Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

[Bitcoin] Analýza 8. 10. 2021 – Hlavní rezistence na dosah

Publikováno

Ahoj tradeři, v minulém týdnu jsme se bavili o tom, že jakmile Bitcoin uzavře denní svíce nad hranicí 48 300 USD, bude jakýkoliv pullback představovat nákupní příležitost a cesta je otevřena až k hodnotě 56 tis. USD, což je další logická rezistence.

Hlavní rezistence Bitcoinu
Hlavní rezistence Bitcoinu

Jak je vidět z grafu, Bitcoin se s jakýmkoliv pullbackem neobtěžoval, ale šel rovnou cestou až k našemu finálnímu targetu, což dělá téměř 20% zhodnocení od minulého pátku.

Vzhledem k tomu, jak rychle Bitcoin dosáhl rezistence, budeme opět pracovat se dvěma hlavními možnostmi.

Návštěva supportu

Pokud se nyní na rezistenci Bitcoin zastaví, nejrozumnějším supportem, který ještě nebyl otestovaný seshora, je týdenní level na ceně 49 tis. USD. Toto by tedy stále byl bullish pohyb a šlo by o rozumný nákupní pullback.

Návrat na cenu 49 tis. USD
Návrat na cenu 49 tis. USD

Takový pullback přijít nemusí, ale pokud přijde, stále je bullish varianta validní. A jak vidíte z grafu výše, invalidace tohoto bullish scénáře by nastala až v situaci, kdy by šla cena pod poslední low – 39 500 USD.

Proražení rezistence

Druhá možnost je ta, že Bitcoin bude pokračovat ve své jízdě a uvidíme brzy proražení naší rezistence 56-57,5 tis. USD. Pokud by poté Bitcoin udělal vyšší high, nad cenou 60 tis. USD, celý proces by se pravděpodobně jen urychlil a scénář by proběhl podobně, jen o level výše.

potvrzení bullish scénáře
Predikce ceny BTC – potvrzení bullish scénáře

Závěr k aktuální situaci

Bitcoin měl za poslední 2 týdny opravdu pěkný nárůst ceny a nyní stagnuje na jedné z nejdůležitějších rezistencí na grafu. A hlavně – na poslední rezistenci před tím, než se finálně potvrdí pokračování bullrunu na nová ATH.

Evidentně je to tedy úroveň, kde chcete ošetřit riziko – pokud jste v long pozicích, dává smysl je chránit pro případ, že by se zde vytvořil vrchol, byť by s největší pravděpodobností byl dočasný.

Líbil se vám tento článek?
13
2

Autor

Andy je investor a swingový obchodník především na poli kryptoměn, avšak i s okrajovým zájmem o komoditní trh.

V tradingovém prostředí se aktivně pohybuje od roku 2018, kdy také založil skupinu Blockspace, ve které se se svým týmem věnuje důležitým informacím a vzdělávání v oblasti především kryptoměnového tradingu.

“Beru jako poctu účastnit se inovací, které krypto přináší, a chci pomáhat ostatním se v tomto trhu zorientovat.”

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.