Finex.cz logo
Menu
Finex » Akcie » Dividendové akcie » Pojistěte si své výnosy v době nestability trhů. Těchto 5 dividendových akcií vám přinese pasivní příjem kolem 5 %!

Pojistěte si své výnosy v době nestability trhů. Těchto 5 dividendových akcií vám přinese pasivní příjem kolem 5 %!

Pojistěte si své výnosy v době nestability trhů. Těchto 5 dividendových akcií vám přinese pasivní příjem kolem 5 %!
Zdroj: depositphotos.com

V posledních letech zažívaly akciové trhy v podstatě nepřetržité žně. Kdo investoval do správných titulů, dokázal zajímavě zhodnotit své peníze. Časy se však mění a v současné době zažíváme na akciových trzích pokles. Zda se jedná o krátkodobou korekci nebo dlouhodobý propad, ukáže až čas. Volatilita na akciovém trhu je však běžný jev, na který si musí investoři zvyknout.

Dividendové akcie jsou oproti tzv. růstovým titulům oblíbené zejména u dlouhodobých investorů, kteří hledají pasivní příjem nebo stabilnější investice. Existuje však několik dobrých důvodů, proč by mohly být obsaženy v portfoliu každého investora.

Dividendové akcie mohou snadno stabilizovat a diverzifikovat portfolio. Pomohou zmírnit dopady poklesu na trzích a přinášet zajímavý výnos prostřednictvím pravidelných dividend.

Na trhu se nabízí řada možností. Chybu pravděpodobně neuděláte s akciemi společností, které se řadí k dividendovým králům nebo dividendovým aristokratům. Tyto společnosti přestály už nejednu krizi a dividendy vyplácely kontinuálně i během tržních poklesů. My vám dnes chceme představit 5 společností, které byste mohli v záplavě informací přehlédnout. To by byla škoda, protože vám mohou přinést dividendový výnos 5 % ročně!

1) W. P. Carey

Společnost W. P. Carey patří do skupiny tzv. REIT. Společnost vlastní a pronajímá 1 266 nemovitostí, které jsou převážně ve Spojených státech a v Evropě. Nemovitosti pronajímá společnostem z různých sektorů, čímž si zajišťuje velmi slušnou diverzifikaci. I po náročných pandemických letech si drží téměř 100% obsazenost při průměrné době pronájmu 10,8 let.

Společnost je kandidátem na dividendového aristokrata. Pokud bude pokračovat ve vyplácení dividendy, stane se jím v roce 2023.

Vedení společnosti se snaží dividendy každý kvartál zvyšovat. Od této strategie neupustila ani během koronavirové krize, kdy musely být maloobchodní prodejny a kanceláře zavřené. I přes aktuální pokles ceny akcií může být dividendový výnos pro investory velmi atraktivní.

Vývoj ceny akcií společnosti W. P. Carey za rok 2021
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

2) Physicians Realty Trust

Druhý REIT v našem výběru se zaměřuje na nákup nemovitostí v oblasti zdravotnictví. Kupuje prostory, které následně pronajímá jako lékařské ordinace. Zde lékaři provozují na příklad ambulantní chirurgickou péči, onkologickou péči nebo kardiologickou péči. Dále své nemovitosti využívá jako bydlení pro seniory. Potřeba těchto zařízení se bude do budoucna pravděpodobně zvyšovat. Celkem vlastní 263 nemovitostí ve 31 státech USA. Dlouhodobě si drží obsazenost kolem 96 % při průměrné délce nájemních smluv 6,6 let.

Jelikož jsou veškeré náklady spojené s pronájmem nemovitosti přenesené na nájemce, může společnost snadno předpovídat peněžní tok.

To umožňuje společnosti vyplácet dividendy každé čtvrtletí. Výplatu dividend za posledních 8 let společnost nikdy nevynechala. Investoři mohou aktuálně počítat s dividendovým výnosem 5,46 %.

Vývoj ceny akcií společnosti Physicians Realty Trust za rok 2021
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

3) Enterprise Products Partners

Rostoucí ceny ropy a energií se dříve či později promítnou v peněženkách všech lidí. Investoři však mají šanci z této situace těžit, protože díky zdražování mají energetické společnosti potenciál vyplácet vysoké dividendy. Společnost Enterprise Products Partners, jejíž dominantou je ropa a zemní plyn, nabízí dividendový výnos 7,1 %.

Za posledních 22 let se nestalo, že by společnost dividendu nezvýšila.

Nezapomíná ani na budoucnost. Má velký potenciál se plynule připojit k trendu čisté energie. Je tedy velká šance, že dividendy bude vyplácet i nadále.

4) Dow Inc.

Americká společnost Dow Inc. zastřešuje mnoho průmyslových a chemických oborů. Její zákazníky byste našli ve stavebnictví, výrobě nebo automobilovém průmyslu. Díky širokému spektru zákazníků je společnost perfektně diverzifikovaná a zajišťuje si tak finanční stabilitu a předvídatelné cash flow. Její aktuální dividendový výnos se sice pohybuje lehce pod hranicí 5 %, ale vyznačuje se časem prověřenou odolností.

Dow Inc. vyplácí dividendu pravidelně už 109 let!

Vývoj ceny akcií společnosti Dow Inc. za rok 2021
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

5) Rio Tinto

Tato společnost je v našem seznamu unikání svým charakterem podnikání. Její akcie jsou totiž cyklickéhodnota dividendového výnosu kolísá v čase.

To je způsobené tím, že podkladovými aktivy této společnosti jsou komodity. Volatilita kovů jako jsou železná ruda, měď nebo hliník je obecně vyšší než u jiných aktiv.

Tato společnost však v posledních letech dokazuje, že si váží svých investorů a v současné době nabízí dividendový výnos 8,6 %. Výplata dividend patří ve společnosti Rio Tinto mezi jednu ze strategických priorit alokace kapitálu. Lze tak očekávat, že ve vyplácení dividend bude pokračovat i v budoucnu.

Vývoj ceny akcií společnosti Rio Tinto za rok 2021
Normální graf
Logaritmický graf
CZK
USD
EUR
GBP
1D
1W
1M
3M
6M
1Y
MAX

V časech medvědích trhů je vždy potřeba počítat s poklesy. Pokud jste dlouhodobý investor, neměly by vás tyto korekce rozhodit a měli byste se držet své investiční strategie. Pokud však máte pocit, že vaše portfolio potřebuje diverzifikovat a posílit pro případ opravdové krize, mohou být dividendové akcie skvělým nástrojem. Vždy však platí, že nákup nových pozic musí být v souladu s vašim investičním plánem a musíte dobře rozumět oblasti podnikání dané společnosti. Jedině tak může být vaše strategie úspěšná.

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A
RECENZE

TOP Nejlepší brokeři

eToro logo
eToro Reklama
U 80.2 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
XTB logo
XTB ★ 93 %
U 82 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
RoboMarkets logo
RoboMarkets ★ 92 %
U 78.16 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Trading212 logo
Trading212 ★ 91 %
U 68 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Degiro logo
Degiro ★ 89 %
Investování zahrnuje rizika ztrát.

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo