Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Siri na steroidech: Apple připravuje velkolepé odhalení, které pošle jeho akcie ke hvězdám!

Od konference, kterou Apple pořádá příští týden, se očekává oznámení pokroků firmy na poli AI. Proč si to všichni myslí a proč Apple začíná až teď?

Publikováno
Siri na steroidech: Apple připravuje velkolepé odhalení, které pošle jeho akcie ke hvězdám!
Zdroj: depositphotos.com

Po letech opatrného přístupu ke generativní umělé inteligenci se Apple připravuje příští týden na odhalení nových funkcí. Mohou se týkat Siri, která již od roku 2021 předváděla úžasné schopnosti hlasové asistentky poháněné umělou inteligencí.

Slavná asistentka, jeden z posledních projektů, na kterém se spoluzakladatel Apple, Steve Jobs, podílel před svou smrtí, byla zcela přepracována.

Nová Siri, schopná fungovat na iPhonu bez připojení k internetu, ohromila uživatele svou zvýšenou rychlostí, konverzačními schopnostmi a přesností při porozumění uživatelským příkazům.

Konferenci provází vysoká očekávání

Příští týden, na každoroční konferenci vývojářů společnosti Apple, se firma chystá zapojit do závodů v oblasti umělé inteligence, kterou mnozí považují za klíčovou pro budoucnost technologií.

Výrobce iPhonů se snaží dohnat Microsoft, Google od Alphabetu a další rivaly, kteří začali začleňovat generativní AI do svých hlavních produktů mnohem dříve než Apple.

Opatrný přístup Applu, jeho charakteristické tajnůstkářství a pečlivost při vylepšování zařízení omezily jeho počáteční úsilí v oblasti AI. Tím utrpěly i akcie Applu, které uprostřed růstu technologického sektoru spíš stagnovaly.

Aktuání vývoj akcií Apple

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Apple Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Nyní se firma ocitá v nezvyklé situaci, kdy musí podstoupit rizika. Společnost plánuje oznámit řadu vylepšení svých softwarových produktů založených na generativní AI, včetně Siri, jak uvedli lidé obeznámení s plány.

Tyto AI funkce mj. zahrnují pomoc při psaní zpráv, úpravách fotografií a shrnutí textů.

I když se neočekává, že Apple brzy dožene přední inovátory v oblasti AI, firma se připravuje představit AI funkce s působivými schopnostmi, které také maximalizují soukromí uživatelů.

Očekává se také, že Apple oznámí jedno nebo více potenciálních partnerství s významnými vývojáři umělé inteligence – v nedávné minulosti jednal s OpenAI, Googlem a Cohere.

Proč stál Apple stranou?

Zatímco systémy OpenAI oslnily více než 180 milionů uživatelů svým generováním textů, obrázků a videí, občas se dopouštějí chyb nazývaných halucinace. Apple přitom měl a také nadále má nízkou toleranci vůči takovým problémům.

“Neexistuje nic jako 100% přesnost u AI, to je základní realita,” řekl Pedro Domingos, emeritní profesor počítačové vědy a inženýrství na University of Washington. “Apple s tím však není kompatibilní. Nevydají nic, dokud to nebude dokonalé.”

Navíc na rozdíl od konkurentů se Apple zaměřuje přímo na spotřebitele, což vyvolává zvýšené nároky na ochranu soukromí uživatelů.

I proto Apple zvýšil úsilí o vybudování vlastní interní generativní umělé inteligence. V únoru společnost zrušila své desetileté úsilí o vybudování vlastního elektromobilu a někteří zaměstnanci byli přemístěni právě do těchto AI projektů.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
2
1

Autor

Milovník finančních trhů a akciového investování. Na své investiční cestě uplatňuje dlouhodobý pasivní investiční přístup.

Lubor se ve svých článcích nejčastěji věnuje akciovým titulům a investování do akcií jako takovému. Ekonomická a kryptoměnová témata mu však také nejsou cizí.

Jeho cílem je čtenáře rychle a stručně informovat o dění na finančních trzích.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.