Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Opravdový vítěz koronaviru: investiční fond BlackRock

Publikováno
Opravdový vítěz koronaviru: investiční fond BlackRock
Zdroj: dw.com

Největší investiční společnost na světě překročila další milník. BlackRock má pod svoji správou aktiva v hodnotě přes 9 bilionů dolarů. S tak obrovským majetkem patří k největším hráčům na akciových trzích a je mocnější než některé státy.

Jak se jim povedlo dosáhnout tohoto výsledku?

Blackrock a HDP

Pro představu toho, co znamená kolosální částka 9 bilionů dolarů, je nutné si připomenout co je HDP. Hrubý domácí produkt je finální celková peněžní hodnota statků a služeb vytvořená zajeden rok na určitém území. HDP USA je 20 bilionů dolarů. HDP Francie se odhaduje na 2,6 bilionů dolarů a HDP České republiky v roce 2020 by mělo být podle odhadu 242 miliard dolarů.

Tento kontext je nutné připomenout. Aktiva fondu Blackrok jsou více jak třikrát větší než francouzské HDP. Česká republika by hypoteticky vytvořila stejnou hodnotu, který tento fond spravuje, za 37 let. Investiční fond Blackrock, a mnohé jiné nabývají na větší důležitosti než státy.

Příčiny růstu objemu aktiv

V roce 2019 skupina spravovala aktiva v hodnotě 6,47 bilionů dolarů. Skok k 9 bilionům za poslední rok je tedy pro skupinu velmi dobrým výsledkem a silným růstem.

Jednoznačně můžeme označit tento fond za vítěze koronaviru.

Ještě více překvapující je, že za růstem objemu aktiv nestojí akciový růst posledního roku, ale tento fond se zaměřil především na nákup obligací. Avšak jak dnes vydělat na nákupu dluhopisů, když většina státních dluhopisů, tedy těch nejistějších, nepřináší zisk? Navíc vyspělým ekonomikám hrozí nebezpečí inflace a tím pádem možnost zvýšení úrokových sazeb. V tom případě by stávající státní obligace ztratily na své hodnotě. Jak na této situaci lze vydělat?

Načítání
Načítání
Kupte si akcie BlackRock Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Jízda Blackrocku ještě není u konce

Zdroj: carin.com
laruence-d-fink-CEO-reditel-fondu-blackrock
Laurence D. Fink, CEO BlackRock

Jádro problému tkví v tom, že investice do státních dluhopisů veskrze je komplikovaná. Avšak velcí hráči a instituce i nadále z principu v době nejistoty hledají investice na jistotu. Tímto druhem jsou dluhopisy.

Avšak pozornost investorů je nyní upřena na krátkodobé dluhopisy, protože doba je nejistá, a následně na rizikové dluhopisy, které nabízí vyšší zúročení. Jelikož podle slov generálního ředitele BlackRock Laurence D. Finka je na současném trhu přemíra hotovosti.

Tato hotovost se bude investovat do rizikových a nebo krátkodobých dluhopisů. A tak se další pololetí můžeme zase dočkat nárůstu objemu aktiv u Blackrocku, protože společnost je o krok napřed před investory. Zatímco velká část investorů je namířena v této době především na akcie, Blackrock vidí obrovský potenciál v dluhopisech s výším úrokem.

Sledování vítězů a poražených z krize Covid-19 nám připomíná starou pravdu zkušených investorů. Největší šanci na vítězství v těžkých dobách mají lídři daného sektoru. Toto tvrzení investiční fond BlackRock potvrdil. Nejenomže celou krizi ustál, ale upevnil svoji pozici na špičce.

Líbil se vám tento článek?
5
0

Autor

Publicista a investor s více než desetiletou praxí.

První zkušenosti získal na pražské burze. Následně se specializoval na evropské, zejména francouzské, a zámořské trhy. V současné době se zaměřuje především na hodnotové investování, přičemž při svém rozhodování zohledňuje měnovou politiku a geopolitickou situaci ve světě.

Doktorát z filosofie získal v Paříži. Rád píše o slavných investorech a snaží se poučit z jejich rozhodnutí. Věří, že je vždy užitečné napodobovat ty nejlepší v oboru. Mezi jeho oblíbené investory patří Ray Dalio, Warren Buffett, Michael Burry a Charles Gave.

„Chcete-li na trzích vydělávat peníze, musíte myslet samostatně a být skromní.“ – Ray Dalio

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎