Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Revolut spustí obchodování akcií i pro uživatele karty Standard

Publikováno
Revolut spustí obchodování akcií i pro uživatele karty Standard

Není tomu tak dávno, co jsme vás v tomto článku informovali, že internetová peněženka Revolut v srpnu tohoto roku spustila obchodování akcií. Bohužel, to bylo pouze a jen pro držitele Metal karet.

Situace se ale změnila. 

Nově se služby dočkají i uživatelé karet Premium a Standard v 26 zemích Evropy. Obě varianty boudou mít však své limity. Jaké? To se dozvíte v tomto článku.

Standard má povolené 3 obchody měsíčně

Aktuálně je u Revolutu je karta Standard zdarma a bez poplatku, takže se nedalo čekat, že by u ní byly nějak zvlášť vysoké limity bez poplatků. Měsíčně je tedy možné provést 3 bezplatné obchody.

Každý další nákup akcií je zpoplatněn 28 Kč. Dále si Revolut u všech typů karet účtuje roční poplatek 0,01 % na základě hodnoty vašeho portfolia na platformě. Podmínky to tak nejsou úplně zlé.

Naše recenze Revolutu

Neznáte Revolut? Nevíte, jaké služby nabízí? V naší recenzi se to dozvíte.

Zkontrolujte platné obchodní podmínky

Větší výhody u karty Premium a Metal

Vyšší limity můžete čekat u karet Premium a Metal, které jsou však měsíčně zpoplatněny. Premium vás za měsíc vyjde na 174,99 Kč a Metal na 299,99 Kč.

U prvního zmíněného typu je měsíčně povoleno 8 bezplatných obchodů a u každého dalšího nákupu nad limit je účtován poplatek 28 Kč. U karty Metal můžete nově obchodovat neomezené množství akcií.

U Revolutu můžete koupit i zlomkové podíly

Ve většině případů je nutné kupovat celé akcie, což se může ukázat jako problém u oblíbených firem, jako například Amazon, jehož akcie stojí i tisíce dolarů. Nezoufejte ale. U Revolutu máte možnost nakoupit také zlomkové podíly z akcií od 1 USD.

Společnost Revolut se takto snaží zpřístupnit akcie širší veřejnosti a lidem, kteří nemají možnost investovat do akcií vysoké částky. To určitě ocení nejeden investor.

Co se týče nabízených titulů, tak na tom Revolut také zapracoval. Ještě před měsícem bylo na Revolutu možné obchodovat přes 300 amerických akcií. Teď při příležitosti spuštění platformy i pro ostatní typy karet, přidal Revolut do svého portfolia dalších 150 amerických firem. Mezi ně patří například Twilio, Worldpay nebo Groupon.

Je vidět, že se snaží Revolut posouvat stále dál, být moderní a inovativní. Můžeme se jen těšit s čím přijdou příště.

Budete také v Revolut internetové peněžence obchodovat s akciemi, nebo dáte radši přednost klasickému brokerovi? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Líbil se vám tento článek?
11
0

Autor

Milovnice a nadšenkyně do financí, investování a kryptoměn. O finančních, ale i technologicky laděných tématech píše již od roku 2016. Kromě akciových trhů s nadšením sleduje nejnovější trendy v oblasti startupů, ale i velkých hráčů v široké škále odvětví od e-commerce a AI až po elektromobilitu nejen ve světě, ale i v našem malém českém rybníčku.

Nikola se však věnuje i tématům spojených s bankovnictvím, pojišťovnictvím či půjčkami, jejichž recenzování věnuje podstatnou část svého času. Ve všech případech jí však záleží na tom, aby si její texty našly cestu nejen ke zkušeným čtenářům a investorům, ale i úplným nováčkům ve světě financí.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (1 komentář)

Připojte se k diskuzi

Pro přidání komentáře se prosím přihlašte ke svému uživatelskému účtu.

Václav

Revolut používám víc než tři roky a vždy jsme měl jen ty nejlepší zkušenosti (dokonce i se zákaznickou podporou). Díky revolutu jsem ušetři spoustu peněz na poplatcích, hlavně při cestování a platbách v cizích měnách.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.