Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak si výhodně půjčit na rekonstrukci? Odpovědí je nový dotační program s maximálním úrokem 3,5 %!

Součástí nového dotačního programu "Oprav dům po babičce" jsou výhodné úvěry s maximální úrokovou sazbou 3,5 % p.a.! Od kdy je možné o půjčku žádat?

Jak si výhodně půjčit na rekonstrukci? Odpovědí je nový dotační program s maximálním úrokem 3,5 %!
Zdroj: depositphotos.com

Nový dotační program “Oprav dům po babičce”, jeden z podprogramů Nová zelená úsporám, má občanům pomoci při rekonstrukci jejich rodinných domů. Součástí tohoto konceptu jsou nově výhodné úvěry s fixací na 5 let a maximální roční procentní sazbou nákladů (RPSN) 3,5 % p.a., což je výrazně méně, než je průměr trhu.

Cílem je zmírnění finanční zátěže majitelů domů, proto se tyto půjčky vyznačují prodlouženou dobou splácení až na dvacet let. Díky tomu bude možné měsíční splátky nastavit nízko.

Kdo program financuje a kde je možné žádat?

Program, financovaný Státním fondem životního prostředí a finančními institucemi, poskytne úvěry v celkové výši až deset miliard korun. Hlavní výhoda?

Úvěry poskytnuté v rámci programu nevyžadují zajištění nemovitostí, což automaticky zvyšuje dostupnost pro potenciální žadatele.

Do iniciativy se již zapojilo několik finančních institucí, včetně ČSOB Stavební spořitelny, Modré pyramidy, Raiffeisen stavební spořitelny, Stavební spořitelny České spořitelny a UniCredit Bank, a jedná se o účasti Moneta Stavební spořitelny. V budoucnu se očekává účast dalších bank.

Kromě nabídky úvěrů poskytují zúčastněné finanční instituce energetické poradenství a od května budou pomáhat žadatelům s kompletními žádostmi o dotace.

Jak uvádí Libor Vošický, předseda Asociace českých stavebních spořitelen: “Cílem je zefektivnit proces pro české občany a zajistit jim přístup k poradenství, dotacím a dostupným úvěrům na energeticky úsporné investice na jednom místě.”

Kdy lze o půjčku žádat?

Žádat o tyto půjčky je možné u bank a stavebních spořitelen od 4. března, přičemž na výběr jsou spotřebitelské úvěry (splatnost až 20 let) nebo úvěry ze stavebního spoření s různou dobou splatnosti (maximálně 25 let).

Aby měli žadatelé na půjčku nárok, musí se zúčastnit programu “Oprav dům po babičce“, který je podprogramem dotační akce “Nová zelená úsporám“. Přes počáteční mírný zájem se program prosadil a již bylo přijato více než 1 300 žádostí.

Program “Oprav dům po babičcenabízí řadu dotací na energeticky úsporná opatření, včetně zateplování, kotlů, fotovoltaiky, ohřevu vody, využití odpadního tepla, větrání, zelených střech a nabíjecích stanic pro elektromobily.

Rodiny mohou využít také bonusy na nezaopatřené děti a kombinovaný bonus, přičemž další nabídky jsou určeny pro znevýhodněné regiony.

Poslouchejte naše podcasty, ať vám nic neunikne!

Víte, že máme dva podcasty? V krátkém podcastu Burza s odstupem každý týden odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát do měsíce si pak můžete poslechnout podcast Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Získejte díky těmto podcastům exkluzivní pohled na investiční strategie a naučte se, jak správně investovat a nakládat s osobními financemi.

Odebírejte a poslouchejte tyto podcasty, ať vám nic zajímavého neunikne.

Líbil se vám tento článek?
0
0

Autor

Veronika se více než pět let specializuje na analýzu bankovního sektoru a finančních produktů, přičemž na základě toho připravuje podrobné recenze bank a jejich portfolia. Její výzkum v oblasti financí je základem pro její práci na portálu Finex, kde se zaměřuje na poskytování aktuálních a srozumitelných informací, a zvyšování finanční gramotnosti.

Tuto osvětu považuje za klíčovou pro lepší budoucnost jednotlivců i společnosti, a věří, že finanční vzdělání je základem pro finanční nezávislost. Jejím cílem je přispívat k podpoře zájmu o peníze a investice, nabízet čerstvé perspektivy a pomoci čtenářům lépe se orientovat v komplexních finančních tématech.

“Nejlepší investicí je ta do vlastního vzdělání. A právě finanční gramotnost je klíčem k finanční nezávislosti.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.