Finex.cz logo
Menu
Finex » Analýzy » [Kryptoměny] Analýza 28. 2. 2020 – Kdy se probudí býci?

[Kryptoměny] Analýza 28. 2. 2020 – Kdy se probudí býci?

[Kryptoměny] Analýza 28. 2. 2020 – Kdy se probudí býci?

Ahoj tradeři, v analýze minulý pátek jsme se bavili o tom, že velmi pravděpodobné hladiny pro retracement bitcoinu jsou 9 100 USD – 8 800 USD (splněno) a 8 460 (splněno dnes během dne).

Mluvili jsme i o tom, že při opravdu bearish scénáři se můžeme podívat až na 7 700 USD. Tím, že jsme dnes splnili druhý rozumný target retracementu, se nám nabízí dvě možnosti – buď vytvoření dna a odraz zpět nahoru, anebo proražení supportu a pokračování k nižším číslům.

Pojďme se podívat na to, proč reakce na tuto úroveň, a vůbec uzavření tohoto týdne, bude velmi důležité pro další vývoj Bitcoinu.

Už v několika analýzách jsem zmínil, že za pravděpodobně nejdůležitější cyklický indikátor BTC považuji 21W MA. Na následujícím logaritmickém grafu můžete vidět proč (21W MA je vyznačený žlutě) – během celé historie, obzvlášť posledních 5 let, působí jako skvělý support během býčího trendu, a naopak rezistence během bearish cyklů.

21- týdenní klouzavý průměr na celém cenovém vývoji BTC/USD
21- týdenní klouzavý průměr na celém cenovém vývoji BTC/USD

A proč o tom píšu?

Během dnešního ranního dumpu jsme nejen narazili na level 8 460 USD z minulé analýzy, ale zároveň jsme téměř otestovali tento klouzavý průměr. Shodou okolností byl na této cenové úrovni uzavřený i CME gap.

BTC dnes otestoval důležité supportní úrovně. 
BTC dnes otestoval důležité supportní úrovně.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a už v době psaní tohoto článku se už Bitcoin odrazil asi 200 USD nad tento support. To nám ale rozhodně nedává jistotu, že se býci naplno probudili a korekce byla dokončena.

Pojďme se podívat na úrovně, který býci musí překonat, abychom se mohli domnívat, že korekce byla dokončená.

Hlavní rezistence na cestě vzhůru
Hlavní rezistence na cestě vzhůru
 • V první řadě zde máme 200denní klouzavý průměr kolem ceny 8 750 USD, který poslední dva dny odolával jako support. Dnes vidíme prozatímní průraz, ale samozřejmě do konce dne ještě zbývá hodně času. Pro býky by nebylo dobré, kdyby dnešní svíce uzavřela pod ním. Aby tedy býčí scénář vůbec mohl být aktivovaný, chtěli bychom vidět dnešní denní svíci uzavřít nad ním.
 • Další důležitá úroveň struktury je v zóně 9 020 – 9 170 USD
 • Jako pivotní bod, který může rozhodnout mezi tím, zda jde o korekci v rámci downtrendu, nebo přechod zpět do bullish cyklu, beru úroveň 9 480 – 9 590 USD. Nad touto úrovní je dle mého názoru vysoká pravděpodobnost, že low bylo dané a bearish cyklus ukončený.

Pokud bychom se tedy podívali na kompletní bullish scénář, vypadal by asi takto:

Botvrzení bullish divergence RSI na 4h grafu (toto bude rozhodnuto dnes při uzavření 4h svíce v 17 hodin, zatím to vypadá slibně).

 • Následně postup k 9 100 – 9 150 a ustanovení 9k jakko supportu
 • Poté propálení rezistencí a postup nad 9,6k

Vše je vyznačeno v následujícím grafu. Zároveň je zde pohyb dolů rozebraný na základě EW struktury, kde bychom se na celou strukturu pohybu dolů dívali jako na ABC korekci, přičemž vlna C dnes pohybem dolů dokončila svých 5 subvln.

Bullish scénář na BTC/USD
Bullish scénář na BTC/USD

Co se týče toho, co chtějí vidět medvědi: 

 • Vzhledem k divergencím na RSI věřím, že i v bearish případě dává smysl nejdříve otestovat úrovně kolem 9 000 – 9 200 USD, kde by ale pravděpodobně došlo k silnému zamítnutí, a hlavně bychom oproti bullish scénáři neudrželi cenu nad aktuálním high (kolem 8 920 USD).
 • Poté by došlo k proražení 21W MA, otestování zespodu a pokračování k 7700 USD, kde máme silnou supportní strukturu vytvořenou koncem roku 2019.

Scénář vývoje ceny je v grafu vyznačený oranžovou barvou a opět zde můžete vidět anotaci pomocí elliotových vln – kde bychom nyní dokončovali 3. vlnu.

Bearish scénář BTC/USD
Bearish scénář BTC/USD

Závěr k této analýze

Evidentně na BTC máme dva scénáře a přesně dané úrovně, které chceme, aby následoval.

Z hlediska toho, jak impulzní byl pohyb dolů bych řekl, že bearish scénář je pravděpodobnější. Problém ale je, že tento scénář by znamenal ztrátu 21W MA, což by z hlediska historie ukazovalo na ještě významnější pullback, než pouze k 7 700 USD.

Osobně mi to tedy moc nesedí do většího obrázku, ani vzhledem k blížícímu se halvingu.

Aktuálně tedy zůstávám neutrální s tím, že krátkodobě uvažuji jako pravděpodobnější pohyb nahoru, směrem k 9 – 9,2 tis.USD, kde by se mělo rozhodovat o bullish/bearish scénáři.

Zároveň ale mějme na paměti, že i pásmo mezi 9,2 až 9,6 je neutrální. Neočekávám, že bychom v bearish scénáři došli tak vysoko, nicméně i tato možnost tu je.

Chcete na tyto pohyby BTC spekulovat?

Pokud chcete na tyto pohyby spekulovat obchodováním na kryptoměnové burze a v dobrém případě tak zhodnotit své kryptoměnové portfolio, můžete využít např. Binance nebo BitMEX.

Recenze burz Binance a Bitmex

Favorit redakce
 • Opravdu propracovaná a funkční platforma
 • Nízké poplatky
 • Kontakt zákaznické podpory bývá složitý
 • Platforma může na nové uživatele působit příliš složitě

Pokud vás ale obchodování a sledování krátkodobých pohybů nahoru a dolu nechává chladnými, jsme teď na poměrně dobré hranici pro dokoupení kryptoměn do vašeho dlouhodobého portfolia. Vyberte si jednu z ozkoušených směnáren!

Doporučené směnárny pro nákup kryptoměn

Favorit redakce
 • Snadný nákup kryptoměn
 • Ověřená česká firma
 • Pouze 6 kryptoměn na výběr
 • Převod může trvat až pár dní

Ohodnoťte tento článek!

Připojte se k diskuzi
Akcie
Komodity
Krypto
Indexy
ETF
Aktuální cena 24h
Tesla Inc. ---
N/A
ČEZ ---
N/A
Apple ---
N/A
Moneta ---
N/A
Komerční banka ---
N/A
Philip Morris ČR ---
N/A
Erste group ---
N/A

Velký test: Investujeme vlastní peníze do investičních platforem

Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Která přinese největší zhodnocení? Portu, Fondee, Indigo, Finax, nebo Fumbi?
Sledujte nás na Facebooku, ať vám nic neunikne!
Facebook icon Jít na Facebook
Finex.cz logo