Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Memetokeny v čele s WIF zažívají obrovské propady, Uniswap chystá největší bezpečnostní soutěž v historii a blockchainu Tron se nebývale daří. Tolik týdenní shrnutí z kryptoměn.
Věděli jste, že Finex Coin Week posíláme ve zkrácené verzi také e-mailem? Stručně a pochopitelně, každý týden přímo do vaší e-mailové schránky. Zcela zdarma.
Tento pravidelný zpravodaj již odebírá více než 10 000 spokojených čtenářů. Chcete být jedním z nich a mít tak všechny důležité informace ze světa kryptoměn? Připojit se můžete vyplněním formuláře níže.
Dogwifhat (WIF), čtvrtý největší memetoken podle tržní kapitalizace, se propadá stále hlouběji. Od 9. srpna opět pokračuje v konstantním sestupném trendu a za posledních 30 dní ztratil celkem 44 %.
Co za jeho propadem stojí? Jednak se veze s propady ostatních memecoinů (Dogecoin (DOGE) odepsal za poslední měsíc přes 15 % a Shiba Inu (SHIB) 23 %), ale také trpí zastavením růstu popularity Solana ekosystému. Dosáhl ten svého vrcholu?
Jedním z důvodů, proč WIF trpí nejvíce, je jeho velmi dobrá výkonnost v první polovině roku. Od začátku roku do konce července znásobil token svoji cenu cca 14x. To pochopitelně vede k vybírání zisků od brzkých investorů a tím pádem k zvýšenému prodejnímu tlaku a nutnému poklesu ceny.
Dalším problémem je možná až příliš optimistické očekávání obchodníků. Ti čekali, že cena WIF neustále poroste a otevírali pákové dlouhé pozice (longy) na trhu s futures kontrakty. Následné likvidace těchto nadměrně zadlužených pozic vedly podle údajů společnosti Coinglass k nuceným prodejům WIF v hodnotě téměř 7 milionů USD.
Tron (TRX) se rozrůstá a stává se za Ethereem (ETH) v pořadí druhým blockchainem v podílu stablecoinů na trhu. Data z Coin Metrics Network ukazují, že nabídka stablecoinů na Tronu činí 61 miliard USD, což představuje 38 % z jejich celkového tržního podílu.
Pro srovnání, před rokem bylo na Tronu cca 47 miliard USD ve stablecoinech. Na Ethereu se nyní nachází 90 miliard USD ve stablecoinech (55 % veškeré nabídky). Třetí místo zaujímá s obrovským odstupem Solana s 5 miliardami USD.
V objemu převodů Tron dokonce s volume 59 miliard USD vede. Příčinou jsou nepochybně jeho násobně levnější poplatky než u Etherea. A daří se i nativní minci blockchainu, TRX. Za poslední rok vzrostla o 83 %, Ethereum jen o 57 %.
Decentralizovaná burza Uniswap spustí pro svou nadcházející verzi v4 fond, do kterého vloží 2,3 milionu USD určených na odměny pro ty, co uspějí v její bezpečností soutěži. Jedná se o největší částku takového typu v historii DeFi.
Soutěže v oblasti IT auditu jsou běžnou věcí. Pomáhají k odhalení zranitelnosti kódu, aby chyb nemohli zneužít hackeři. Nalezení problematických míst je obzvlášť důležité v kryptoměnách, jelikož smart kontrakty obvykle nelze po spuštění aktualizovat.
V4 přináší několik zásadních novinek jako možnost dynamických poplatků nebo limitních příkazů. Aktualizace má také ušetřit uživatelům výdaje tím, že bude držet všechny likviditní pooly v jednom kontraktu a tím sníží transakční náklady spojené s vytvářením nových poolů.
Uniswap zveřejnil návrh kódu pro v4 v polovině roku 2023. Auditorská IT soutěž bude zahájena 4. září a potrvá do konce měsíce.
Americká kryptoměnová burza Coinbase v minulém týdnu pomocí několika příspěvků na X prozradila brzké spuštění derivátu Bitcoinu (BTC) s názvem cbBTC. Půjde o tzv. wrapped token, tedy kryptoměnu vázanou na cenu Bitcoinu v poměru 1:1.
K čemu je takový wrapped token dobrý a jaká jsou jeho bezpečnostní rizika? Proč je načasování spuštění cbBTC kontroverzní? O tom jsme psali v minulém týdnu:
Po prudkém propadu 5. srpna a jeho následné korekci a částečném růstu na původní hodnoty stojí kryptoměnový trh na rozcestí a nejde jedním směrem. Některé kryptoměny rostou, jiné padají.
Velmi zajímavý pohyb jsme po dlouhé době registrovali u kryptoměny Aave (AAVE), která si polepšila o 20 %. Dále stojí za zmínku Litecoin (LTC), ten vzrostl o 10 %.
A jak již bylo řečeno výše, na druhou stranu se vydal zejm. token dogwifhat (WIF).
Přihlaste se k odběru našeho kryptoměnového newsletteru a už vám nic neuteče. Newsletter vám budeme posílat pokaždé, když budeme mít k situaci na krypto trhu co říct.
Díky nám budete mít přehled, co se stalo a co můžete do budoucna očekávat.
Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.
Kryptoměnám se věnuji již několik let, ať už jako aktivní obchodník nebo pasivní příjemce informací. Rád informuji o aktuálních novinkách z tohoto oboru, na kterém mi baví propojení světa peněz a technologií.
Diskuze (0 komentářů)
Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.