Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Na Binance Launchpool právě spouští nová kryptoměna Project Galaxy (GAL). Vyplatí se do ní investovat?

Publikováno
Na Binance Launchpool právě spouští nová kryptoměna Project Galaxy (GAL). Vyplatí se do ní investovat?
Zdroj: Binance

Od pátku 29. dubna mohou držitelé BNB, BUSD a CAKE dát své kryptoměny na staking do Binance Launchpoolu a začít farmařit dosud ještě nikde neobchodovanou kryptoměnu GAL, k jejímuž zalistování na burzu Binance pak dojde 5. května.

Poznámka

Poznámka: Binance Launchpool je platforma dostupná jednoduše přímo z Binance. Slouží pro prvotní distribuci mincí, je tedy obdobou různých ICO či IEO. Na Launchpoolu však nové mince nekupujete, nýbrž získáváte zdarma právě za staking vybraných kryptoměn (nejčastěji BNB a BUSD – Binance tak odměňuje své držitele). Nafarmařené kryptoměny se potom každých 12 hodin připisují do vaší spotové peněženky.

Co je Project Galaxy?

Project Galaxy chce být jakýmsi globálním ověřovatelem digitální identity a kredibility. Jeho databáze tzv. “credentials” je největší na světě. Credentials můžeme volně přeložit jako takové kreditní skóre pro decentralizovaný svět. Součástí vašeho profilu tak mohou být např. záznamy, že jste si půjčovali peníze z DeFi protokolů AAVE a Compound, vše úspěšně vrátili a nikdy nebyli zlikvidováni. Dále vaše vklady do liquidity poolů, vaše historie hlasování pomocí governance tokenů, to vše jsou credentials. Galaxy umí sbírat data i z Web2 aplikací Twitteru a Discordu.

Zdroj: Galaxy.eco
Project Galaxy Web
Hlavní webová stránka Project Galaxy (GAL)

Díky Galaxy Credentials mohli vývojáři spustit systém decentralizované identity Galaxy ID, který poskytuje multi-chainové ověření a má již přes 1,3 milionu uživatelů.

Jakou tokenomiku má token GAL?

Bohužel velmi smutnou. Myšlenkou kryptoměn má být decentralizace a v ideálním případě také rovná příležitost k zisku mincí, tak jako to měl a dosud má nastavené Bitcoin (lze namítat, že těžba BTC je bez specializace prakticky nemožná, za to ale přeci nemůže Bitcoin ani jeho tvůrci…).

Project Galaxy (GAL) tuto myšlenku absolutně popírá. 69 % z celkového množství tokenů bude v průběhu let rozděleno mezi vývojáře a VIP investory. Malá domů takového rozsahu tu snad ještě nebyla. 20 % připadne do “Community Treasury”, těžko však soudit, zda tato položka značí tokeny pro komunitu nebo tokeny schované v jakési pokladně, nad kterou budou mít opět kontrolu a moc vývojáři. Až zbylých 11 % se skutečně rozdělí mezi komunitu a retail – 5 % bude k prodeji na CoinListu, 4,5 % půjde do ekosystému a 1,5 % do výše zmíněného Binance Launchpoolu.

Zdroj: research.binance.com
GAL distribuce
Distribuce tokenu GAL
Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

Jmenuji se Michal Sobol a na Finex.cz vedu kryptoměnovou redakci. Po několika letech sledování kryptoměnového trhu si myslím, že obchodovat digitální aktiva bez nutných vědomostí je holý nerozum. V tomto světě totiž ještě více než kdekoli jinde platí, že zkušení vyhrávají a nezkušení prohrávají. I z tohoto důvodu rád přikládám ruku k dílu a věřím, že společně s redaktory a přispěvateli dokážeme čtenářům Finex.cz předat mnoho užitečných informací.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.