Začněte psát a výsledky vyhledávání se zobrazí zde...

Investoři se mnohem více zajímají o akcie Nvidia než o Fed! Testem ale budou údaje o inflaci

Občas se může zdát, že investory zajímá více Jensen Huang než předseda Federálního rezervního systému Jerome Powell. Oblíbený inflační ukazatel Fedu však v týdnu může znovu upoutat pozornost Wall Street.

Publikováno
Investoři se mnohem více zajímají o akcie Nvidia než o Fed! Testem ale budou údaje o inflaci
Zdroj: depositphotos.com

Jensen Huang je dlouholetým generálním ředitelem výrobce čipů Nvidia, který si minulý týden ukradl show tím, že překonal již tak vysoká očekávání ohledně zisku a tržeb a dovedl akcie k novým rekordním hodnotám, i když v pozadí nadále prosakovaly nepříjemné obavy z obnovující se inflace.

Huang prohlásil, že odvětví umělé inteligence, jehož je Nvidia hlavním dodavatelem klíčových čipů, dosáhlo bodu zlomu, kdy se tato technologie stane mainstreamem.

To může vést investory k zamyšlení, zda zbytečně neplýtvají energií na rozčilování nad ekonomickým cyklem a načasováním snížení úrokových sazeb Federálního rezervního systému.

Měli by místo toho přijmout rallye vedenou technologickými akciemi, která se začíná rozšiřovat i do dalších sektorů a která je posílena potenciálem pokroku v oblasti umělé inteligence přinést generační zvýšení produktivity, jež zvýší zisky podniků a omezí inflační tlaky?

Vývoj ceny akcií Nvidia od začátku roku 2023

Načítání
Načítání
Kupte si akcie Nvidia Váš kapitál může být ohrožen*

Logo sponzora Koupit!

Hezký obrázek, jak je však reálný?

Oblíbená inflační metrika Federálního rezervního systému, jádrový údaj indexu výdajů na osobní spotřebu, má být zveřejněna ve čtvrtek ráno amerického času. Lednové údaje přicházejí poté, co trhy předtím rozkolísaly horší než očekávané údaje o indexu spotřebitelských cen a indexu cen výrobců.

Investoři vědí – a Fed to zdůraznil – že jeden měsíční údaj nedělá trend, ale bude důležité, aby se inflace začala opět vracet zpět k 2% cíli centrální banky. Pokud tento trend začne vypadat vážně ohroženě, čeká trhy nakonec volatilita.

Investoři vstupovali do roku 2024 s očekáváním šesti až sedmi snížení úrokových sazeb o čtvrt procentního bodu v průběhu roku, počínaje březnem.

Fed však očekávání snižoval a trhy nyní podle nástroje CME FedWatch vidí 50 % šanci, že snižování začne v červnu a že Fed do konce roku provede pouze tři nebo čtyři snížení.

Pokud se ukáže, že inflace neklesá nebo začne stoupat, investoři by nakonec mohli být nuceni počítat s tím, že v roce 2024 nedojde k žádnému snížení sazeb.

A to by byl velký šok, který by pravděpodobně způsobil korekci akcií a výrazně zvýšil výnosy státních dluhopisů.

Pokud se tak ale nestane, může dojít k dalšímu rozšíření rally poté, co v uplynulém týdnu posílily i sektory mimo technologický a spotřebitelský sektor.

Pokračující rally by investorům poskytla příležitost vytvořit expozici vůči akciím s malou tržní kapitalizací a hodnotovým akciím.

Mějte přehled o tom, co se děje na trzích!

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru a už vám nic neuteče.

Jednou týdně vám do schránky přijde naše Burza s odstupem, ve které odhalujeme to nejzajímavější, co se na finančních trzích stalo.

Dvakrát měsíčně se pak můžete těšit na sérii Kam tečou peníze, kde se do hloubky věnujeme ekonomice, politice a tomu do jakých finančních aktiv může být zajímavé investovat.

Je to úplně zadarmo a kdykoliv se můžete odhlásit. Mějte všechny důležité informace ve své emailové schránce. Pomůžeme vám dělat chytrá finanční rozhodnutí. Stačí se přihlásit k odběru vyplněním formuláře níže.

Líbil se vám tento článek?
1
0

Autor

O investování a finanční trhy se zajímám od roku 2013. Krátce na to jsem se spálil jako aktivní day trader. Zaplacené „školné“ se mi však celkem vyplatilo. Vrhnul jsem se do studia a od roku 2017 dlouhodobě investuji, přičemž v rámci své strategie kombinuji pasivní a aktivní investiční přístup s výhradním zaměřením na akciové trhy.
Inspirací mi jsou především Warren Buffett a jeho učitel Benjamin Graham, z českých investorů pak Daniel Gladiš. Nabyté vědomosti se snažím předávat čtenářům, přičemž se nejraději věnuji textům o investičních strategiích, psychologii obchodování a analýzám jednotlivých akcií.

Přečíst více

Sdílejte tento článek

Mohlo by vás zajímat

Diskuze (0 komentářů)

Připojte se k diskuzi

Tento článek zatím nikdo neokomentoval. Přihlašte se a buďte první! Napište svůj názor a zahajte diskuzi.

Recenze
TOP Nejlepší brokeři
Při obchodování CFD s tímto poskytovatelem ztrácí 76 % účtů retailových investorů peníze.
U 66,02 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty.
Při investování a obchodování hrozí ztráty. Vaše investice mohou stoupat i klesat a můžete získat zpět méně, než jste investovali.
U 51 % retailových investorů došlo při obchodování CFD u této společnosti ke vzniku ztráty.
Investování zahrnuje rizika ztrát.‎