a odchod svého zakladatele?

Publikováno
Jaká je budoucnost Binance? Ustojí obří pokutu a odchod svého zakladatele?
Zdroj: coingape.com

Největší kryptoměnová burza světa Binance byla ve Spojených státech obviněna z porušení sankcí a praní špinavých peněz. Firma se dohodla s úřady na zaplacení pokuty ve výši 4,3 miliard USD, což je historicky jedna z největších pokut, která byla americkými úřady udělena. Zároveň zakladatel Changpeng “CZ” Zhao musel odstoupit z pozice CEO společnosti a sám zaplatit pokutu ve výši 50 milionů USD.

Kvůli těmto událostem se někteří ptají, zda Binance tlak ustojí a jak se vlastně v budoucnu bude vyvíjet. Podle amerického právníka Ethana Silvera, který se specializuje na právo kryptoměn, je soudní vyrovnání “jedinou možností pro pokračování byznysu Binance”. Také by to měla být možnost, jak Binance “pročistit”, aby lépe fungovala v souladu s právními předpisy USA.

Je možné, že Changpeng Zhao dostane trest odnětí svobody na 12 až 18 měsíců, dle všeho se však americké Ministerstvo spravedlnosti (DOJ) bude snažit, aby byl jeho trest ještě vyšší. Podle expertů na právo USA by ale DOJ musel pro vyšší trest předložit více důkazů. Zhaovi právníci se naopak budou snažit o co nejnižší trest, případně o odpykání trestu formou domácího vězení.

Co se týče samotné Binance, nový CEO Richard Teng informoval na síti X o “pevných základech” společnosti. Podle jeho slov je Binance stále největší kryptoburzou světa, jejíž kapitál je dobře chráněný a bez dluhů, náklady jsou přiměřené a mají stále vysoké příjmy i přes to, že jejich burza účtuje uživatelům nejnižší možné poplatky.

Ne všichni vidí budoucnost Binance růžově

Jsou i lidé, kteří budoucnost Binance nevidí příliš pozitivně. Podle Arthura Cheonga, CEO investiční společnosti Defiance Capital, která se specializuje na investice v kryptosvětě, bude Binance postupně ztrácet na síle, přijde o místo největší kryptoburzy, ale zůstane v Top 3.

Také dodal, že pokud Binance znovu nechce platit vysoké pokuty, bude se muset mnohem více než dříve zaměřit na dodržování předpisů. To může vést k omezení investic do inovací stávajících a výzkumu nových produktů.

Uvidíme, jak se situace okolo Binance bude vyvíjet nadále, ale nyní se stále jedná o největší a co se týče podílu na trhu silně dominantní kryptoburzu s obrovským majetkem a sesazení z prvního místa nebude pro ostatní hráče lehká práce. Zároveň jsme zvědavi, jakým směrem povede Binance její nový generální ředitel Richard Teng, který má jediný úkol – udržet Binance alespoň tam, kde je teď.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Píšu o světě kryptoměn a NFT, vystudoval jsem bakalářský obor Anglický jazyk pro manažerskou praxi na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně a název mé bakalářská práce byl: Analýza využití NFT v marketingových strategiích ve vybraných českých fotbalových klubech (psáno v AJ).

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.