Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Jak iGamingové tokeny mění online herní průmysl? Přehled nejpopulárnějších tokenů

Publikováno
Jak iGamingové tokeny mění online herní průmysl? Přehled nejpopulárnějších tokenů

Světový iGamingový průmysl v posledních letech zažívá boom, kdy se mnoho hráčů ze světa reálných heren přesouvá na online platformy, a to zejména kvůli vyššímu pohodlí a výhodám, které fyzický svět nenabízí.

Některé z iGamingových platforem nyní integrují i decentralizované technologie a web3, což může hráčům přinést další výhody, o kterých si v tomto článku povíme. Jednou z výhod je využívání kryptoměnových tokenů, které hráčům například umožňují podílet se na úspěchu kasína.

Přehled tokenů ze světa iGamingu

Ze zřejmých důvodů se několik takových tokenů stává stále populárnějšími. Mezi ty nejznámější patří například:

Platformy s vlastními tokeny nabízejí hráčům například věrnostní programy, jako možnost tzv. cashbacku (vrácení části sázek). Pouhé vlastnictví těchto tokenů tak uživatelům umožňuje získat značné výhody, a to nehledě na to, že vzhledem k rozmachu kryptoměnových kasin tyto tokeny také mohou zaznamenat vzestup na hodnotě.

Podívejme se nyní na pár nejznámějších tokenů z tohoto světa.

Představení RLB tokenu

rollbit tokenRollbit je online herní platforma založená v únoru 2020 týmem podnikatelů s vášní pro online gaming. Tato platforma se zaměřuje na vytváření unikátních a zábavných zážitků pro své uživatele. Nabízí rozmanitý výběr her, včetně automatů, stolních her, herních show a exkluzivních vlastních her.

Jedním z významných prvků Rollbit Casino je právě jeho odměnový program Rollbit Rewards, který vrací až 70 % z výdělku kasina získaného ze sázek uživatelů.

V ekosystému Rollbit je používaný Rollbit Token (RLB) operující na blockchainu Solana. Token RLB se především využívá v RLB Lottery, loterijním systému, kde účastníci mohou sázet tokeny RLB a mít tak šanci vyhrát peněžní ceny, které rostou spolu s výdělky platformy z různých her. Hráči mohou do loterie vsadit své RLB a tím získat losy, vítězové si poté rozdělí část profitu platformy. Při sázkách je uplatněn 0,2% poplatek, z toho 0,1% je vráceno držitelům Rollbotů a 0,1% je spáleno.

Představení FUN tokenu

fun tokenFUN je token typu ERC-20 hostovaný na síti Ethereum. V současnosti se řadí na cca 400. místo mezi všemi kryptoměnami s tržní kapitalizací kolem 40 000 000 dolarů.

Největší známost získal díky platformě Freebitco.in, komunitě s téměř 50 miliony uživatelů, kde je možné ho stakovat s až 25% APY a díky tomu získat další možnosti výher a sázení, jako je například kolo štěstí, předpověď cen nebo cashback na neúspěšné sázky.

Každý kvartál probíhá také pálení tokenu, kdy platforma vezme 50 % svých zisků, za ty nakoupí FUN tokeny a ty poté spálí. To by z dlouhodobého hlediska mělo vést k zvyšování jeho ceny.

Představení TFS tokenu

tfs fairspin tokenTFS token je tokenem kasina Fairspin, který rovněž přináší možnosti generování odměn přerozdělením části zisků celé platformy.

Samozřejmě se jedná o token na blockchainu, podobně jako u jeho iGamingových protějků a jakákoliv jiné kryptoměny obecně. V tuto chvíli funguje konkrétně na sítích Ethereum a BNB Smart Chain jako ERC-20/BEP-20 token. Je tedy možné tokeny držet na libovolné peněžence podporující tyto standardy, tokeny převádět nebo s nimi obchodovat.

Hráči na Fairspinu získávají TFS jako odměnu v rámci programu Play to Earn. Stačí, aby hráli libovolnou hru v této platformě. Odměnu v podobě TFS získávají poté jak při výherních, tak i prohraných sázkách. Hráči si ji navíc mohou okamžitě přesunout z platformy do svých peněženek.

TFS token není nabízen pouze jako odměna pro hráče, ale lze ho také využít k dalšímu zisku. Takto fungují i další věrnostní programy Fairspinu. Například program Hold to Earn, což je v zásadě staking, umožňuje uživatelům využít potenciál svých TFS a dosáhnout vysokých výnosů. Mohou své TFS vkládat na tři různé období – osm hodin, jeden den nebo tři dny.

Průměrný roční procentní výnos pro stakery tohoto tokenu je i více než 300 %, což konkurenční tokeny a jejich výnosy dalece překonává.

Existuje také program Liquidity Staking, který umožňuje uživatelům držet TFS na neurčito a kdykoli vybírat své odměny. V tomto případě jsou TFS vloženy do bazénu TFS/USDT společně s USDT, což zvyšuje likviditu v rámci poolu. Držitelé mohou své prostředky držet tak dlouho, jak si přejí. Čím déle, tím lépe, protože výnosy se zvyšují s délkou trvání vkladu. Nejvyšší výnosy jsou dosaženy po 30 dnech, což uživatelům umožňuje využít nejvíce z celkového herního výnosu platformy.

Závěr

Světový iGamingový průmysl prochází boomem, přičemž mnoho hráčů přechází na online platformy kvůli pohodlí a výhodám. Některé platformy integrují decentralizované technologie a kryptoměnové tokeny, což hráčům přináší výhody, jako je účast na úspěchu kasina. Mezi populární tokeny patří například zmíněné FUNToken, RollBit Coin a Fairspin Token.

Tyto tokeny umožňují získat výhody včetně cashbacku a jejich hodnota s hojností jejich využití může do budoucna růst. Rollbit nabízí RLB Lottery, FUNToken je populární na platformě Freebitco.in a Fairspin vydává TFS tokeny pro hráče a nabízí programy, které umožňují relativně vysoké výnosy. Celkově tyto inovace znovu přináší hráčům další zábavu a odměny, o čemž by přeci celý tento svět měl být.

Líbil se vám tento článek?
3
0

Autor

Pod tímto profilem publikují články a recenze autoři stránek Finex.cz a další redaktoři nebo hosté, kteří nejsou stálými autory.

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.