Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Revolut Bank konečně dorazila i do ČR! Společnost plánuje nabízet spotřebitelské úvěry i kreditní karty

Publikováno
Revolut Bank konečně dorazila i do ČR! Společnost plánuje nabízet spotřebitelské úvěry i kreditní karty
Zdroj: payspacemagazine.com

Britská fintechová platforma se konečně ve středu rozhodla spustit svoji banku i na území České republiky. K tomu jí pomohla specializovaná evropská bankovní licence, díky které bude moci v budoucnu rozšířit své služby i o spotřebitelské úvěry, kreditní karty a další produkty.

Revolut Bank je dostupná pro všechny uživatele

Jestli už máte účet u Revolutu určitě jste během středy zaznamenali nabídku přenesení účtu do jeho vlastní banky Revolut Bank. Tento proces by měl podle slov společnosti trvat pouhých pár minut a nabídnout uživatelům především vyšší míru bezpečnosti v podobě ochrany vkladů do výše 100 tisíc eur.

Tímto krokem se navíc společnost snaží dostát větší důvěryhodnosti, od které si slibuje i vyšší růst počtu nových uživatelů. Revolut Bank je v současnosti dostupná ve dvanácti zemích střední a východní Evropy, mezi které se řadí například Polsko, Litva či Slovensko.

Společnost počítá s rozšířením služeb o úvěrové produkty

Ke spuštění své vlastní banky využil Revolut specializovanou bankovní licenci, díky které bude moci v budoucnu značně rozšířit svoji stávající nabídku služeb a produktů. Jedněmi z nich by měly být i spotřebitelské úvěry a kreditní karty, které jsou dostupné již ve zmíněném Polsku či Litvě. Ve hře jsou ale i například dětské účty, výhodné úročení vkladů či různé věrnostní programy.

Revolut se tímto způsobem snaží docílit vyšších výnosů, které prozatím generuje pouze z předplatného či poplatků. Podle odborníků by vstup nového hráče na trh mohl mít vliv i na tuzemské banky, které budou muset na konkurenci adekvátně reagovat, z čehož budou těžit převážně jejich klienti.

Počet uživatelů v ČR překročil hranici 300 tisíc

Revolut aktuálně nabízí možnost obchodování s akciemi, kryptoměnami či zlatem, díky čemuž si získal globálně více než 16 milionů uživatelů, z nichž 300 tisíc spadá na Českou republiku.

Největší podíl uživatelů na našem území Revolut zaznamenal až začátkem letošního roku, kdy si svůj účet u něj zřídilo přibližně 100 tisíc uživatelů. Právě to bylo pravděpodobně i jedním z důvodů proč se společnost rozhodla konečně přistoupit ke spuštění Revolut Bank i u nás.

K rozšíření služeb mu značně pomohla nedávná investice ve výši 800 milionů dolarů, díky které jeho hodnota vzrostla téměř na 33 miliard dolarů. Revolut se však rozhodl nabízet i možnost rezervace ubytování, která je dostupná prozatím pouze ve Velké Británii. Podle plánu společnosti bychom se této služby měli dočkat nejen my, ale i ostatní uživatelé v EU, během pár týdnů.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.