Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Čína vystřelila svůj poslední náboj – Kompletní zákaz všech kryptoměnových transakcí!

Publikováno
Čína vystřelila svůj poslední náboj – Kompletní zákaz všech kryptoměnových transakcí!
Zdroj: techspot.com

Jeden už by si řekl, že tzv. China FUD skončil se zákazem těžby kryptoměn a vyhnáním těžařů ze země. Soudruzi v Čínské lidové republice to však myslí s kontrolou obyvatelstva smrtelně vážně a uzákonili stav, kdy se i pouhé kryptoměnové transakce stávají ilegální.

Zpravodajské servery si samozřejmě vzaly zprávu za konec Bitcoinu (tedy za jeden z dalších konců) a samotná cena na to reagovala poklesem o několik tisíc dolarů.

Ochrana občanů, nebo další pokus o 1984?

Většina velkých států světa v dnešní době začíná kryptoměny regulovat. S tím se počítalo a s rostoucím trhem pravděpodobně nebyla žádná šance, jak se něčemu takovému vyhnout. Jedná se ale v naprosté většině případů skutečně pouze o regulaci, která nějakým způsobem upravuje danění, KYC (pravidla spojená s identitou zákazníka), směnárny atd.

Čína však nedává prostor ničemu a kryptoměny kompletně zakazuje.

“Transakce spojené s virtuálními měnami se považují za ilegální finanční aktivity,” řekla centrální banka Číny. Dle vyjádření takové aktivity údajně seriózně ohrožují aktiva zákazníků.

Samozřejmě těžba je v ilegalitě taktéž, nicméně s tou byl problém především v minulých měsících. Když těžaři ze země hromadně odešli, výpočetní výkon sítě zažil snad největší propad v historii. Postupně už se ale vrací na původní hodnoty společně s tím, jak se těžařské farmy přesouvají do jiných částí světa.

Pokud by vás zajímalo, jak si Čína v boji stojí, následující příspěvek na Twitteru to shrnuje perfektně.

Co si o tom vlastně myslet?

Nepřítelem režimu nejsou kryptoměny, nýbrž svoboda. Volný pohyb informací už je v Číně potlačován dlouho, avšak až do této doby (respektive do vzniku Bitcoinu) nebyl úplně možný volný pohyb hodnoty.

Je jasné, že se kryptoměny Číně nelíbí. Umožňují anonymní obchod, lidé dokáží přesouvat své finance rychlostí blesku a bez povšimnutí, pokud se jim povede opustit zemi, teď už mají možnost vzít si s sebou digitální aktiva a stačí jim, když si zapamatují seed.

No řekněte – kterého diktátora by něco takového těšilo?

Z pohledu ceny se i tento krok může ukázat dlouhodobě pozitivní. Každým zákazem si Čína odebírá půdu pod chodidly a přijde den, kdy už prostě nebude jak škodit. Tím se i kryptoměnový trh zbaví jakéhokoliv vlivu na cenu ze strany regulátorů a zákonů prosazovaných v Číně.

Max Keiser se k nedávným zprávám vyjádřil jasně.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Můj zájem o finance začal v roce 2017. První ránu jsem dostal od kryptoměn. Jejich růst mi kouzlil úsměv na tváři, avšak propad v roce 2018 byl studenou sprchou. Jako další cestu jsem zvolil akcie, u kterých jsem zůstal dva roky. V roce 2020 se dostavil další kryptoměnový bull-run a společně s ním se znovu objevil i můj zájem o Bitcoin.

Tentokrát jsem ale věc vzal za správný konec. Nejprve vzdělávání.

Kryptoměny pro mě znamenají nový finanční systém a věřím, že se postupně dostanou i do běžných životů občanů. Psaní článků zde na Finex.cz mě především pozitivně motivuje k prohlubování znalostí, které mohu následně předat čtenářům.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.