Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Prognózy Fedu, AI novinky od Applu a Musk vs. akcionáři: Co ovlivní trhy tento týden?

Rozhodnutí Fedu o úrokových sazbách, konference Applu a hlasování akcionářů Tesly. K tomu ukazatele inflace a zaměstnanosti. To vše tento týden bude ovlivňovat trhy.

Publikováno
Prognózy Fedu, AI novinky od Applu a Musk vs. akcionáři: Co ovlivní trhy tento týden?
Zdroj: depositphotos.com

Tento týden investory čeká smršť významných událostí, které mohou ovlivnit vývoj akciového trhu v následujících měsících.

Očekávané zasedání Federálního rezervního systému, výroční konference vývojářů pořádaná Applem a hlasování akcionářů Tesly jsou jen některé z hlavních událostí, které budou přitahovat pozornost investorů i pozorovatelů trhu.

FOMC v centru pozornosti

Ve středu bude veškerá pozornost upřena na Fed, který oznámí své rozhodnutí o úrokových sazbách. Očekává se, že americká centrální banka ponechá stávající sazbu v pásmu 5,25-5,5 %, čímž se odliší od Bank of Canada a Evropské centrální banky, které minulý týden své sazby snížily.

Důležité však budou prognózy Fedu ohledně budoucího snižování sazeb a trajektorie ekonomiky.

Souhrn ekonomických projekcí Federálního rezervního systému včetně ostře sledovaného bodového grafu (dot plot) poskytne náhled na očekávání členů Federálního výboru pro volný trh (FOMC) ohledně vývoje úrokových sazeb.

Tyto údaje budou pro investory, kteří se snaží odhadnout další kroky Fedu, klíčové.

Další ekonomické údaje

Ve středu bude také zveřejněna zpráva o květnovém indexu spotřebitelských cen (CPI), které odhalí, zda trend ochlazování inflace pokračuje.

Dubnová zpráva o indexu spotřebitelských cen ukázala pokles inflace na 3,4 % a nabídla tak záblesk naděje, že by cenové tlaky mohly po výrazném nárůstu na začátku letošního roku polevit.

Zdroj: tradingeconomics.com
Vývoj inflace v USA za posledních 5 let
Vývoj inflace v USA za posledních 5 let

Ve čtvrtek bude zveřejněna zpráva o indexu cen výrobců (PPI), která poskytne pohled na velkoobchodní inflaci – potenciální předzvěst vývoje spotřebitelských cen.

Kromě toho budou zveřejněny počáteční žádosti o podporu v nezaměstnanosti za týden končící 8. června, které nabídnou další údaj o stavu trhu práce, jenž rovněž ovlivňuje rozhodování Fedu.

V pátek investoři získají přehled o spotřebitelském sentimentu za červen, který poskytne další vodítka o vývoji výdajů a inflačních očekáváních. Zveřejněny budou také dovozní a vývozní ceny za květen, čímž se završí týden bohatý na ekonomické údaje.

Důležité firemní akce

Apple v pondělí zahajuje každoroční Worldwide Developers Conference, pětidenní akci, na které technologický gigant tradičně představuje nové produkty a funkce.

Letos se očekává, že Apple upozorní na nové funkce využívající umělou inteligenci především pro Siri, ale i napříč celou řadou svých produktů, včetně iMessage a Safari.

Spekuluje se, že Apple také oznámí partnerství s OpenAI podporovanou Microsoftem, případně Googlem ze skupiny Alphabet, čímž dále integruje umělou inteligenci do svého ekosystému.

Konference pravděpodobně udá tón strategickému směřování společnosti Apple v rozvíjející se oblasti umělé inteligence.

Ve čtvrtek se bude konat výroční schůze akcionářů Tesly, kde bude jedním z nejspornějších bodů programu hlasování o vyplacení 56 miliard dolarů generálnímu řediteli Elonu Muskovi. Soudce v Delaware tento balíček odměn označil za nepřiměřený.

Výsledková sezóna pokračuje

Oracle zveřejní v úterý své čtvrtletní výsledky. Tato společnost zabývající se databázovým softwarem a cloud computingem již dříve překonala očekávání díky zvýšené poptávce po svých produktech v oblasti umělé inteligence.

Ve středu bude reportovat společnost Broadcom, výrobce polovodičů. Analytici optimisticky očekávají skokový nárůst tržeb, k němuž přispěje její rostoucí podnikání v oblasti umělé inteligence.

Adobe oznámí své hospodářské výsledky ve čtvrtek. Společnost v posledním čtvrtletí vykázala 11% nárůst tržeb, ale své odhady pro aktuální čtvrtletí zmírnila.

Pondělí Apple Worldwide Developers Conference začíná
Úterý NFIB optimismus malých podniků (květen), Zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC) začíná; Výsledky: Oracle
Středa Index spotřebitelských cen (květen), Výkaz americké pokladny (květen), Rozhodnutí o úrokových sazbách Federálního rezervního systému, Tisková konference předsedy Federálního rezervního systému Jeroma Powella; Výsledky: Broadcom, Dave & Buster’s Entertainment
Čtvrtek Index cen výrobců (PPI) (květen), Počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti (týden končící 8. června), Projevy ministryně financí Janet Yellen a prezidenta New Yorkského Fedu Johna C. Williamse, Tesla výroční schůze akcionářů; Výsledky: Adobe,
Pátek Ceny dovozu/vývozu (květen), Spotřebitelská důvěra – předběžná (červen), Projev prezidenta Chicagského Fedu Austana Goolsbeeho

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.