Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Mike McGlone: Bitcoin ve 4. čtvrtletí roku 2021 dosáhne ceny 100 000 USD

Publikováno
Mike McGlone: Bitcoin ve 4. čtvrtletí roku 2021 dosáhne ceny 100 000 USD
Zdroj: toshitimes.com

Mike McGlone, hlavní komoditní stratég společnosti Bloomberg Intelligence, se podělil o své myšlenky ohledně Bitcoinu (BTC) pro čtvrté čtvrtletí roku 2021.

Prostřednictvím svého Twitterového účtu uvedl, že cena přední kryptoměny by mohla v posledním čtvrtletí tohoto roku prudce vzrůst, a to až na 100 000 USD.

Důvodem je rostoucí americký dluh a narůstající obavy ze selhání a následné krize. Naopak důvěra v kódování by mohla popohnat cenu BTC k novým maximům.

V souvislosti s rostoucím americkým dluhem a napětím kvůli potenciálnímu defaultu může #Bitcoin vstupovat do jedinečné fáze růstu cen, protože trhy získají důvěru v kódování, které definuje nabídku kryptoměn. Drama o dluhovém stropu může fungovat proti manažerům, kteří se vyhýbají alokaci do bitcoinů.

Nejlepší volba pro zajištění vůči inflaci

Dalším hnacím motorem ceny BTC je jeho omezená nabídka se stropem 21 milionů coinů. Díky tomu je Bitcoin vyobrazován jako největší zajistitel vůči inflaci.

McGlone již nedávno správně odhadl situaci týkající se čínského zákazu obchodování s kryptoměnami, když prohlásil, že aktivum tomuto zásahu odolá a naopak se zdůrazní jeho revoluční hodnota.

Cenu BTC tlačí vpřed instituce

Přední kryptoměna uzavřela týden s přílivem institucionálního kapitálu ve výši 225 milionů USD, což je podle blogu CoinShares osmý po sobě jdoucí týden, kdy na trh přitéká nový kapitál.

Institucionální příliv
Institucionální příliv Zdroj: CoinShares

K tomuto oživení přispělo i prohlášení předsedy SEC Garyho Genslera, který naznačil potenciální povolení Bitcoin ETF v USA. Tato událost by rovněž mohla podpořit vstup dalších institucionálních investorů na trh s kryptoměnami. Již dříve řada významných představitelů bank uvedla, že se jejich klienti těší na vstup na trh digitálních aktiv za účelem diverzifikace svých investičních portfolií.

Závěr

Bitcoin se aktuálně obchoduje na úrovni 57 000 USD a jeho dominance oproti ostatním altcoinům nadále roste. Aktuálně se nachází na 46,54 %.

Ačkoliv cena BTC stále stoupá a dle mnohých technických analýz bullrun nezastaví, altcoiny, až na výjimky, zažívají obrovské ztráty. Obecně na kryptotrhy proudí čím dál méně kapitálu, a to i přes zvýšený zájem institucí. Je proto těžké odhadnout, či se ambiciózní předpověď Mika McGlona do konce roku naplní.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o toto odvětví začala aktivně a blíže zajímat. Jsou to již čtyři roky, co sleduji nejrůznější novinky a fundamentální vlivy, o nichž následně píšu články v několika internetových magazínech. Ráda také monitoruji trhy s digitálními aktivy, dlouhodobě hodluji i investuji do začínajících projektů. Svět kryptoměn může být i nebezpečný, ale zároveň nabízí to, co dosavadní finanční systém nedokáže. Proto věřím, že jsou decentralizované technologie včetně kryptoměn budoucností.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.