Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Nový král termínovaných vkladů? Kde vám nabídnou úrok přes 5 %?

Estonská banka Inbank expanduje na český trh! Po splátkových půjčkách přichází s atraktivními termínovanými vklady a bezúčelovými osobními půjčkami. Co může nabídnout a jak funguje?

Publikováno
Nový král termínovaných vkladů? Kde vám nabídnou úrok přes 5 %?
Zdroj: Depositphotos.com

Inbank, estonská finanční instituce působící v České republice necelé dva roky, oznámila rozšíření svého produktového portfolia. Banka představila neúčelové spotřebitelské úvěry a termínované vklady, které nabízejí jedny z nejvyšších úrokových sazeb na českém trhu.

Termínované vklady Inbank jsou k dispozici na tři, šest nebo dvanáct měsíců. Tříměsíční vklad je úročen roční úrokovou sazbou 5,2 %. Šestiměsíční vklad nabízí 4,7 % p.a. a dvanáctiměsíční vklad činí 4,1 % p.a. Minimální výše vkladu je 5 000 Kč, maximální je omezena na 2 miliony Kč.

Pro srovnání, druhou nejvyšší sazbu u tříměsíčního vkladu nabízí Banka Creditas a Max Banka, a to 4,6 % p.a. Šestiměsíční vklady u Fio banky, Creditas a Max Banky nabízejí sazbu 4,1 % p.a. Nejvyšší roční sazba u dvanáctiměsíčního vkladu od Fio banky je 4 % p.a.

Jak je to s pojištěním vkladů?

Inbank v Česku funguje jako organizační složka, což je struktura podobná české pobočce polské mBank. Klienti se tedy nemusí obávat o bezpečnost svých vkladů.

Vklady Inbank jsou pojištěny estonským garančním fondem Tagatisfond, který poskytuje stejné podmínky jako v České republice. To znamená, že vklady fyzických i právnických osob jsou pojištěny do výše 100 % (včetně úroků) až do ekvivalentu 100 000 EUR, tedy přibližně 2,5 milionu Kč.

V případě pojistné události by byl proces řešen Garančním systémem finančního trhu, což znamená, že klienti nebudou muset jednat přímo s estonským fondem. Vyplacení náhrady by pak proběhlo v českých korunách.

Jak si sjednat produkty Inbank?

Inbank funguje jako čistě digitální banka, nemá žádné fyzické pobočky a ani neplánuje žádné otevírat.

Veškeré transakce, včetně zřizování termínovaných vkladů a žádostí o osobní půjčky, probíhají prostřednictvím online rozhraní Inbank. Ověření klienta probíhá prostřednictvím bankovní identity nebo naskenováním občanského průkazu a zasláním ověřovací platby z jiné banky.

Tento proces vyžaduje, aby klienti měli existující účet u jiné banky. Vklady musí být převedeny do 7 dnů, aby nedošlo k jejich automatickému zrušení.

Bezúčelové spotřebitelské úvěry

Kromě termínovaných vkladů zavedla Inbank letos na jaře také bezúčelové spotřebitelské úvěry. Banka nabízí úvěry od 20 000 Kč do 300 000 Kč s maximální dobou splatnosti 84 měsíců. Výši úroku lze zjistit z úvěrové kalkulačky na stránkách banky.

Aktuálně lze získat úvěr 100 000 Kč na tři roky s roční úrokovou sazbou 11,49 %. Žádost o půjčku probíhá zcela online, konkrétně pouze přes bankovní identitu.

V některých případech si Inbank může vyžádat naskenovaný výpis z účtu klienta za poslední tři měsíce. Pokud je půjčka schválena, peníze klient obdrží do jednoho pracovního dne.

Kdo je Inbank a jak funguje?

Inbank získala v roce 2015 evropskou bankovní licenci v Estonsku. Díky tomu může poskytovat bankovní služby v Česku bez licence od České národní banky. V Česku působí od června 2022 a první klientské služby nabídla v září 2022.

Zpočátku se zaměřovala na účelové spotřebitelské úvěry, především na splátkový prodej u obchodníků. Jedná se například o nákup automobilů, spotřební elektroniky, nábytku, fotovoltaiky, tepelných čerpadel a dalších produktů.

Od svého vstupu do Česka Inbank profinancovala zboží za více než půl miliardy korun, uvedl Vít Růžička, který zde působí od října 2021. Inbank funguje v pěti evropských zemích, konkrétně v Estonsku, Litvě, Lotyšsku, Polsku a v České republice, a spravuje téměř 900 000 aktivních smluv.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 77 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 64 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.