Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Poplatky na blockchainu Arbitrum se zdvojnásobily. Proč se to děje a co bude dál?

Publikováno
Poplatky na blockchainu Arbitrum se zdvojnásobily. Proč se to děje a co bude dál?
Zdroj: Exodus.com

Arbitrum je řešení postavené na technologii Optimus Rollups. Cílem této technologie je zrychlení transakcí a snížení poplatků za převody, avšek se stejnou mírou bezpečnosti jako tomu je na blockchainu Ethereum.

Zvyšení popolatků na síti Arbitrum

Ve středu 29. června se cena poplatků za transakci na sítí Arbitrum vyšplhala nad
hodnotu 6 dolarů, přitom v daný den byl průměrný poplatek za transakce na blockchainu Ethereum pouze okolo 5 dolarů.

Cena poplatku byla vyšší než na blockchainu Ethereum, což pro tento protokol není dobrá zpráva, vezmeme-li v potaz, že se snaží poskytovat levnější služby než porovnávaný protokol.

Toto zvýšení ceny způsobila propagace kampaně Arbitrum Odyssey. V době této kampaně vývojářská firma OffChain Labs, která vyvíjí aplikace na tomto protokolu, oznámila, že poskytne NFT odměny těm, kteří pracují a vyvíjí na Arbitrum protokolu.

Zastavení provozu

Po představení NFT odměn došlo k výraznému zvýšení počtu transakcí s průměrné hodnoty okolo 80 tisíc na hodnotu převyšující 280 000 transakcí.

Zdroj: arbiscan.io
Počet transakcí na Arbitrum protokolu
Počet transakcí na Arbitrum protokolu

Problémy byly vyřešeny zastavením startu projektu Odyssey. Na svém Twitteru vedení firmy oznámilo, že Odyssey bude opět obnoven po implementaci Nitra.

Co je to Nitro?

Nitro je vylepšení na protokolu, které zajistí, aby byly zachyceny podvodné transakce a o jejich uskutečnění byly důkazy. Vývojáři očekávají od Nitra zlepšení ověřování transakcí a lepší komunikaci na blockchainu.

Po spuštění se čeká, že rychlost ověřování se zrychlí 20-50x násobně a transakční náklady se sníží.

Co bude dál?

Důvod úspěchu Arbitrum je jeho schopnost překonat a být lepší než blockchain Ethereum. Nicméně, pokud vývojáři nedokáží vyřešit problémy, které se na protokolu vyskytují, a které jeho hlavní “prodejní bod” ruší, bude to vést ke ztrátě důvěry a protokol Arbitrum se stane jednou z dalších obětí medvědího trhu, ve kterém se v tuto chvíli nacházíme.

Líbil se vám tento článek?
2
0

Autor

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.