Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Pojistěte si své výnosy v době nestability trhů. Těchto 5 dividendových akcií vám přinese pasivní příjem kolem 5 %!

Publikováno
Pojistěte si své výnosy v době nestability trhů. Těchto 5 dividendových akcií vám přinese pasivní příjem kolem 5 %!
Zdroj: depositphotos.com

V posledních letech zažívaly akciové trhy v podstatě nepřetržité žně. Kdo investoval do správných titulů, dokázal zajímavě zhodnotit své peníze. Časy se však mění a v současné době zažíváme na akciových trzích pokles. Zda se jedná o krátkodobou korekci nebo dlouhodobý propad, ukáže až čas. Volatilita na akciovém trhu je však běžný jev, na který si musí investoři zvyknout.

Dividendové akcie jsou oproti tzv. růstovým titulům oblíbené zejména u dlouhodobých investorů, kteří hledají pasivní příjem nebo stabilnější investice. Existuje však několik dobrých důvodů, proč by mohly být obsaženy v portfoliu každého investora.

Dividendové akcie mohou snadno stabilizovat a diverzifikovat portfolio. Pomohou zmírnit dopady poklesu na trzích a přinášet zajímavý výnos prostřednictvím pravidelných dividend.

Na trhu se nabízí řada možností. Chybu pravděpodobně neuděláte s akciemi společností, které se řadí k dividendovým králům nebo dividendovým aristokratům. Tyto společnosti přestály už nejednu krizi a dividendy vyplácely kontinuálně i během tržních poklesů. My vám dnes chceme představit 5 společností, které byste mohli v záplavě informací přehlédnout. To by byla škoda, protože vám mohou přinést dividendový výnos 5 % ročně!

1) W. P. Carey

Společnost W. P. Carey patří do skupiny tzv. REIT. Společnost vlastní a pronajímá 1 266 nemovitostí, které jsou převážně ve Spojených státech a v Evropě. Nemovitosti pronajímá společnostem z různých sektorů, čímž si zajišťuje velmi slušnou diverzifikaci. I po náročných pandemických letech si drží téměř 100% obsazenost při průměrné době pronájmu 10,8 let.

Společnost je kandidátem na dividendového aristokrata. Pokud bude pokračovat ve vyplácení dividendy, stane se jím v roce 2023.

Vedení společnosti se snaží dividendy každý kvartál zvyšovat. Od této strategie neupustila ani během koronavirové krize, kdy musely být maloobchodní prodejny a kanceláře zavřené. I přes aktuální pokles ceny akcií může být dividendový výnos pro investory velmi atraktivní.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie W.P. Carey Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

2) Physicians Realty Trust

Druhý REIT v našem výběru se zaměřuje na nákup nemovitostí v oblasti zdravotnictví. Kupuje prostory, které následně pronajímá jako lékařské ordinace. Zde lékaři provozují na příklad ambulantní chirurgickou péči, onkologickou péči nebo kardiologickou péči. Dále své nemovitosti využívá jako bydlení pro seniory. Potřeba těchto zařízení se bude do budoucna pravděpodobně zvyšovat. Celkem vlastní 263 nemovitostí ve 31 státech USA. Dlouhodobě si drží obsazenost kolem 96 % při průměrné délce nájemních smluv 6,6 let.

Jelikož jsou veškeré náklady spojené s pronájmem nemovitosti přenesené na nájemce, může společnost snadno předpovídat peněžní tok.

To umožňuje společnosti vyplácet dividendy každé čtvrtletí. Výplatu dividend za posledních 8 let společnost nikdy nevynechala. Investoři mohou aktuálně počítat s dividendovým výnosem 5,46 %.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie DOC Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

3) Enterprise Products Partners

Rostoucí ceny ropy a energií se dříve či později promítnou v peněženkách všech lidí. Investoři však mají šanci z této situace těžit, protože díky zdražování mají energetické společnosti potenciál vyplácet vysoké dividendy. Společnost Enterprise Products Partners, jejíž dominantou je ropa a zemní plyn, nabízí dividendový výnos 7,1 %.

Za posledních 22 let se nestalo, že by společnost dividendu nezvýšila.

Nezapomíná ani na budoucnost. Má velký potenciál se plynule připojit k trendu čisté energie. Je tedy velká šance, že dividendy bude vyplácet i nadále.

4) Dow Inc.

Americká společnost Dow Inc. zastřešuje mnoho průmyslových a chemických oborů. Její zákazníky byste našli ve stavebnictví, výrobě nebo automobilovém průmyslu. Díky širokému spektru zákazníků je společnost perfektně diverzifikovaná a zajišťuje si tak finanční stabilitu a předvídatelné cash flow. Její aktuální dividendový výnos se sice pohybuje lehce pod hranicí 5 %, ale vyznačuje se časem prověřenou odolností.

Dow Inc. vyplácí dividendu pravidelně už 109 let!

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Dow Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

5) Rio Tinto

Tato společnost je v našem seznamu unikání svým charakterem podnikání. Její akcie jsou totiž cyklickéhodnota dividendového výnosu kolísá v čase.

To je způsobené tím, že podkladovými aktivy této společnosti jsou komodity. Volatilita kovů jako jsou železná ruda, měď nebo hliník je obecně vyšší než u jiných aktiv.

Tato společnost však v posledních letech dokazuje, že si váží svých investorů a v současné době nabízí dividendový výnos 8,6 %. Výplata dividend patří ve společnosti Rio Tinto mezi jednu ze strategických priorit alokace kapitálu. Lze tak očekávat, že ve vyplácení dividend bude pokračovat i v budoucnu.

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Rio Tinto Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

V časech medvědích trhů je vždy potřeba počítat s poklesy. Pokud jste dlouhodobý investor, neměly by vás tyto korekce rozhodit a měli byste se držet své investiční strategie. Pokud však máte pocit, že vaše portfolio potřebuje diverzifikovat a posílit pro případ opravdové krize, mohou být dividendové akcie skvělým nástrojem. Vždy však platí, že nákup nových pozic musí být v souladu s vašim investičním plánem a musíte dobře rozumět oblasti podnikání dané společnosti. Jedině tak může být vaše strategie úspěšná.

Líbil se vám tento článek?
15
1

Autor

Ahoj, jmenuji se Michaela Benkovičová a pro Finex pracuji jako externí redaktorka. Připravuji pro Vás články z investičního i podnikatelského světa.

Zájem o finance se ve mě zrodil zřejmě v okamžiku, kdy jsem dostala své první “spořící prasátko” (takže dááááávno). Od té doby jsem tak nějak tušila, že toto “prasátko” nemůže být jediná cesta k finanční nezávislosti.

Vysoká škola ekonomická byla jasnou volbu a nastupovala jsem tam s velikým očekáváním. Po 5ti letech jsem školu úspěšně dokončila a přesto, že jsem získala spoustu znalostí, mi nikdo nebyl schopen odpovědět na otázku “kde a do čeho investujete vy a jak to mám udělat já?”.

Tak jsem se vzdělávala dál a už teď vím, že tato cesta nikdy neskončí. Mojí obrovskou vášní jsou nemovitosti, ale investuji i do akcií a kryptoměn. Jsem velkou zastánkyní finanční gramotnosti a práce na dálku.

Mým cílem je dosáhnout finanční a časové svobody a pomoci ostatním lidem zorientovat se ve financích, případně je inspirovat k tomu, aby se o své finance starali lépe. Mimo práce pro Finex, se starám o finance českého start-upu a několika SVJ.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.