Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Na Binance Launchpad právě spouští nová kryptoměna Arkham (ARKM). Vyplatí se do ní investovat?

Publikováno
Na Binance Launchpad právě spouští nová kryptoměna Arkham (ARKM). Vyplatí se do ní investovat?
Zdroj: twitter.com/binance

Od úterý 11. července mají uživatelé burzy Binance možnost zúčastnit se již 32. IEO na platformě Binance Launchpad. Launchpad je místem, kde burza několikrát do roka představuje nové zajímavé projekty a kryptoměny a nabízí držitelům svého nativního coinu BNB (BNB) možnost získat je jako první a za výrazně podhodnocenou cenu.

Mezi nejúspěšnější projekty, které kdysi startovaly právě na tomto Launchpadu, patří například Polygon (MATIC), Sandbox (SAND) nebo Axie Infinity (AXS). Nyní si Binance pro své uživatele připravila nabídku tokenu ARKM, který pohání datový agregátor a platformu Arkham sloužící k propojování kryptoměnových adres a entit se skutečným světem s cílem zvýšit transparentnost nejen pohybů na blockchainu, ale celého kryptoměnového odvětví.

Uživatelé, kteří si chtějí tokeny ARKM koupit, musí kdykoli od 11. 7. 00:00 UTC do 17. 7. 00:00 UTC držet ve své spotové peněžence alespoň nějaké BNB (BNB). Burza zaznamenává počet držených BNB během této tzv. preparation period každou hodinu. Pokud nějaké BNB na Binance máte, vyčkejte do 17. 7. 06:00 UTC, kdy se otevře 24hodinové okno sloužící k zamknutí vašich BNB na Lanchpadu.

Počet BNB, které vám Binance dovolí zamknout, se bude odvíjet právě od počtu BNB, které jste předtím drželi ve spotové peněžence. Po skončení subscription period 18.7. v 06:00 UTC už následuje jen finální distribuce ARKM a směna části zamknutých BNB v kurzu 1 ARKM = 0,05 USD (a ekvivalentně přepočteno na BNB) a samozřejmě vrácení = odemknutí přebytečných BNB.

K zalistování tokenu ARKM na Binance pak dojde záhy a cena ihned a jako vždy téměř jistě několikanásobně vystřelí. Riziko účasti v Launchpadu je však skryto v samotném držení BNB.

Dlouhodobým investorům cenové výkyvy mince nevadí, avšak spekulanti, kteří by chtěli BNB nakoupit nyní právě kvůli možnosti účastnit se Launchpadu, by měli vzít v potaz, že cena mince reagovala na oznámení nového IEO jakožto na cenový stimul okamžitým cca 6% růstem.

Co je Arkham?

Arkham je “data-inteligentní” platforma, jejímž cílem je sbírat pseudoanonymní data z blockchainu a zpracovávat je do přehledných a snadno dohledatelných informací. Arkham také provozuje vlastní burzu Intel Exchange, která umožňuje obchodovat s daty.

Technologie, kterou projekt vyvíjí, nese název ULTRA. Engine pracuje jako umělá inteligence a algoritmicky přiřazuje adresy k entitám z reálného světa. Vývoj ULTRA enginu trval 3 roky a podíleli se na něm spoluzakladatelé známých společností Palantir nebo OpenAI.

Zdroj: arkhamintelligence.com
Vizualizér blockchainových transakcí
Součástí platformy je i vizualizér blockchainových transakcí

Jakou tokenomiku má token ARKM?

ARKM je ERC-20 token na síti Ethereum, jehož celková maximální zásoba činí 1 miliardu kusů.

V době zalistování tokenu na Binance bude v cirkulaci 150 milionů ARKM (15 %) a příděl pro Binance Launchpad je 50 milionů ARKM (5 %). Zbylé tokeny budou do oběhu uvolňovány v následující letech dle následujícího schématu:

Zdroj: research.binance.com
ARKM release schedule
Uvolňování zbylých tokenů ARKM do oběhu

Co se týče alokace, největší množství ARKM, 37,5 %, je vyčleněno pro rozvoj ekosystému a pobídky komunitě nebo vývojářům. Tým projektu si pro sebe ukrojil 20 %, uvolňování jejich tokenů však začne až v roce 2024. Andělským a seed investorům patří 17,5 % ARKM a do projektové pokladnice připadne stejné množství. 5 % bude rozděleno na Launchpadu a zbylá 3 % připadnou poradcům.

Zdroj: research.binance.com
Alokace tokenu ARKM
Alokace tokenu ARKM

Závěr

ARKM je token, který pohání platformu Arkham, datový agregátor propojující kryptoměnové adresy a entit se skutečným světem. Cílem projektu je zvýšit transparentnost v kryptoměnovém odvětví. Projekt Arkham provozuje také vlastní burzu Intel Exchange, která umožňuje obchodovat s daty.

Uživatelé burzy Binance mohou získat tokeny ARKM pomocí platformy Binance Launchpad. K tomu musí držet BNB (BNB) ve své spotové peněžence a poté je zamknout na Launchpadu. Poté proběhne finální distribuce ARKM a token bude zalistován na burze.

Je však důležité si uvědomit, že držení jak BNB, tak i nákup ARKM s sebou samozřejmě nese určitá rizika. A co vy, už jste se nějakého Binance Launchpadu zúčastnili? Dejte nám vědět, jak jste dopadli!

Líbil se vám tento článek?
7
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.