Finex.cz logo
Menu
Finex » Internetové (elektronické) peněženky - Jak si vybrat tu správnou? » Revolut Bank konečně dorazila i do ČR! Společnost plánuje nabízet spotřebitelské úvěry i kreditní karty

Revolut Bank konečně dorazila i do ČR! Společnost plánuje nabízet spotřebitelské úvěry i kreditní karty

Revolut Bank konečně dorazila i do ČR! Společnost plánuje nabízet spotřebitelské úvěry i kreditní karty
Zdroj: payspacemagazine.com

Britská fintechová platforma se konečně ve středu rozhodla spustit svoji banku i na území České republiky. K tomu jí pomohla specializovaná evropská bankovní licence, díky které bude moci v budoucnu rozšířit své služby i o spotřebitelské úvěry, kreditní karty a další produkty.

Revolut Bank je dostupná pro všechny uživatele

Jestli už máte účet u Revolutu určitě jste během středy zaznamenali nabídku přenesení účtu do jeho vlastní banky Revolut Bank. Tento proces by měl podle slov společnosti trvat pouhých pár minut a nabídnout uživatelům především vyšší míru bezpečnosti v podobě ochrany vkladů do výše 100 tisíc eur.

Tímto krokem se navíc společnost snaží dostát větší důvěryhodnosti, od které si slibuje i vyšší růst počtu nových uživatelů. Revolut Bank je v současnosti dostupná ve dvanácti zemích střední a východní Evropy, mezi které se řadí například Polsko, Litva či Slovensko.

Společnost počítá s rozšířením služeb o úvěrové produkty

Ke spuštění své vlastní banky využil Revolut specializovanou bankovní licenci, díky které bude moci v budoucnu značně rozšířit svoji stávající nabídku služeb a produktů. Jedněmi z nich by měly být i spotřebitelské úvěry a kreditní karty, které jsou dostupné již ve zmíněném Polsku či Litvě. Ve hře jsou ale i například dětské účty, výhodné úročení vkladů či různé věrnostní programy.

Revolut se tímto způsobem snaží docílit vyšších výnosů, které prozatím generuje pouze z předplatného či poplatků. Podle odborníků by vstup nového hráče na trh mohl mít vliv i na tuzemské banky, které budou muset na konkurenci adekvátně reagovat, z čehož budou těžit převážně jejich klienti.

Počet uživatelů v ČR překročil hranici 300 tisíc

Revolut aktuálně nabízí možnost obchodování s akciemi, kryptoměnami či zlatem, díky čemuž si získal globálně více než 16 milionů uživatelů, z nichž 300 tisíc spadá na Českou republiku.

Největší podíl uživatelů na našem území Revolut zaznamenal až začátkem letošního roku, kdy si svůj účet u něj zřídilo přibližně 100 tisíc uživatelů. Právě to bylo pravděpodobně i jedním z důvodů proč se společnost rozhodla konečně přistoupit ke spuštění Revolut Bank i u nás.

K rozšíření služeb mu značně pomohla nedávná investice ve výši 800 milionů dolarů, díky které jeho hodnota vzrostla téměř na 33 miliard dolarů. Revolut se však rozhodl nabízet i možnost rezervace ubytování, která je dostupná prozatím pouze ve Velké Británii. Podle plánu společnosti bychom se této služby měli dočkat nejen my, ale i ostatní uživatelé v EU, během pár týdnů.

Ohodnoťte tento článek

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Gazprom ---
N/A

Investovali jsme 100 000 Kč do kryptoměn

Přečtěte si: Jak se naší investici daří?
Přečtěte si: Jak se naší investici daří?

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo