Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Předpověď: Tohle bude 5 největších akcií do roku 2035 (a Nvidia mezi nimi není!)

Zajímají vás budoucí titáni Wall Street? Zjistěte, které firmy budou do roku 2035 dominovat v tržní kapitalizaci a proč.

Publikováno
Předpověď: Tohle bude 5 největších akcií do roku 2035 (a Nvidia mezi nimi není!)
Zdroj: depositphotos.com

Předvídat, které společnosti se dostanou na vrchol, je v neustále se měnícím prostředí Wall Street výzvou, kterou však investoři s chutí přijímají.

Při pohledu do budoucna vystupuje do popředí pět společností, které se díky svým inovativním přístupům a silnému postavení na trhu pravděpodobně stanou v následujících 10 letech největšími podniky světa.

Na tomto seznamu pozoruhodně chybí současní behemoti Nvidia a Apple, z nichž první potenciálně čelí splasknutí bubliny umělé inteligence a druhý zažívá stagnaci růstu.

1. Amazon

Očekává se, že do roku 2035 bude Amazon vládnout jako největší veřejně obchodovaná společnost v USA.

Aktuální vývoj ceny akcií Amazon

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Amazon Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Ústředním bodem vzestupu Amazonu je jeho platforma pro cloudovou infrastrukturu, Amazon Web Services (AWS). Podle společnosti Canalys se AWS na konci roku 2023 mohla pochlubit ohromujícími ročními tržbami ve výši 100 miliard dolarů a ovládala 31% podíl globálních výdajů na služby cloudové infrastruktury.

Vysoké marže spojené s cloudovými službami dalece převyšují marže internetového maloobchodu, což staví AWS do pozice rozhodujícího faktoru budoucího růstu cash flow i dalších fundamentů Amazonu.

K růstu Amazonu významně přispívají i její další segmenty, včetně předplacených služeb a reklamy.

S více než 200 miliony předplatitelů služby Prime, exkluzivními právy na Thursday Night Football a rozšiřující se knihovnou obsahu je cenová síla služby ohromná.

Kromě toho Amazon každý měsíc přiláká na své stránky přibližně 2,5 miliardy návštěvníků, což podtrhuje jeho silnou pozici v oblasti reklamy.

Očekává se, že tyto faktory dohromady zvýší tržní kapitalizaci Amazonu na více než 5 bilionů dolarů v příštích 11 letech.

2. Microsoft

Microsoft, jediná společnost z první desítky v roce 2000, která se stále drží na prvním místě, je připravena udržet si svou dominanci.

Aktuální vývoj ceny akcií Microsoft

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Microsoft Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Úspěch společnosti spočívá v její schopnosti kombinovat starší produkty s inovacemi.

Zatímco Windows zůstává vedoucím světovým operačním systémem, společnost efektivně reinvestuje své peněžní toky ze starších segmentů do rychle rostoucích oblastí, jako jsou cloudové služby.

Azure, cloudová platforma Microsoftu, je celosvětově druhou největší platformou a v posledních čtvrtletích její tržby vzrostly přibližně o 30 %.

Integrace cloudových služeb napříč produktovými sadami Microsoftu zajišťuje trvalý dvouciferný růst zisku společnosti.

S 80 miliardami dolarů v hotovosti a krátkodobých investicích a 110 miliardami dolarů v provozním cash flow za uplynulý rok má Microsoft dobrou pozici pro další strategické akvizice a průkopnické inovace.

3. Alphabet

Alphabet, matka společností Google, YouTube a Google Cloud, se podle odhadů stane do roku 2035 třetí největší akciovou společností světa.

Aktuální vývoj ceny akcií Alphabet

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Alphabet Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Téměř monopolní postavení Googlu v oblasti internetového vyhledávání s více než 90% podílem na celosvětovém trhu v posledních devíti letech zajišťuje stabilní tok příjmů z reklamy, zejména v období hospodářské expanze.

První ziskový rok Google Cloud v roce 2023 pak znamená začátek růstové trajektorie výdajů na IT založené na cloudu.

Silná rozvaha společnosti s téměř 108 miliardami dolarů v hotovosti a obchodovatelných cenných papírech umožňuje Alphabetu investovat do transformačních projektů, aniž by to ohrozilo jeho hlavní činnost.

Tato finanční síla v kombinaci s dominantním postavením na trhu bude pravděpodobně hnací silou dalšího vzestupu společnosti Alphabet.

4. Meta platforms

Očekává se, že Meta, mateřská společnost Facebooku, WhatsAppu, Instagramu, bude do roku 2035 čtvrtou největší společností. Model příjmů společnosti , který je silně závislý na reklamě, těží z fází hospodářského růstu, kdy podniky zvyšují své marketingové rozpočty.

Aktuální vývoj ceny akcií Meta

Načítání
Načítání
Kupte si akcie FB Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Kromě reklamy Meta investuje do dlouhodobých růstových příležitostí v oblasti virtuální/rozšířené reality, metaverza a umělé inteligence.

Finanční zdraví společnosti s 58 miliardami dolarů v hotovosti a ročním obratem 77 miliard dolarů čisté hotovosti z provozní činnosti tyto ambiciózní investice podporuje.

5. Visa

Seznam uzavírá Visa, přední světový zpracovatel plateb. Úspěch společnosti je rovněž spojen s hospodářskou expanzí, která historicky trvá několik let (na rozdíl od kontrakcí ekonomiky) a poskytuje živnou půdu pro zvýšené výdaje spotřebitelů i podniků.

Aktuální vývoj ceny akcií Visa

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Visa Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Dominantní postavení Visy na americkém trhu s platebními kartami a její významný růstový potenciál v regionech s nedostatečným bankovnictvím, jako je Afrika, Blízký východ a jihovýchodní Asie, ji předurčují k dlouhodobému úspěchu.

Strategické zaměření společnosti na zprostředkování plateb a vyhýbání se poskytování úvěrů ji chrání před ztrátami v době hospodářského poklesu a obecně před rizikem plynoucím z nesplácení.

Tento obezřetný přístup k řízení rizik v kombinaci s její konkurenční výhodou v podobě síťového efektu, staví Visu na cestu stát se do roku 2035 jednou z největších veřejně obchodovaných společností.

Uvažujete o investování do akcií? Zvážit můžete některého z námi recenzovaných brokerů:

Favorit redakce

Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
Výhody
  • Nákup a prodej akcií i ETF bez poplatku
  • Možnost nákupu frakčních akcií a ETF
Nevýhody
  • Absence některých oblíbených finančních instrumentů – opce, dluhopisy, podílové fondy apod.
  • Danění českých dividend 35% sazbou
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.

Staňte se součástí naší investiční rodiny na Discordu

Naše komunita je místem, kde se setkávají nováčci i vášniví obchodníci a zkušení investoři. Sdílejte své obchodní tipy, strategie a bavte se o aktuálních událostech na trzích. Každý den je novou příležitostí a každý člen naší komunity může přinést jedinečný pohled na svět financí.

Připojte se k nám a objevte sílu kolektivní moudrosti, která vám pomůže dosáhnout vašich investičních cílů. S námi není obchodování jen o číslech, ale o společenství, které vám dává klíč k úspěchu!

Pokud s Discordem teprve začínáte, připravili jsme pro vás také stručný návod, jak ho používat.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.