Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

NEAR Protocol představí vlastní stablecoin s možností vysokého úročení

Publikováno
NEAR Protocol představí vlastní stablecoin s možností vysokého úročení
Zdroj: newstextarea.com

Podle několika neoficiálních zdrojů se NEAR Protocol, další z tzv. “Ethereum killerů”, chystá spustit algoritmický stablecoin USN. K představení by mělo dojít 20. dubna a už nyní byl USN spatřen na testovacím blockchainu Ref Finance, druhé největší decentralizované burzy v ekosystému.

Spuštěním vlastního stablecoinu se NEAR přidá do souboje o nejlepší a nejpoužívanější algoritmický stablecoin. A bude mít zdatné konkurenty, například UST od Terry (LUNA) nebo USDN od platformy WAVES. Stejně jako UST by i USN mělo při stakingu nabídnout štědré 20% APY.

Poznámka

Poznámka: Algoritmické stablecoiny nejsou kryty skutečnými dolary v poměru 1:1, ale udržují svoji hodnotu přesně na 1 dolaru díky motivaci uživatelů k arbitrážnímu obchodování stablecoinu pomocí nativní kryptoměny blockchainu (LUNA, WAVES).

Nevzniká tak pochybnost, jestli společnost, která stablecoin vydává (např. Tether Limited v případě USDT), skutečně vytváří a udržuje dolarové rezervy.

Zdroj: CoinMatketCap
Nejpoužívanější stablecoiny
Nejpoužívanější stablecoiny dle tržní kapitalizace

Kryptoměně NEAR se daří

Zpráva o plánovaném vydání vlastního stablecoinu přichází jen pár dní po oficiálním ohlášení úspěšného financování ve výši 350 milionů dolarů. Peníze budou použity na rozvoj ekosystému NEAR a jeho adopci.

Pokud připočteme i 150 milionů dolarů, které NEAR vybral v lednu 2022, dostaneme jeden z největších obnosů, které jsme v kryptu doposud viděli. Mezi investujícími společnostmi najdeme známá jména jako například FTX Ventures, Three Arrows Capital nebo Alameda Research.

Zdroj: medium.com
NEAR Protocol, fond
NEAR Protocol vybral 350 milionů dolarů na rozvoj a adopci

Silné fundamenty se projevují i na ceně. Z propadu, který nastal v době rozpoutání války na Ukrajině, se NEAR rychle vzpamatoval a dokázal vyrůst z 8 dolarů na cenu 18 dolarů. Přiblížil se tak ke svému dosavadnímu maximu z ledna, které činí 20,5 USD.

Tržní kapitalizace 10 miliard dolarů drží NEAR bezpečně mezi TOP 20 největšími kryptoměnami. Je jasné, že NEAR nelze přehlížet, a obchodníci se proto domnívají, že by v příštích měsících mělo dojít k jeho zalistování na Coinbase.

Líbil se vám tento článek?
6
1

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.