Finex.cz logo
Hamburger menu Close menu
Finex » Akcie » Revolut spustí obchodování akcií i pro uživatele karty Standard

Revolut spustí obchodování akcií i pro uživatele karty Standard

Revolut spustí obchodování akcií i pro uživatele karty Standard

Není tomu tak dávno, co jsme vás v tomto článku informovali, že internetová peněženka Revolut v srpnu tohoto roku spustila obchodování akcií. Bohužel, to bylo pouze a jen pro držitele Metal karet.

Situace se ale změnila. 

Nově se služby dočkají i uživatelé karet Premium a Standard v 26 zemích Evropy. Obě varianty boudou mít však své limity. Jaké? To se dozvíte v tomto článku.

Standard má povolené 3 obchody měsíčně

Aktuálně je u Revolutu je karta Standard zdarma a bez poplatku, takže se nedalo čekat, že by u ní byly nějak zvlášť vysoké limity bez poplatků. Měsíčně je tedy možné provést 3 bezplatné obchody.

Každý další nákup akcií je zpoplatněn 28 Kč. Dále si Revolut u všech typů karet účtuje roční poplatek 0,01 % na základě hodnoty vašeho portfolia na platformě. Podmínky to tak nejsou úplně zlé.

Naše recenze Revolutu

Neznáte Revolut? Nevíte, jaké služby nabízí? V naší recenzi se to dozvíte.

Větší výhody u karty Premium a Metal

Vyšší limity můžete čekat u karet Premium a Metal, které jsou však měsíčně zpoplatněny. Premium vás za měsíc vyjde na 174,99 Kč a Metal na 299,99 Kč.

U prvního zmíněného typu je měsíčně povoleno 8 bezplatných obchodů a u každého dalšího nákupu nad limit je účtován poplatek 28 Kč. U karty Metal můžete nově obchodovat neomezené množství akcií.

U Revolutu můžete koupit i zlomkové podíly

Ve většině případů je nutné kupovat celé akcie, což se může ukázat jako problém u oblíbených firem, jako například Amazon, jehož akcie stojí i tisíce dolarů. Nezoufejte ale. U Revolutu máte možnost nakoupit také zlomkové podíly z akcií od 1 USD.

Společnost Revolut se takto snaží zpřístupnit akcie širší veřejnosti a lidem, kteří nemají možnost investovat do akcií vysoké částky. To určitě ocení nejeden investor.

Co se týče nabízených titulů, tak na tom Revolut také zapracoval. Ještě před měsícem bylo na Revolutu možné obchodovat přes 300 amerických akcií. Teď při příležitosti spuštění platformy i pro ostatní typy karet, přidal Revolut do svého portfolia dalších 150 amerických firem. Mezi ně patří například Twilio, Worldpay nebo Groupon.

Je vidět, že se snaží Revolut posouvat stále dál, být moderní a inovativní. Můžeme se jen těšit s čím přijdou příště.

Budete také v Revolut internetové peněžence obchodovat s akciemi, nebo dáte radši přednost klasickému brokerovi? Podělte se o svůj názor v komentářích.

Ohodnoťte tento článek

Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
Cena24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Avast Plc ---
N/A
Moneta ---
N/A
Alphabet (Google) ---
N/A
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex logo